TÜM YORUMLAR

Artık izinsiz olta sallamak yasaklanıyor!
Artık izinsiz olta sallamak yasaklanıyor!
Neler oluyor hayatta?
12 Kasım 2013, 06:10
Artık izinsiz olta sallamak yasaklanıyor!
Hobi amaçlı balık tutmak isteyenler artık Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan izin alacak. İzin almayana 200 lira ceza kesilecek.
YORUMLAR 22
 • muharrem tosun 5 yıl önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ Bismillahirrahmanirrahim. yaşanın olupda bu gune kadar uyulanmaması eksiklikdi inş gercekleştirilir . bugune kadar neden yapılmadığı eksiklikdi.
  Cevapla
 • murtaza pekuz 5 yıl önce Şikayet Et
  Denetim mi varmış ki ?. Kağıt üstünde birsürü şey yasak ama denetim olmayınca bir şeye yaramıyor.
  Cevapla
 • Süleyman 5 yıl önce Şikayet Et
  denetim olursa iyi olur. denizlerimizde ve göllerimizde kaçak avlananları,trolleri,gırgırları,limit altı tutanları,limit altı satış yapan tezgahları denetlemeyen sitem acaba binlerce avcıyı nasıl denetlicek çok merak ediyorum
  Cevapla
 • Süleyman 5 yıl önce Şikayet Et
  yorum yapmadan önce öğrenin. 3/2 NUMARALI AMATÖR AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2012/66) Türk vatandaşlarının amatör balıkçılık yapmaları MADDE 4 – (1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler, bu Tebliğ ile getirilen yasak, sınırlama ve sorumluluklara uymak şartıyla amatör balıkçılık yapabilirler. Bu kişilere müracaatları halinde, veriliş tarihinden itibaren beş yıl geçerli olmak üzere, il ve ilçe müdürlüklerince Amatör Balıkçı Belgesi verilir. Bu belgenin alınması veya avcılık sırasında bulundurulması zorunlu değildir. alınması veya bulundurulması zorunlu olmayan birşeyi neden alayım ki.zaten oltayı kapan herkes balık tutmaya çalışıyor bilende bilmeyende.çevreye duyarlı olanda olmayanda.umuyorumki bu belge sırf para gelsin diye değilde iyi bir eğitim ve başarının neticesince verilir.
  Cevapla
 • İlker AKYOL 5 yıl önce Şikayet Et
  YAA SİZ hangi dünyada yaşıyorsunuz..... Hobi amaçlı amatör balıkçılık zaten izne bağlı Tarım Gıda ve Hayvancılık bakanlığından alına AMATÖR BALIKÇILIK BELGESİ ile yapılıyor ve bu belgeye sahip olmayanlara ceza uygulanıyor ( gerçi ceza uygulayan hiç bir kamu görevlisini görmedim ) ama burda sorun zaten var olan cezaların ve kontrollerin yapılmaması... vallahi hiç güleceğim yoktu..:))
  Cevapla
 • Samet Ergül 5 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah cezalar uygulanır çünkü;. geçen hafta Bursa'da piknik için bir gölete gittik ve gölet etrafında gölete yaklaşacak yer bulamadık. Adamın biri o kadar çok sıralı olta atmış ki atlet üzerinde elde sigara oranın ağası gibi geziyor :) lütfen bu yasalar çıkıyor fakat uygulansın ceza işlemi UYGULANSIN lafta kalmasın..
  Cevapla
 • pirana61 5 yıl önce Şikayet Et
  VERGİ CENNETİ ÜLKEMİZZ. ülkemiz vergi hususunda Avrupa birliğini nerde ise aratmıyor ama sadece vergidee gerisi yokk hükümetin sattığı hani o ker etmeyen kuruluşlar varyaa işte o kuruluşlar elinde yokk artık onlardanda vergi alamayacağına göre çünki maliyet gösterecekler bol bol yatırım göstereceklerr eh dolayısı ile vergi alamayacaklarr SONRA YÜKLEN HALKA YÜKEN HALKA ENVAYİT ÇEŞİT VERGİ TÜRLERİ SADECE BİZİM ÜLKEMİZDE KATMA DEĞERİN KDV SİNİ ALAN TEK ÜLKEYİZ DÜNYADAA ne edecek hükümete bol bol para lazımmm artık İstanbullular düşünsün bu işi
  Cevapla
 • ahmet enes 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu İstanbulun balıklarını olta atanlarmı bitirdi?. Ne saçma sapan yorumlar var ya.Hükümeti eleştirmek değil derdimiz.Sizinde derdniz takım tutar giti parti tutmanız.
  Cevapla
 • bek tek 5 yıl önce Şikayet Et
  metinulubey " 20-30 yıl sonra torunlarını kucağına alır balık fotoğraflarına bakar aaaahh ahh evlatlarım birzamanlar bu fotoğraftaki balıkları biz sofralarımızda görüyorduk ŞİMDİ SİZLER RESİMLERDE GÖRÜYORSUNUZ DERSİN ARTIK...!. Pes diyorum sizlere bu hükümet neymiş be kardeşim.. Bu hükümetten ne kadar çok nefret etmişsiniz.! ama şunu hiç bilmiyorsunuz siz sizlerin nefret ettikleri, sizlergibi sizlerden nefret atmiyor sizlere hizmet için uğraşıyor... Bırakın bu boş muhabetleride AĞAÇLARA ship çıktığınız gibi denizlerdeki CANLILARA da sahip çıkın..hani siz çevrecisiniz ya ondan diyorum... 1973 yıllarında haliçde kofana çekerdik.. parmaklarımız kesilirdi. perşembe pazarında balık hali vardı kasa kasa lüferler gelirdi yerlere dökülürdü kimse egilip almazı..şimdi tanesi 40 tl.. Orkinoslar, kılıç balıkları marmara denizinde cirit atardı..İstanbullu İSTAVRİT, HAMSİ, MEZGİT, İSPARİ, İZMARİT gibi balıkları begenmez PALAMUT,LÜFER, USKUMRU,KOFANA, KILIÇ,ORKİNOS balıkları yerdi.. Lakardalar yapılırdı, çirozlar yapılırdı.. HERŞEYE MUHALİF OLACAĞINIZA VE İNANMADIĞINIZ ŞEYLERİ SAVUNACAĞINIZA YARINLARINIZI DÜŞÜNÜN..!
  Cevapla
 • Sabri EROL 5 yıl önce Şikayet Et
  Çok makul çok mantıklı,. her şeye vergi olarak algılayanla bencilliklerinden böyle diyorlar. bu işten geçimini sağlayan küçük balıkçılığın olduğu illerde o oltacı denilen amatörler öyle 3 tane 5 tane değiller, geçimini sağlayan insanları engelleyecek kadarlar.o yüzden amatör denen balıkçılığın sınırlanması gerekmektedir. bu sebeple bunun ücretlendirilmesi gayet güzel bir yaklaşım olacaktır.yazın sarı ruhsatlı balıkçı ahtapot avlayamıyorken yüzlerce amatör denizde cayır cayır avlıyor. sezon açıldığında geçimini sağlayacak kişi boşa atıyor boşa çekiyor.
  Cevapla
 • Haq Bey 5 yıl önce Şikayet Et
  Yorumcular balık tutmayanlardan sanırım... . Bilenler bilir.. Bu uygulama yıllardır var... sadece cezaları arttı o kadar...
  Cevapla
 • metinulubey 5 yıl önce Şikayet Et
  hükümetin son çırpınışları ne yaparsa kardır gidecek ayak. Neden THV (Temiz Hava Vergisi) almıyorlar onu çıkarsınlar bu millet herşeye müstehaktır. Bu millet halen akıllanmadıysa daha ne diyelim. Adamlar herşeyi tek eline almış istediği gibi at koşturuyorlar. Ülkemiz ne hale geldi. Biraz bunların farkına varmak lazım. Siyasetçi veya partici değilim. Türkiyenin gidişatı hiç iyi değil artık bunları görmemezlikten gelmek bence yanılmaktır.
  Cevapla
 • Bekir z. Çelik 5 yıl önce Şikayet Et
  Her şeyin cılgını çıkarmayın. Balıkların korunmasına ben de tarafım. Çünkü balıkların yok olması demek çok leziz ve sağlıklı ürünün yok olması demektir. Ama bu amatörce balık tutanların balık popülasyonu üzerinde ne kadar etkisi olabilir ki. Dinamitle, elektro şokla avlayanları bunların dışında tutuyorum. Çünkü bu yöntemle sadece sofraya girecek balıkları değil balığın yavruları, yumurtaları ekosistemin birer parçası olan diğer calıların da ölmesine sebep oluyor. Hatta bazan de kendilerini avlıyorlar yanlışlıkla. Asıl büyük sorun ise Denizi kirleten sanayi kuruluşları nehirlere, göllereidenize salınan atıklar asıl bunların üzerine gidilmeli.
  Cevapla
 • ahmet enes 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu vergi reformalarını ve devlet cezalarını tek bir şartla destekliyorum.. Devlette bana ABD ve Avrupadaki gibi sağlık hizmeti verip,güvenliğimi sağlayacak.Düzgün vatandaş olarak vergimi verip elektriğimi,suyumu tam ve zamanında öderken kaçak elektriğe göz yummayıp,vergi affı çıkarmayacak.YANİ DEVLET DEVLETLİĞİNİ YAPACAK.VATANDAŞTA GÖREVİNİ...
  Cevapla
 • gürkan özkan 5 yıl önce Şikayet Et
  ben bu olaya tam destek veriyorum.. arkadaş denız kenarına oturmaya gıdıyosun zart bırı gelıyor yanı basımda olta atıyor .ya oltayı sallarken yuzumuze gozumuze gelse..adamlar 2 balık tutacak dıye sağlımızdan olacaz..daha ne sayayımkı buna benzer vakalar tv cıkmışdır olta atarken karaköy köprusunde bır bayanın yuzunu parcalaış misina..ben bu yasaya tam deteğim..herkes yerini bilecek balıkcılara brakın bu işi.hem balık fiyatlarıda okadar pahalı deyil.hamsi 5 tl.istavrit 7 tl.uğraşmaya bıle luzum yok.:::)))))))
  Cevapla