TÜM YORUMLAR

Görmez: Bu fitne bizi 100 yıl etkiler
Görmez: Bu fitne bizi 100 yıl etkiler
GÜNCEL
30 Aralık 2016, 23:11
Görmez: Bu fitne bizi 100 yıl etkiler
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu İskele Sancak programına konuk oldu.
YORUMLAR 42
 • H.B.V 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Hocam? Merak etme bu fitneyi Allah bozar ,Çünkü Allah Rahimdir,hakimdir. en büyük fitne bozucudur. Dünya eninde sonunda ya İslam olacakdır ,yada yok olacaktır.
  Cevapla
 • Fatih 2 yıl önce Şikayet Et
  hocam insanlara yönetim sistemimizin yanlış oldugunuda söyleyin Kurana göre yönetilmemiz gerektigini Allah cc hukumlerini kaldıranların kafir oldugunu ALLAH CC kanunlarına göre yonetilmemiz gerektiğini fransız bir flozofun felsefesi olan laikliğin ne oldugunu Allah cc kurallarını hiçe saydıklarını isvec alman italyan kanunlarına tabi oldugunu milletin yanlıs içinde oldugunuda söyleyin
  Cevapla
 • ayha 2 yıl önce Şikayet Et
  meshepçiliği kim yapar iran niye Türkleri meshep bağıyla kendi kontrol etmek için, ikincisi Türkiye de kim yapar Türk olayanlar Türkler mesehcilik yapamaz çünkü Dünyadaki Türklerin bir kısmı şii bir kısmı sünni
  Cevapla
 • Lütfi 2 yıl önce Şikayet Et
  İçimizdeki sinsileri ne yapacaz.İslam barış dini olduğunu bile bile İmamhatipler oldukça daişler çoğalır diyen cemaatçiler oldukça fitne ülkemizde de devam ediyor demek ki.Ve devlete yuvalanmaya çalışan post kavgasındaki cemaatler.
  Cevapla
 • asım 2 yıl önce Şikayet Et
  görmez irana emribilmaruf- nehyi anil münker yap uyar fitne yapyorlar
  Cevapla
 • tersinim gerçeği 2 yıl önce Şikayet Et
  Küresel kötülük derken bunu "ateizm denen illetle" özdeşleştirmek gerek. Ateizm bilim adı altında kötülük üretiyor. Bir Yaratıcının var olduğu açık ve bilimsel gerçek. Ateizm insanlığın bünyesindeki habis bir urdur. Ya ateizm insanlığı yok edecek yada insanlık ateizmi..
  Cevapla
 • burhan 2 yıl önce Şikayet Et
  haçlı saldırısının zamanımıza uyarlanmış halidir
  Cevapla
 • Bumin 2 yıl önce Şikayet Et
  Mezhepçilik Türkleri böler , Türk olmayanların tabiki yapacakları Mezhepçilik başka tutunacak dalları yok çünkü , Türk asıllı olmayanlar dediğimi çok iyi anladı da Türk ırkın ait olanlar gözünüzü dört açın
  Cevapla
 • Turk 2 yıl önce Şikayet Et
  İslam İşbirliği Teşkilatı açıklasın "Mezhep bitti, hepimiz Mümin kelimesi altında birleşiyoruz". Tek isim Mümin, tek kitap Kuran. Bunu tüm dünya ülkeleri bu şekilde kabul ederse, birbirimizi zulüm yapmayız.
  Cevapla
 • Mg1907 2 yıl önce Şikayet Et
  Allahim dusmanlarin, hainlerin tum planlarini baslarina cevir. Birligimize kasteden kimler varsa tez zamanda kahret yarabbi. (Amin)
  Cevapla
 • asab 2 yıl önce Şikayet Et
  bu milletin SÜNNİ MÜSLÜMAN olmak gibi bir gurur duyduğu inanışı var. dini hassasiyetleri siyasi malzeme yapmaya gerek yok. gerçek niyet siyasi söylemin ötesindeyse ,o zaman durum zaten FACİA demektir ki, ALLAHc.c buna müsaade etmez,İNŞAALLAH.
  Cevapla
 • Bumin'e 2 yıl önce Şikayet Et
  kimse Sünniliği dayatmıyor zaten. sıkıntı olan sünni kesimin lideri oluğunu iddia eden kimsenin sünni değilim demesi. bu söylem yanlış. anlatabildim mi güzel kardeşim.
  Cevapla
 • Bumin 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne alaka güzel kardeşim , ben sünniliğimi dikte edemem herkes özgür kendinden sorumlu ,persler bunu yapıyor diye sende yapamazsın , cumhurbaşkanımızın dediği budur , arap değiliz onların geri kalma nedenlerinden biride budur malesef bu kafayla daha en az 100 seneleri var sen bu halde olursan batı tabiki seni çiğnemeden yutar , iran bunu yapıyorsa başı ezilmelidir ,bunun için iran içindeki milyonlarca Türk örgütlenmeli bağımsızlıklarına kavuşturulmalı bu iş kökten çözülmelidir .
  Cevapla
 • Bumin'e 2 yıl önce Şikayet Et
  bunun çözüm yolu sünniliği inkar etmek değildir. sünni sünnete rasülullaha bağlı demek olduğunu untmayalım. terör çoğalsa terör olan ve olmayan diye ikiye ayrılsak doğruyu savunmaktan vaz mı geçecez. cahil olmamak cahil cahil konuşmamak lazım. kim olursa olsun. asıl bu söylemler iran gibi şiileri daha da heveslendirir.
  Cevapla
 • Bumin 2 yıl önce Şikayet Et
  Uzaydanmı geldin güzel kardeşim Diyanet İşleri Başkanı demiş sayın Cumhurbaşkanımız hergün bağırıyor benim sünnilik diye bir dinim yoktur diye sen gelip tam tersini yazıyorsun olacak iş değil ayrılıkcımısın
  Cevapla
 • Mahno 2 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten mezhep savaşına ve ayrımcılığına anlam veremiyorum , Adam sen de Kuranı Kerime ve Peygamber Efendimize uy , orada hiç mezhep karşjtlığından düşmanlığından bahsediyormu ? yoookk . Eee , daha nedir bu nedir?
  Cevapla
 • Feraset 2 yıl önce Şikayet Et
  Kerbala`da şehit edilenler Müslüman Ehlibeyt, onları katledenler ise özleri itibari ile münafıklardı. Ama halep te Müslüman, Müslümanı öldürüyor. Bunların Şii`si de, Sunni`si de aklını peynir ekmekle yemişler. Ya da o tür haberleri servis edenler aslında mezhepçiliği artırmak için bunu yapan batı casuslarıdır. Unutmayın, her şeyin başı Eğitim`dir.
  Cevapla
 • aaa 2 yıl önce Şikayet Et
  ben diyanet işleri başkanından acık acık kıyamet fitneleri oldogunu bunların başıda israil nanetlenmiş ırk gelmekte hep ölen müslümanlar hep savaş icinde olan islam ülkeleri düşünün niye bunlar hic bir batılı ülkeye olmuyor israil sonun yakın senden toprak bile bıktı sen ve maşalarının sonu gelecek heyecanla bekle ve gör
  Cevapla
 • Serpil 2 yıl önce Şikayet Et
  İyide bunca olaylarda diyanet ve yetkilileri toplumun önüne geçip doğru sağlam bilgiyle yönlendirmesi gerekmezmi sükunete davet etmezmi hele ki 15 Temmuz olaylarında daha aktif olmaları gerekir toplumun her kesimi bilimsel teknik dille anlatılan şeyleri anlayamayabilir daha anlaşılabilir ortak noktalar gerekli....
  Cevapla