TÜM YORUMLAR

 Bakan Yılmaz’dan öğretmen ataması müjdesi
Bakan Yılmaz’dan öğretmen ataması müjdesi
EĞİTİM
28 Mart 2018, 13:57
Bakan Yılmaz’dan öğretmen ataması müjdesi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 25 bin öğretmen ataması gerçekleştireceklerini belirterek, “Bu öğretmenlerden en az bin öğretmeni de Van’a gönderme konusunda mutabakata vardık” dedi.
YORUMLAR 14
 • hulogggg 1 yıl önce Şikayet Et
  zaten alması gereken ögretmeni müjdeli haber gibi veriyolar
  Cevapla
 • Mustilip 1 yıl önce Şikayet Et
  Öğretmenlik mesleğini, onurunu kendini bilmezlerin ağzına sakız olmaktan kurtarmadıkça Türkiye gerçek anlamda kalkınamayacak.
  Cevapla
 • fati 1 yıl önce Şikayet Et
  kim neyi beklemiyordu anlamadim. 8aydir alacaz alacaz diye diye 1 alim haberini her seferinde yeni bir alimmis gibi millete sunmaktan bikmadiniz mi. şaka gibisiniz.
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Memur öğretmenlerde sizden müjde bekliyor bakanım
  Cevapla
 • mrt 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet bakanım artık en düşük öğretmen maaşını 12 bin tl ye getirmenizi bekliyoruz.
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Kime müjde? Asıl mağdurlara müjde yok.
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  2004 ve 2006 yıllarında KPSS den 88 'in üzerinde puan almama ve branşımda ilk 100 kişi arasında olmama rağmen o dönemde Fizikten 1 öğretmene bile ihtiyaç yok deyip atama yapmayan o dönemin MEB Bakanına da haklarımı helal etmiyorum. Çünkü puanım geçerliliğini kaybettikten sonra her yıl düzenli olarak en az 100'ün üzerinde Fizik öğretmeni alındı. Ama benim geçerli puanım yoktu. Artık ahirette hesaplaşırız.
  Cevapla
 • Yasin 1 yıl önce Şikayet Et
  benim de eşim geçen sene kpss den 85 puan aldı. onun alanından 700 kişi aldılar. eşimin sıralaması 350 olmasına rağmen mülakat saçmalığında puanı 54 e düşürüldü ve silindi. biz de hakkımızı helal etmiyoruz
  Cevapla
 • Abou 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim adam bilerek mi yapıyor.Devlet kimseye iş garantili üni. oku demiyor.Madem çok iyisin fizikte özel sektörde çok daha fazlasını kazan.
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  5000 ücretli öğretmenin sözleşmeli öğretmenliğe geçiş yapması için konulan 2017-2018 eğitim öğretim döneminde ücretli öğretmen olarak çalışma şartı asıl mağdurlar için konmadı maalesef. Kardeşim diyelim ki 15 yıl ücretli öğretmenlik yaptım. 2017-2018 öğretim yılında hastalandım, ücretli öğretmenlik yapamadım, veya ücretli öğretmenlik için sıra gelmedi veya çalışmak istemedim. Böyle saçma bir şart olur mu?
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  5000 ücretli öğretmenin sözleşmeli kadrosuna geçiş yapması için konulan şartlar asıl mağdurlar için çıkmadı: 510 gün sigortalı ücretli öğretmen olarak çalışma şartı:Çünkü 7 yıl bütün eğitim-öğretim dönemleri boyunca ücretli öğretmenlik yapmama rağmen(2001-2002-2003-2004-2005-2006-2007 Eğitim Öğretim yıllarında) MEB'İN YATIRDIĞI TOPLAM SİGORTA PRİMİ:410 GÜN. MEB doğru düzgün sigorta primimi yatırmadı ise hata kimin? Diyeceksiniz takip etseydiniz. Ücretli öğretmenliği bulduğuma şükrediyordum. O dönemde ekonomik durumum eksilerdeydi. Asgari ücretin yarısı kadar elime ücret geçiyordu. Bu nedenle sigorta primim yatıyor mu diye düşünecek lüksüm de yoktu.
  Cevapla
 • Hulusi 1 yıl önce Şikayet Et
  Atamalarda yine hep doğuyu açacaklar.
  Cevapla
 • wtf 1 yıl önce Şikayet Et
  merak ettin mi hiç neden acaba?? çünkü doğuda mevcburi hizmeti bitiren kaçıyor kardeşim..senin gibi onbin öğretmen yerleşsin bakalım doğuya..o zaman neresi açılır gör..az çıkarın şu at gözlüklerini
  Cevapla
 • remö 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım üçretli oğretmen üçreti saatı 11 tl cok komil aylık asgarı üçret dahi alamıyorlar iyileştirme yapılmasını bekliyoruz
  Cevapla