ABD'nin kirli Kudüs planı

.

 • GİRİŞ07.12.2017 07:19
 • GÜNCELLEME07.12.2017 10:28

Kudüs: Gözümüzün nuru, Efendimiz (s.a.v) miraca yükseldiği mübarek şehir, ilk kıblemiz. Hz. Ömer’in  (r.a) büyük fethi, Selahaddin’in Haçlıları söküp atarak İslam alemine yeniden bir ruh kazandırdığı kutlu belde. Yavuz Sultan Selim Han’ın fetih aşkıyla koştuğu mübarek toprak. 2. Abdülhamid Han’ın ‘Orasını dedelerim kanla suladı. Ancak kanla verilir’ diyerek siyonistlere okkalı bir Osmanlı tokadı attığı can pahasına korunası gaza yurdu.

Biz oralardan gittiğimizden beridir Kudüs’ün boynu bükük. Kudüs’ün gözü yaşlı. Filistinli’nin gözü hep bizde.

Geçen mayıs ayında başlayan sistematik işgal planının ardından Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi tam olarak İslam’a bir saldırı ve ardından gelecek kaos ortamından beslenmek için yapılmış şeytani bir planın parçası.

Trump bu kararı alırken tüm İslam dünyasını yani: Sadece Türkiye’yi karşısına alacağını biliyor. Kudüs için de tıpkı diğer olaylarda olduğu gibi kavga edecek, bedel ödeyecek ve gerekirse canını hiç kırpmadan verecek bir tek Müslüman ülke var o da Türkiye.

O yüzden Türkiye İslam’ın son kalesi, bu yüzden Avrupa’da Türk’ün karşılığı Müslüman. Müslüman’ın karşılığı: Türk.

Güven Adıgüzel’in şu mısrası aklıma düştü bu anda “Kudüs’ü özlerken çaresiz, ceket değil kafa tutalım bu akşam.” Evet, biz kafa tutarken, İslam İşbirliği’nin çay, kahve içip dağılan üyeleri ceket tutacaklar yine.

Yine de biz bildiğimiz yoldan vazgeçmeyeceğiz. Kudüs’ün, Mekke ve Medine’nin İstanbul olduğunu bilerek kafa tutacağız.

Şimdi gösterilen suni tepkilere ve yarım ağız konuşmalara bakmayın. İslam beldesi dediğimiz yerlerde yaşayan halklar sadece Müslüman. Onlar da baskı ve korkuyla sindirilmiş. İslam’ın 1000 yıldır tek bir sancaktarı  var o da Türkler.

Peki Trump’ın planı ne?

Bu tür radikal kararların altında birçok neden arayabilirsiniz? Tabi Kudüs gibi durumu uluslar arası bir metinle garanti altına alınmış ve belirlenmiş çok hassas bir şehir için ABD de olsa bu tür bir karar vermesi için çok daha büyük bir planın olması gerekli.

Kudüs bugünden itibaren ABD tarafından İsrail’in başkenti ilan edilir. Sonrasında bazı Müslüman ülkelerde adını hiç duymayacağımız bir örgüt kabak çiçeği gibi açar. ABD temsilciliklerine yapılan saldırıları bu örgüt üstlenir. Sonrasında yine bu örgüt Amerika’nın uygun gördüğü yerlere bomba bırakır ve kaos ortamı oluşturur. Müslümanlar el birliğiyle yine kötü insan olarak lanse ettirilir.

Açıkçası ABD’nin ne planladığını bilmiyoruz ama bu tür hamleler sonrası mutlaka daha büyük bir tezgahın ön hazırlığını yaptıkları kesin.

DAEŞ’in bir anda çökmesi sonrası ABD ve İngiliz derin devletine mutlaka bir örgüt lazımdı. Onu da bu Kudüs kararı sonrası ortaya çıkaracaklardır. Bekleyip görelim.

Ama mutlaka bir gün: Hz. Ömer’in (r.a) öfkesiyle, Selahaddin’in vakurluğuyla, Yavuz Sultan Selim’in fetih aşkıyla Kudüs’e geleceğiz.

serkan.ustuner@haber7.com

 

Yorumlar6

 • Tuğba çıtır 10 ay önce Şikayet Et
  Kaleminize sağlık. Kudüs kanayan bir yara :(
  Cevapla
 • Yavuz Selim 10 ay önce Şikayet Et
  Üstad,yüreğine sağlık,kalemine sağlık nede güzel ifade etmişsin...
  Cevapla
 • cebeci 10 ay önce Şikayet Et
  Eyvallah reis. Kalemin dert görmesin.
  Cevapla
 • halil ibrahim keskin 10 ay önce Şikayet Et
  inşaalah
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Sayın yazar planları şu: İslam dünyasının ama özellikle İran'ın tepki vermesini bekliyorlar; böylece İran'la yapılan nükleer anlaşmadan çekilmenin alt yapısı ortaya çıkacak. Anlaşmadan çekilir çekilmez, İran'a ve Türkiye'ye çok kuvvetli ambargo ve ticaretin yasaklanması( Türkiye'nin durumu İncirlik üssüne bağlı!) ; üç altı ay içinde İran'a saldırı!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat