TÜM YORUMLAR

Açıköğretim'de okuyanlara kötü haber!
Açıköğretim'de okuyanlara kötü haber!
EĞİTİM
11 Mart 2013, 19:39
Açıköğretim'de okuyanlara kötü haber!
Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür net konuştu...
YORUMLAR 44
 • SSEVEN 6 yıl önce Şikayet Et
  sabri . AÖF’te, muafiyet ve bütünleme hakkı devam eder mi? Mahkemeden 9.9.2011′den önce AÖF’te bir bölüme kayıt yaptırmış öğrencilerin muafiyet, bütünleme hakkı konusunda biri olumlu, diğer olumsuz iki karar Anadolu Üniversitesi 9 Eylül 2011 tarihinde Açıköğretim Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğini değiştirdi. Değişiklik sırasında, muafiyet, sınav sistemi, bütünleme gibi çok sayıda uygulama değiştirildi. Bu değişiklik sırasında yönetmeliğe bir geçici hüküm konulmadığından, yeni uygulama eski veya yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilere uygulanmaya başlandı. Peki bu uygulama ne kadar hukuki? Bu konuda çok sayıda dava açıldı. Bu dava sonuçlarından birini bugün yayımladık. Eskişehir İdare Mahkemesinin kararında, yönetmeliğin yayım tarihinden sonra 17/10/2011 tarihinde, AÖF’te bir bölüme kayıt yaptıranın muafiyet hakkından yararlanamayacağı karar verilmiştir.
  Cevapla
 • serkan çetin 6 yıl önce Şikayet Et
  öğrencilere eziyet. 1.si aöf li öğrenciler örgün öğretim okumuyor bir defa örgün öğretimde öğrenciler haftanın 5 günü ders görür ve okulunu bitirmeye çalışırlar. ama aöf öğrencilerinin öyle bir durumu yok o yüzden öğrencilerin biraz daha rahat derslerini verebilmeleri sağlanmalıdır o da olmasa örgün öğretimle eşit bir sistem uygulanması lazım. yav değil eşitlik bütün üniversitelerde bütünleme varken açıköğretim de bütünleme kaldırılıyor. ne biçim bir sistem ne biçim bir adalet anlamış değilim yazık öğrenciler mağdur oluyor bunun önüne geçilmesi lazım
  Cevapla
 • Kağan Muratoğlu 6 yıl önce Şikayet Et
  Paracı oldular.... Bir veya iki dönem fazladan harç ücreti almak için mi yapıyorsunuz... Yazık yazık...
  Cevapla
 • OTTOMAN EMPİRE 6 yıl önce Şikayet Et
  15 yıldır üniversite hocalığı yapmış arkadaş.... bende CERN de çalışıyorum kardeş.... boş vaktimde yazıyorum buraya.... hadi ben biraz daha atom parçalayayım...
  Cevapla
 • mustafa mersin 6 yıl önce Şikayet Et
  Luther cehaletine. İnsanlara cahil diyeceğine önce kendi cehaletinden siyril. Ben 2 senelik örgün egitim gördüm devaminda AÖF' den 4 sene ye tamamladim. Örgün egitimde sınıf gecilmesi AÖF' de sınıf gecilmesinden daha kolay, daha hileli. Bir kere soruyu hazirlayan hocalar zaten soracaklari yerleri bir hoca olarak sana anlatiyorlar (Burada örgünün cok kolay oldugundan filan bahsetmiyorum yanlis anlasilmasin sadece calisilmadiginda acik ögretimden kimsenin gecemeyeceginden bahsediyorum.) AÖF' de sinavi gecebilmek icin kücük kopyalar hazirlayamiyorsun, hoca calisma kagitları verip o calisma kagitları hazir halde kirtasiyelerde satilmiyor. Birbirinden bir sekilde kopya cekemedigin gibi hocayla arandaki samimiyete göre hocanin hosgörme gibi bir durumuda hocalari hayatinda ilk defa gördüğün icin sifir... Acik ögretimi cok kolay zanneden arkadaslar neden her 4 senede bir fakülteden mezun olup kendileri için güzel bir diploma dolabi yaptirmiyorlar?
  Cevapla
 • salih öztürk 6 yıl önce Şikayet Et
  luther gibiler. ben özel bir firmada yönetici olarak çalışan aöf mezunu biriyim. luther gibi eğitim kalitesi yüksek olan şahısların iş başvurularını kabul edip onları sudan çıkmış balık kadar yabancı oldukları iş hayatına kazandırıyorum. aöf okurlarının elinden alınmış bu haklarının tekrar geri verilmesi gerektiğini düşünüyorum.....
  Cevapla
 • hasan çellik 6 yıl önce Şikayet Et
  Üniversite mezununa!!!. En cahil insan bile üniversite mezunu oluyor demişsin, AÖF li değilim, Türkiyenin çok popüler ve okuması zor bir bölümünden iyi dereceyle mezunum, ancak senin kadar cahilini hiç görmedim. İnsanlara hakaret etmek bu ülkde moda oldu, biraz seviye. Şimdi AÖFyi bitirmek hakikaten emek ve vakit istiyor, çevremdekilerden biliyorum.
  Cevapla
 • alkantara 6 yıl önce Şikayet Et
  biraz çalışında geçin. bende yıllardır açıkögretim de okuyorum örgün ögretimdede okudum . aof hiç de kolay değil.ama yeni sistemdende çok memnunum.kesin likle geçemeyecegim matematikten ortalama 35 alsam geçecem eski sistem olsaydı geçemezdim.iyiki büt yok.birazda çalışın beyefendiler
  Cevapla
 • mete cebeci 6 yıl önce Şikayet Et
  Birlik Olma Zamanı!!!!. Arkadaşlar LÜTFEN sesimizi duyuralım. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF BÜTÜNLEME SINAVINI TEKRAR GETİRMESİ İÇİN ANKARADA 16 MART 2013 CUMARTESİ GÜNÜ TOPLANIP BASIN AÇIKLAMISI YAPILACAKTIR BASIN AÇIKLAMASINA BİRÇOK YÖNETİCİ , TÜRK EGİTİM SEN VE YÖNETİMİ KATILACAKTIR .. EGERKİ BU KONUDA BENDE YANINIZDA OLMAK İSTİYORUM DİYORSANIZ 16 MARTTA SAAT 14:00 ANKARADA ABDİ İPEKÇİ PARKINA BEKLİYORUZ... TÜM ARKADAŞLARIMIZDAN TÜM AÖF OKUYAN CAMİAMIZDAN BİRAZ DUYARLILIK GÖSTERİP DESTEK OLMASINI RİCA EDİYORUZ...!! SAYGILARIMIZLA..
  Cevapla
 • luther 6 yıl önce Şikayet Et
  üniversite mezunu. malesef verilen egitim kalitesi cok düsük..ve en cahil insan bile AÖF den mezun oluyor...!
  Cevapla
 • SSEVEN 6 yıl önce Şikayet Et
  SABRİ. bu haberi 1 saatte 100 bin kişi okudu. yani 100 binler mağdur a o nun yönetimini onlara yetki veren leri vicdana davet ediyoruz.
  Cevapla
 • SSEVEN 6 yıl önce Şikayet Et
  SABRİ. a ü yönetimi ne yapmak istiyor. sonsuza kadar orada kalacak değil. örgünde bütünleme kalkmadı ise açık öğretimdede kalkamaz çünkü eşitliğe aykırı yarın a ü yönetimi değiştiğinde tekrardan bütünleme yapılacak peki bu arada kalan garip gurabanın hakkını kim üsleniyor.
  Cevapla
 • SSEVEN 6 yıl önce Şikayet Et
  SABRİ. aof de bütünleme kaldırılmasaydı kim ne kaybedecekti. kaldırıldı kim ne kazandı. yarın yönetim değişecek tekrar bütünleme sınavı var denecek. sonuç ne değişecek. kim kendini ispatlamaya yada ne yapmaya çalışıyor. bir garıp her ne sebeple olursa olsun sınavın birini kaçırsa otomatikmen 1 yıl kaybedecek bu hakkı kim üsleniyor... sseven03@hotmail.com
  Cevapla
 • SSEVEN 6 yıl önce Şikayet Et
  SABRİ. a o nun başındakiler kim kim onlara garıbin gurabanın hakkını gasp yetkisi veriyor. nereye kadar gasp edecekler. yarın yönetim değiştiğinde gaspedilen hak geri verilecek peki hakkı gasp olanlar ne yapacak.
  Cevapla
 • SSEVEN 6 yıl önce Şikayet Et
  SABRİ. bütünleme sınavı neden kaldırıldı. eşitlik nerede kaldı. örgündede kaldırın. amacınız garibanın cebindeki 3 kuruşta. heryıl harç parası diye soyun bakalım. nerenize yedireceksiniz. bu garibanların hakkını. yazıklar olsun.
  Cevapla