TÜM YORUMLAR

ABD, olaylar için Türkiye'den yardım istedi
ABD, olaylar için Türkiye'den yardım istedi
Amerika
20 Ağustos 2014, 15:54
ABD, olaylar için Türkiye'den yardım istedi
ABD’nin Ferguson eyaletinde bir gencin polis kurşunuyla hayatını kaybetmesiyle büyüyen olaylar sonrası ABD Türkiye’den yardım istedi.
YORUMLAR 55
 • BARIŞ 5 yıl önce Şikayet Et
  (yorumumun devamı aşagıda)Biz tüm dünyada barış istiyoruz. İster Müslüman olsun ister gayrimüslim. Bütün dünya insanları arasında refah olsun istiyoruz. Hangi dinden ve ırktan olursa olsun mazlum insanların işkence görmesine veya öldürülmesine bir Müslüman olarak karşıyız. Eğer şefkat Peygamberi Hz. Muhammedin (S.A.V) ümmeti isek onun yolunda gidiyor isek dünyada hiçbir insanın işkence görmesine veya haksız yere öldürülmesine sevinmemeliyiz. Ama bunları mazlum insanlar için ifade ediyorum. Eğer bir Müslüman düşmanı ise, Müslümanlar arasına fitne fesat sokuyor ise ve bu yolla Müslümanları birbirine düşürmeye çalışıyor ise İşte o zaman o zalimlere karşı sırf Allah için hem maddi hem de manevi savaş açmak hak olur. İşte Amerika ve İsrail gibi devletler Müslümanlığa ve Müslümanlara karşı düşmanlık beslemekte, Müslümanlığı ve Müslümanları yok etmeye çalışmaktadır. İşte Irak: ABD Irak liderini ortadan kaldırdı ve Irakı sömüryor. Suriye'de sırf yüce İslam dinimizi ve Müslümanları Dünya insanları gözünde karartmak, kötülemek ve aynı zamanda Suriye’yi ele geçirmek için İŞİD adında bir örgüt kurdurdu ve bu örgüt güya İslam adın savaşıyor gibi gösteriliyor.
  Cevapla
 • O.G 5 yıl önce Şikayet Et
  sonunda ettiğini buldu hep bizim ülkemizmi. birazda dünyayı karıştıran amerika karışsın. alma mazlumun ahını
  Cevapla
 • Hazret YİĞİTER 5 yıl önce Şikayet Et
  BETER OLSUNLAR. Biz de endişe ile izliyoruz. :) Beter olun İnşallah.
  Cevapla
 • Mücahit ÖZTAŞCI 5 yıl önce Şikayet Et
  Tecrübe.... Siz başımıza çorap örmekte ustalaştınız, biz de onları hemencecik bertaraf etmekte ustalaştık....Biz de daha ne marifetler var...
  Cevapla
 • abdullah erol 5 yıl önce Şikayet Et
  İki Olay Farklı. Amerikadaki olaylarla Gezi olayları çok farklı. Amerikadaki olaylar haksız öldürülmeye duyulan öfkenin sonucu. Oysa gezi olayları bir provakasyondu. Dolayısıyla Amerika ektiğini biçecek ve hakettiği karşılığı bulacaktır. Debelenmesi boşuna
  Cevapla
 • Kenan 5 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle Yardım Etmemeli... Amerika, bizlerin isteklerini geri çevirdiği gibi, üstelik olayları iyice körüklemiştir. türkiye kesinlikle yardım etmemeli, amerikanın iç işlerine karışmamalıdır.. haine dostluk yaramaz...
  Cevapla
 • güven doğru 5 yıl önce Şikayet Et
  Gerçek olmayan ve doğru olmayan sebeple. oluşan olaylar terör olaylarıdır,bizdeki gezi olayları gibi.Terör olayları,halk tarafından rağbet edilmediğinden bertaraf edilmesi kolayca mümkün olmakda. Gerçek olan ve gerçek sebeple oluşan olaylar terör olayları değil,insan ların bunalımlarının açığa vuruşu olan toplum kalkışmasıdır abd .deki bu olaylar gibi.Bu olayların sebepleri ortadan kaldırılmadan,bertaraf edilmesi mümkün olabilir mi?
  Cevapla
 • hakkımhakkım 5 yıl önce Şikayet Et
  olay çıkarmayı bilen abd dindirmeyide bilmen gerek. buradaki gezi olaylarının nasıl desteklediğini tüm dünya gördü.umarım büyür olaylar ve parçalanırsın.
  Cevapla
 • osman gündoğdu 5 yıl önce Şikayet Et
  cnn mnn türkiyeden 7 24 yayın yaptılar onlara sorsunlar onlar daha iyi bilir.... gerçi soramazlar...çünkü onların amerikadaki olaylardan haberi yok :)))))))))))
  Cevapla
 • emre başaran 5 yıl önce Şikayet Et
  emre. bu konuyla ilgili operasyon yapılan tutuklanan polislere sorsunlar KAHRAMAN OLAN ONLAR .. onlar suçlu avcısı...
  Cevapla
 • mehmet yılmaz 5 yıl önce Şikayet Et
  Yangına körük gerek. orada çıkıp akşamları kaosa katkıda bulunmak gerek.Çünkü onların her zamanki taktiği bu.
  Cevapla
 • emin çelik 5 yıl önce Şikayet Et
  İNSAALLAH... Siyah Beyaz savası hortlarda; binbeter olursunuz ınsaallah..
  Cevapla
 • recep oflu 5 yıl önce Şikayet Et
  Gayet sakin gayet sakin. Küçük temel babasına sorar, -Baba kirpiler nasıl öpüşür? Babası; -Gayet sakin gayet sakin. Olay bu, bizi Dünya'ya rezil etmek isteyen cnn söyleyin oradan 7/24 yayın yapsın. Bir başka ülke deinki ABD de olan olaylar nedeniyle gaygılıyız. İster istemez çaresini bulursunuz.
  Cevapla
 • hakan kartal 5 yıl önce Şikayet Et
  olacağına vardı. o meçhul basın neredesiniz gezi parkında naklen yayın vardı şimdi oralardan haber alamıyoruz (diren ferguson) heryer direniş heryer ferguson:)))) diktatör obama nerde bu yayınlar nerdeeeeeeee size inananlara kızıyorum yazıkkkkk
  Cevapla
 • Fatih Volkan 5 yıl önce Şikayet Et
  yardım etmeyin. bizim kötülüğümüzü isteyenlere biz neden yardım edelim. yanlış taktik verin mağlup olsunlar.
  Cevapla