TÜM YORUMLAR

Artık izinsiz olta sallamak yasaklanıyor!
Artık izinsiz olta sallamak yasaklanıyor!
Neler oluyor hayatta?
12 Kasım 2013, 06:10
Artık izinsiz olta sallamak yasaklanıyor!
Hobi amaçlı balık tutmak isteyenler artık Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan izin alacak. İzin almayana 200 lira ceza kesilecek.
YORUMLAR 22
 • kuant quazar 6 yıl önce Şikayet Et
  Ingiltere ve Amerika'da bedava olan seylerde var ama onlari ithal etmiyorsunuz?. Gece gunduz dunyanin neresinde milleti soiyma yontemi varsa arastirip buluyorsunuz ama ayni ulkelerde millete verilen bedava seyleri es geciyorsunuz. Boyle devlet yonetilmez. Her durumda vatandasa yeni bir masraf yeni bir vergi yeni bir harac. Eskiden espri yapardik havaya bile vergi alacaklar bile ama onu bile gectik artik. Ya birakinda bu millet omrunde sadece 1 kere Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olmasinin avantajini ve ayricaligini tatsin nasil bir sey oldugunu ogrensin. Milleti hirsiz ettiniz bu uygulamalarla. Miletin lehine olan herseyi gozardi eden devlet aleyhine herseyi hemen sorgusuz sualsiz uygulamaya koyuyor. Varsin devlet olmasin ya ne diye besliyoruz biz hukumetleri, politikacilari?
  Cevapla
 • LonMan 6 yıl önce Şikayet Et
  Ingilterede var ama. sadece tatli sularda. Tatli sulardaki baliklari korumak amaciyla konulmustur. Denizlerde oltayla balik avlamak icin lisans cok sacma. Bunun yerine denizlerin dibini kurutanlara karsi onlem almalilar.
  Cevapla
 • neslihan 6 yıl önce Şikayet Et
  Yeter Artık.... Yater artık ya, yakında aldığımız nefesten vergi alacaklar.Bir de yabancı ülkeleri örnek vermiyolar mı deli oluyorum. Sanki onların hayat standartları var bizde.
  Cevapla
 • mustafa çoban 6 yıl önce Şikayet Et
  Olta balıkçıları da mı?. Hepsini anladım da kıyıdan olta ile avlanan balıkçıklara getirilmeye çalışılan bu zorunluluk da neyin nesi? Sanki olta ile kıyıdan avlananlar bunu ticari amaçla yapıyorlar. Denizlerde canlı neslinin tükenmesine sebep olanlar kıyıdan olta ile avlananlar mıdır yani?. Bir olta balıkçısı kıyıdan ne kadar balık avlayabilir? Ayrıca bu izin belgesi için maliyet, edinme süreci ve eğitimi (eğer bir eğitim olacaksa) nasıl olacak?
  Cevapla
 • ümit durgun 6 yıl önce Şikayet Et
  Yeni gelir kapıları. Gerçi aberde bu izin için ne kadar para ödeneceği yazılmamış ama ben başka gelir kaynakları da yazayım hükümete. Malum özelleştirmeler bitti, sıra vatandaşta. 1- Parklarda spor amaçlı yürüme ve koşma izni. Spor bakanlığından sağlıklı spor yapabilme yetkisine sahip belge alarak parklarda rahatça yürüyüş yapabilirler koşabilirler. 2- Eğlence amaçlı şarkı söyleme izni. Kültür ve sanat bakanlığından arkadaşlar arasında kimseyi rahatsız etmeden şarkı söyleyebilme yeteneğine sahiptir belgesi alarak bir arkadaşının doğum gününde şarkı söyleyebilirler. 3- Özlü sözler paylaşma izni. Sosyal medyada özlü sözlerin doğru ve yerinde kullanımı için Eğitim bakanlığında gerekli sertifika alınması d aşart koşulsun ki yanlış zamanda yanlış sözler paylaşılmasın.
  Cevapla
 • mirages 6 yıl önce Şikayet Et
  Dostlar alışverişte görsün. Vatandaşın stres atıp kafa dinlediği bir olta balıkçılığı vardı, ona da sınırlama koydunuz. Tarım bakanlığı olta atan vatandaşa kafayı takacağına, denizlerdeki hayvan türleri niye azalıyor onun çaresini bulsun. Pazar tezgahlarına getirilen balıkların çoğu standart ölçülerden küçük, gitsin bunun çaresine baksın. Olta atmakla göllerdeki yaşam zarar görmez. Olta yerine elektrik şoku, dinamit, kireç, serpme ağ v.s. kullanırsan zarar görür.
  Cevapla
 • hasan yılmaz 6 yıl önce Şikayet Et
  ingiilterede var abd de var. orada da kim kimle oturacak ,soruyorlarmı adama
  Cevapla