TÜM YORUMLAR

İki şehir arası 5 saatten 2 saate indi!
İki şehir arası 5 saatten 2 saate indi!
Partiler
23 Mart 2013, 13:43
İki şehir arası 5 saatten 2 saate indi!
Başbakan Erdoğan Eskişehir Konya arasını 2 saate düşüren yüksek hızlı tren hattının açılışını yaptı. Eskişehir'i ülkenin ve dünyanın ulaşım hatlarının merkezi olacağını söyledi. İki şehir arası 342 kilometreydi ve yaklaşık 5 saat sürüyordu.
YORUMLAR 23
 • İsmail Coşkun 6 yıl önce Şikayet Et
  Sofia'ya. Fatih arkadaşı haklı bularak yeni hat yapılmadı diyebiliyorsunuz ya bravo size. Yeni hat illa ki olmayan bir yere yapılan hat mıdır? Öyle bile olsa burada YHT hatları yoktu yeni YHT hatları yapıldı siz ne derseniz deyin, kimin avukatlığını yaparsanız yapın, isterseniz şeytanın avukatlığına soyunun -ki yaptığınız zaten bu- bunlar yeni YHT hattıdır. NOKTA.
  Cevapla
 • Sofia 6 yıl önce Şikayet Et
  özetle: burada yapılan yeni hat döşenmesi değil yeni hat açılmasıdır.... kardeşim yeni hat yapılmadı. fatih arkadaş haklı... eski hatları konuşmuyoruz. yeni hatlar üzerinden konuşuyoruz. eskişehir - ankara vardı ve ankara - konya da vardı. ankaranın Polatlı ilçesi ayrım noktası idi. şimdi zaten var olan yüksek hızlı tren hatları üzerinden eskişehir konya seferleri başladı...
  Cevapla
 • Darılmaca Yok 6 yıl önce Şikayet Et
  kütahya yı bir kere bile telafuz etmedi. ankaradan izmire kadar onca şehir saydı başbakan, sayılan şehirlerin içinde kütahya yoktu yine...
  Cevapla
 • İsmail Coşkun 6 yıl önce Şikayet Et
  Fatih Kardeş. Sen anlamamakta ısrar ediyorsun sanırım. O zaman TEM otoyolu da yok. Çünkü yeni bir yol değil. Zaten yanında E5 yani D100 karayolu vardı. Sen de haritaya aç bak bi zahmet.
  Cevapla
 • fatih 6 yıl önce Şikayet Et
  Açın haritaya bakın yeni hat yok. Ankara-Konya, Ankara-Eskişehir hızlı tren hattı zaten yapımış çalışıyordu. Bu hattı inkar eden yok. Haritaya bakın Eskişehir-Konya için yeni hat falan yok. Eskişehir'den yola çıkan tren Polatlı'dan Konya istikamatine dönecek o kadar.
  Cevapla
 • esat tanoren 6 yıl önce Şikayet Et
  durum sizin anladığınız gibi de değil. Çok bilen uzmanlar durum sizin anladığınız gibi mi? Yani gerçekten Eskişehir ile Konya arasında var olan mevcut Ankara-Eskişehir (ki hala böyle çalışamıyor) Ankara-Konya hatları haricinde yeni bir hat döşendi mi? Döşenmedi, yapılan şey Eskişehir ile Konya arasında Ankara bağlantılı HIZLI TREN İŞLETMESİ nin başlamasıdır, yeni hat açılışı değil. Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır, öğrenmeyi reddedip gözü kapalı şakşak için cahillik yapmak daha da ayıptır. Diğer taraftan bu hükümeti demiryollarına yapmış olduğu yatırımlar, özellikle de pek çok hızlı tren hattını projelendirip inşaatlarına başlaması ve bir kısmını da açmış olduğu için tebrik ediyor ve sonuna kadar destekliyorum, bu tip açılışlar ise benim için bir şey ifade etmiyor, çoktan olması gereken bir şeydi, sizi mutlu ediyorsa mutlu olun ama bilmediğiniz şeyler ile ahkam kesmeyin.
  Cevapla
 • mehmet 6 yıl önce Şikayet Et
  herkes herşeyi söyleyebilir.. herkes herşeyi söyleyebilir ama son 10 yılda ülkemiz çok şeye sahip oldu. bu arkadaşların 10 yılda yaptığı hizmeti babam başka zaman görmedi. ben 40 yıllık ömrüde 2 dönem bilirim.. biri özaldı diğeri tayyip dönemi diğeri dostlar alışverişte görsün dönemleri idi. şu on yılı gördüm ya ülkem adına mutluyum.yoksa umudum kalmamıştı gelecekten.. hele avrupada ülkeler yıkım halinde iken biz bu durumda olacağız veya imf den kurtulacağız deselerdi kimse inanmazdı.eski bilmeyen dünkü çocuklar konuşmasın.. eskiyi yaşayan bilsin konuşsun doğru değil mi? avrupa da rüzgar esse biz kasırga eserdi yaaa..
  Cevapla
 • vakanivüs 6 yıl önce Şikayet Et
  FATİH KARDEŞİME. bilecik ve esk,şehir ankara hatlarını yapılırken gördük, d,b,nden geçtik, köprüler, viyadükler yapıldı raylar döşendi. zateb hızlı tren ile yük trenlerin demir yolu teknık olarak aynı olamaz. velhasıl durum senın algıladığın gibi değildir.
  Cevapla
 • Müslüm 6 yıl önce Şikayet Et
  Mütebessim.... Ne yani açılış da mı olmasın. Böylesine önemli bir proje hayata geçecek ama açılış olmayacak öyle mi? Kaldı ki bu açılışlara öyle abartıldığı gibi para gitmiyor. Yoksa sana davet gelmedi mi :) Biraz da Allah razı olsun demeyi öğrenelim. Sen şimdi gider bu hızlı trene de binersin :)
  Cevapla
 • İsmail Coşkun 6 yıl önce Şikayet Et
  Fatih kardeş,. Sanırım senin düşüncende bir şey eksik. O da şu: Hızlı trenler mevcut hat üzerinden çalışmıyorlar. Saatte 250 km hıza ulaşabilmesi için sıfırdan yeni ve özel bir hat yapılıyor. Bu hat üzerinde viyadükler, tüneller, alt üst geçitler yapılıyor. Mevcut hatlar üzerinde en fazla 100 km hıza çıkılabiliyor. Bilgine...
  Cevapla
 • fatih 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne saçma açılış, anlayan beri gelsin. 1 metre yeni hat yapıldı mı? Ankara - Eskişehir hattı çalışıyordu, Ankara-Konya hattı da çalışıyordu. eee? Eskişehir'den aynı yol üzerinden Konya'ya seferler başlamış. Buna da açılış yapılmış. Şaka gibi :)
  Cevapla
 • Mustafa YILMAZ 6 yıl önce Şikayet Et
  sadece kürtlere çalışıyor deyip çamur atıp ırkçılık yapan sözde müslümanlar. İlk hızlı tren nereden nereye başladı?Eskişehir de hangi partinin belediye başkanı var?Buraya yapılan yatırımlar asla ayrımcılık yapmadığının göstergesi..Hele İzmire yapılanlar..banliyö den tutunda bitiremediği metroyu,çevre yollarını,temiz suyu kim sağladı*İstanbula yaptığı yatırımlar,konyaya,kayseriye,ankaraya,bursaya,karadenize yapılan yollar,tüneller..hep kürt bölgeleri mi bıuraları..Ak parti sadece yıllarca yatırım yapılmamış,hastane,okul v.s. olmayan bu bölgeyi diğerleri ile eşitlemeye çalışıyor..fazladan birşey yok..ihmal etmişiz yıllarca..gitmemişiz..sonra oaralarıda bizim diye kuru kuruya naralar atmışız..Ak parti tüm ülkeyi birbirine bağlıyor,her tarafı eşit olan bir ülke düşlüyor...demiyorlarmı idi doğu mahrumiyet bölgesi ve oratya tataması çıkanlar zorluklar çekmiyormuydu?Biraz insaf!
  Cevapla
 • Mütebessim 6 yıl önce Şikayet Et
  Ben artık neyi merak ediyorum?. Ben artık bu gereksiz açılış törenlerinde ne kadar para harcandığını (milletin parası) merak ediyorum! Gün gelecek inşallah bu israflar da bitecek. Açılış törenleri de dahil, bütün gereksiz ve her açıdan tamamen israf olan törenlere artık son verilmeli. Sanki açılış töreni yapılmasa tren hattı açılamayacak!
  Cevapla
 • levent 6 yıl önce Şikayet Et
  CHp ye danıştay yolalrı gözüktü. CHP derhal bu hızlı tren hatlarının durdurulması için danıştay a dava açmalı - yoksa çok geç olacak - hele ki bu yıl sonunda istanbul ankara İstanbul konya YHT seferleri başlarsa önce mart 2014 te belediye seçimlerinde ayvayı yer chp - sonra 2014 te sivas hattı da dahl olursa cumhurbaşkanlığı seçimi güme gider 2015 te de bursa ve erzinca biterse chp de biter - yandı gülüm keten helva - velhasıl YHT ler CHP nini geleceği için çok büyük tehdit oluşturmakta bu nedenle de acilen durdurulmalı
  Cevapla
 • faruk furkan 6 yıl önce Şikayet Et
  bbp kendi adaylarına çalışsın . akpye zorda kaldığı yerlerde bdp destek verir. barış oldu artık kardeşlik başladı ikisi arasında bundan sonra birbirlerinin zorlandıkları yerlerde desteklerler. bbp asla akpye destek olmamalı olmayacak şimdiye kadar ak partiye o yvermiş ama bbpyi her zman kenarda tutmuş biri olarak söylüyorum bundan sonra oylar bbpye. kürtleri memnun edecem diye Türklerin sürekli nasrına basan akp dersini almalı.
  Cevapla