Türkiye'nin en büyük parkı Gaziantep'e yapılıyor

Gaziantep merkez Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yapımına başlanan 1 milyon 700 bin metrekarelik parkın Temmuz ayında bitirileceğini söyledi.

Türkiye'nin en büyük parkı Gaziantep'e yapılıyor
Türkiye'nin en büyük parkı Gaziantep'e yapılıyor
GİRİŞ 11.04.2013 14:20 GÜNCELLEME 11.04.2013 14:20

Gaziantep merkez Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yapımına başlanan 1 milyon 700 bin metrekarelik parkın Temmuz ayında bitirileceğini söyledi. Tahmazoğlu, içerisinde 86 bin metrekare biyolojik göletin de bulunacağı parkın Türkiye'nin en büyük parkı olma özelliğini taşıyacağını ifade etti.

AK Partili Mehmet Tahmazoğlu, 7 milyon metrekare alan üzerinde başlattıkları Yeşilvadi Projesi kapsamında alana 35 bin konut yapılacağını söyledi. Tahmazoğlu, tamamlandığında 150 bin insanın yaşamasının planlandığı bölgeye Türkiye'nin en büyük parkının da yapılacağını belirterek, "35 bin konutta 150 bin kişinin yaşayacağı bu proje Gaziantep'in çehresini değiştirecektir. Buraya aynı zamanda 1 milyon 700 bin metrekare yeşil alanımız ile Türkiye'nin en büyük parkını da kuracağız. Parkın ilk etabı olan 300 bin metrekarelik alanı Temmuz ayı içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Parkta ayrıca 86 bin 500 metrekare büyüklüğünde biyolojik gölet olacak" dedi.

Tahmazoğlu, projenin önemli bölümünün yıl sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını da sözlerine ekledi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bakanlıkları açıkladı
Erdoğan'ın uçağı Üçüncü Havalimanı'na iniş yaptı!