TÜM YORUMLAR

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalamanın hükmü...
Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalamanın hükmü...
YAŞAM
14 Haziran 2018, 18:31
Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalamanın hükmü...
Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle oruç ibadeti gerçekleştireceklerin en fazla yönelttiği sorulardan bir tanesi, ''Diş fırçalamak orucu bozar mı?'' olmaktadır. Diş fırçalamanın orucu bozup bozmayacağına ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından resmi açıklama gerçekleştirildi. İşte, oruçlu iken diş fırçalamanın fetvası...
YORUMLAR 6
 • gizem 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben sabah dişlerimi fırçaladım ama ne su ne macun boğazıma kaçmadı buna sevindim
  Cevapla
 • TheAzxtech 1 yıl önce Şikayet Et
  Diş fırçalamakla suyun bağlantısını çözemedim. Diş fırçasını suyla yıkıyorsun fırçaladıktan sonra o kadar. Diş fırçaladıktan sonra ağız yıkanmaz zaten. Haliyle su kaçma olayı olmaz. Macuna gelirsek eğer benim görüşüm kimse bilerek macun yiyecek yutacak değil zaten isteyerekte yapılacak hareket değil. İstemsiz olarak yapılmışsa bence oruç bozulmaz nasıl ki insanlar dalgınlıkla oruçlu olduğunu unutup bir şey yiyip içtikten sonra aklına geliyor ama oruç bozulmuyorsa bu da öyle bir şey. Bilerek yaparsan bozulur ama isteğin dışında olan bir şey için bozulacağını düşünmüyorum.
  Cevapla
 • No-Name 1 yıl önce Şikayet Et
  Dinde tahrifat böyle böyle oluyor işte. Ya densizler ya dinsizler densiz densiz bilmediği konuda fetva veriyor sonra ayıkla pirincin taşını. Düşünmüyormuş. Önce öğren sonra düşün. Bilmediğin konuda düşünce paylaşma. Laf biliyorsan söyle ibret alsınlar laf bilmiyorsan sus bari adam sansınlar.
  Cevapla
 • ŞAHSİYET 1 yıl önce Şikayet Et
  AFFERİM GÜZEL YORUM SANA TELEFON ALACAm
  Cevapla
 • Alper 1 yıl önce Şikayet Et
  Diş fırçalamakla suyun bağlantısını çözemedim derken? Ciddiyetinize inanalım mı? Yoksa bu arkadaş şizofren anlattıklarına takılmayın mı diyelim?
  Cevapla
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  hoca sen diş macunuyla dişleri fırçalayıp öylece köpük köpük bırakıyon mu anlamadık. sonra o köpükler nereye gidiyo ayıptır sorması. bide diş fırçalandıktan sonra ağız yıkanmaz zaten yazmışın
  Cevapla