TÜM YORUMLAR

İş güvenliği için tarihi tedbirler geliyor
İş güvenliği için tarihi tedbirler geliyor
GÜNCEL
12 Kasım 2014, 10:48
İş güvenliği için tarihi tedbirler geliyor
Yeni tedbir paketi açıklandı. Hazırlanan çalışma kapsamında madencilere hayat sigortası, kuralları ihlal edenlere ise hapis cezası geliyor.
YORUMLAR 19
 • ibrahim 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede sadece madencilik mesleğimi var. illaki diğer mesleklerdende yüzlerce kişinin ölmesimi gerekiyor.
  Cevapla
 • KRİTİK 4 yıl önce Şikayet Et
  Esas sorun TAŞRONLUK adı altında yapılan VAHŞİ kapitalizmdir.Onu bitirmeden palyatif çözümlerle,günü kurtarma çabalarıyla ve yüksek perdeden nutuklarla sorun çözülmez.ÇÖZÜLEMEZ.İktidarın dayandığı ekonomik payandanın en önemlisi vahşi kapitalizmdir.
  Cevapla
 • Vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
  Her seferinde aynı tablo.Alın teri ile katlanılmayacak şartlarda çalışmak zorunda kalan işçi kardeşlerimizin hayatları biraz daha az kar etmekten daha değersiz görülüyor.Hükümet , siyasi partiler de samimiyetten uzak.Daha yakın zamanda SOMA faciası olmadı mı , balık hafızalı mıyız sizce , yasalardan daha önemlisi yasaları uygulayacak irade ortaya koyabilmektir.İnsan hayatı siz siyasilere oy kazandırdığı ölçüde önemli ..sizin için oy oy oy..gerisi teferruat.DEĞİL Mİ?
  Cevapla
 • cetin 4 yıl önce Şikayet Et
  EYVAH HUKIMET İŞÇİYR KIYAK YAPACAK HER ZAMANKİ GİBİ::(
  Cevapla
 • madencii 4 yıl önce Şikayet Et
  madenciye iki asgari ücret dediler sağolsunlar kimin gözünün kurdunu kırmaya çalışıyolar ilk ay 2 asgarii ücret verdiler daha sonraki ayda hepsini kestiler devlet çıkardığı yasanın arkasında durmuyor bunlar boyle işte millet vekilleri günde bin lira alır madenci ayda bin lira alır burası türkiye
  Cevapla
 • ibilgili 4 yıl önce Şikayet Et
  istediğin kadar tedbir al tatbik edecek adam nerde
  Cevapla
 • sancar 4 yıl önce Şikayet Et
  kamulaştırın hepsini kardeşim tek çözümü bu,ondan sonra rehabilite..oldu bitti..
  Cevapla
 • milletin ferdi 4 yıl önce Şikayet Et
  asuat, sen eleştirmek için yazmışsın da dediklerinden tam da işsizlik parasının çok yerinde kullanıldığını anladım. Eğitimin nesine karşı çıkıyorsun? Eğitimle kişi kalifiye değilse kalifiye hale gelir daha kolay iş bulur veya daha nitelikli iş bulur. Kişi zaten kalifiye ise daha kalifiye hale gelir ve daha çok kazanabilir. Bu arada bunun yine çok önem verdiğimiz iş güvenliği açısından da büyük faydası olur. Para yatacağına çalışanların durumunu düzeltmek için kullanılıyor. Yani yine gizli açık işsizliğe karşı kullanılıyor, insanımızın potansiyelini daha iyi değerlendirmek için kullanılıyor daha nesini eleştiriyorsun? Bu paranın istihdam sağlamak için kullanılmasına da karşı olduğun anlaşılıyor. Yatmayı teşvik etmek için kullanılmasını beklemiyordun herhalde?
  Cevapla
 • ömer 4 yıl önce Şikayet Et
  bu söylenenlerin hiçbirine katılmıyorum. hepsi saçmalık. çalışanın hiç kusuru yok yani. amacınız iki sınıf oluşturmak. bir komünizme benzer işçi sınıfı oluşturmak. iki politbüro gibi çalışan , kanun gücü arkasında burjuvazi. yeter artık irkildim sizden.
  Cevapla
 • osman öztürk 4 yıl önce Şikayet Et
  Gözün aydın Anadolu OSMANLI CİHAN DEVLETİ İMPARATORLUK yeniden doğuyor ! Yol onun varlık onun, gerisi hep angarya. Yüz üstü çok süründün, ayağa kalk Sakarya.Necip Fazıl Kısakürek!
  Cevapla
 • mehmet dişçi 4 yıl önce Şikayet Et
  Şaibeli insanlardan imparator falan olmaz hayalini zorlama, hele üstadı hiç yanyana koyma!
  Cevapla
 • el lnsaf yahuuu 4 yıl önce Şikayet Et
  acaba acaba acaba acaba acaba acaba acaba acaba sen neyln kafasını yaşıyorsun OSNANN BEY bari bu haber üstadı alet etme
  Cevapla
 • salih 4 yıl önce Şikayet Et
  taşeron sorunları çözülmeden bu işlerin çözülmesi zor. parayı işverenler eziyetide çalışanlar çekiryor bu memlekette işçiye hakkını veren bi hükümet gelmedi ne acayip !!!!!
  Cevapla
 • Yazik!! 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu tedbirler daha once yok muydu? Demekki iscilerimiz bilerek olume gonderiliyorlarmis! Is guvenligi uzmaninin ise alimi is veren tarafindan yapildigi ve maasi isveren tarafindan odendigi surece ne yaparsaniz bos. is veren, is guvanlik aciklarini kapatmak icin is guvenlik uzmani olarak ise ya akrabasini aliyor yada guvenlik uzmanini isten atmakla tehdit ediyor.
  Cevapla
 • 1 Mayısı tatil mi ettiniz 4 yıl önce Şikayet Et
  Vallahi işçi bayramında memur tatil yapıyor ne hikmetse.
  Cevapla
 • Kürşad 4 yıl önce Şikayet Et
  1 Mayıs İşçi Bayramında (Emekçi demek işçi demektir, işçi demek emekçi demektir) Neyse, 1 Mayısta işçilerin çalışıp, memurların tatil yapmasından bahsediliyor, artık kime işçi kime emekçi diyorsan gardaş.
  Cevapla
 • Gariban Emekçi 4 yıl önce Şikayet Et
  1 mayıs emek ve dayanışma günü,memurda sonuçta bir emekçi...
  Cevapla
 • asuat 4 yıl önce Şikayet Et
  985bin kişiye verilen mesleki eğitim ile işsizlık parası ucuz işgücü ile işverene peşkeş çekildi. işsizlere sembolik tutar ve süre ile ödeme yapıldı. fonda fazlası ile para var. işsizlerle ilgileneceğinize çarçur ediyorsunuz. işverenlere sağlanan teşvikler hep işsizlik fonunda. işkur bu paraları pazarlamak, vermek için hergün işverenlerin kapısını aşındırıyor. neredeyse zorla kurs açtırıyorlar. kısmi istihdam şartı ve belirli süre şartı zaten devlet teşviği var, işsizliği kağıt üzerinde azaltıyor kaynak işsizlik parası. İnsan Allahtan korkar gerçek işsiz aç iken çevrilen dolap. Kul hakkı açık ve net kul hakkı. Devlet yönetenlerin hesabı çetin olur. Hele inanan,imanlı devlet adamınınki daha bir çetin.
  Cevapla
 • olcay çelik 4 yıl önce Şikayet Et
  işsizlik sigorta fonunda biriken parayı bir bilsen.aklın şaşar. o kadar yıl çalıştım işsiz kaldım aldığım para 10 aylık 8000 tl birde en üst sınırdan aldım.sanki türkiyede 1 senede iş bulunuyor şimdi birde devlete ben gss pirimi ödemeye başladım.
  Cevapla