TÜM YORUMLAR

Yapay şelale inşaatında facia! 3 ölü 1 yaralı
Yapay şelale inşaatında facia! 3 ölü 1 yaralı
GÜNCEL
14 Eylül 2018, 18:47
Yapay şelale inşaatında facia! 3 ölü 1 yaralı
Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yapımı devam eden Seyir Tepesi 1'inci kısım yapay şelale inşaatında bomu kırılan vincin sepetindeki işçilerden 3'ü öldü, 1'i yaralandı. Ölenler arasında Afganistan uyrukluların da bulunduğu belirtildi.
YORUMLAR 25
 • maraşli 5 ay önce Şikayet Et
  maximum 250 kilo taşıma kapsitesi var o sepetlerin nasıl dört kişi bindirebiliyorlar resmen ölüme yolculuk cinayettir.
  Cevapla
 • Pamukkale’li 5 ay önce Şikayet Et
  Yazık değil mi şimdi bu işçileri bekleyen yaşlı onlarca gözlere Yok teşeronmuş yok yabancı uyrukluymuş yahu insan insan .... Denizli’nin dörtbir yanı park bahçelerle dolu memlekette okul derslik sıkıntısı yaşanırken bunun adı israftır
  Cevapla
 • altunay 5 ay önce Şikayet Et
  Şimdi bu ölen işçilerin gariplerin hesabını kim verecek, belediye başkanı ben sorumluluğu alıyorum diyecekmi, zannetmiyorum
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin. Herkes düz lise mezunu ya da üniversitelerin dandik bölümlerinden mezun. Meslek erbabı kalmadı, gençler işçiliği kendilerine yakıştıramıyor. Hepsi beyaz yaka ama asgari ücretli
  Cevapla
 • Pamukkale 5 ay önce Şikayet Et
  Haberin sonunda yer alan calisanlarin cogu yabanci uyruklu ibaresi yanlistir. Bende o santiyede calisiyorum. Emin olun ki hersey usulüne uygun yasalar neyi emrediyorsa o sekilde yapiliyor. Vinç sirkete ait degil calisanlar şirketin personeli degil taşeron firmanın personeli. Vinc şirketi gerekli bakimlari yaptirmiyorsa bunun suçunu ihaleyi alan firmaya atamazsiniz. Litfen tarafsız olun hak ne ise o. Rabbim geride kalanlara sabir versin insAllah.
  Cevapla
 • birkissadanbinhisse 5 ay önce Şikayet Et
  bu ölen insanların hesabını kim verecek guvenlik önlemi alindimi orada calisma esnasinda yazik yaw insaniz yuregimiz cız etti
  Cevapla
 • Eginli 5 ay önce Şikayet Et
  Ahhh memlekim ahh. Is güvenliği birçok iş alanında yok. Eskiyen parça eleman, kopana, bozulana dek o parça kesinlikle değişmez. O işçilerin oldugu o kısımda 3 değilde 40 işçi olsaydı 40 birden ölse o firma bunun hesabını Allah'a nasıl verecekti? Hic unutmam mobilya atölyesinde çalışıyordum sanayii elektriği ile çalışan fişlerin çoğu kırık, dökük, kabloları eski kazara dokunsan oracıkta ölürsün. Işyerinde yangın çıkması işten bile değil.. Sanayii de birçok işyeri böyle maalesef.
  Cevapla
 • serdar 5 ay önce Şikayet Et
  Hayatini Kaybeden Gariban göcmen iscilere Allahtan Rahmet yarali olan kardesimize Allahtan sifalar dilerim . Yazik günah bu kimsesiz Gariban yurdundan evinden barkindan edilmis insanlari bu sekilde ölüme göndermek .
  Cevapla
 • Hasan 5 ay önce Şikayet Et
  Ölenler e Rabbim rahmet etsin. Maalesef Türkiye'de ki sorunlardan biri de iş güvenliği. Herşey formalite icabı. Bende içindeyim. İşçi nin hiç bir değeri yok. Taşeron sistemi yüzünden işçi ler çok eziliyor ve hakları yeniyor. İnşaat firmalarınin çoğunda yevmiye usulü çalışıldığı için gerçek kazanç yansıtılmiyor sigorta ya. AGİ arada kayboluyor kimse vermiyor. Çoğu yerde 9 saat ( 8 iş başı 6 paydos) çalıştırılıyor.
  Cevapla
 • Ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet etsin maalesef Türkiye'de bu konuda çok ihmalkarlık yapıyoruz işçiler de işveren de Türkiye'de inşaat çalışıyordum nasıl kaza olmazki her şeyimiz yarım yamalak.Simdi İngiltere'de çalışıyorm adamların iskelesinden tut elektrik den gazına kadar bu kadar sağlam bir millet görmedim her türlü ihmali düşünüp sağlam iş yapıyor ve yaptırıyorlar ..
  Cevapla
 • İşsizler 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye devleti vatandaşı işsiz işsiz gezerken neden yabancılar çalıştırılıyor? Afganlar, Suriyeliler, Kırgızistanlılar....vs daha mı kalifiye?!
  Cevapla
 • KaFKaS CePHeSi 5 ay önce Şikayet Et
  bos bos konusma ordan, kimse kusura bakmasın o saydığın ülke vatandaşlarının yaptığı işlere bizim türkler tenezzül bile etmiyor. ayrıca sanki konu yabancı uyruklu çalışmasıymış gibi riv riv yapıyorsun. orda ölenler türk olsaydı bu seferde insan haklarından bahsedecektin. şuan ölenler türk olmasada onlarda insan sonuçta.
  Cevapla
 • zor iş.. 5 ay önce Şikayet Et
  Turkler o işleri yapmıyor çünkü.
  Cevapla
 • Denizlili 5 ay önce Şikayet Et
  İnşaat alanını görseniz oraya çıkmazsınız bile kalkmış belediye oraya seyir terası yapıyoe. Üstüne üstelik ölenler afgan. Çalışma izinleri varmı iş güvenliği denetimi yapılıyormu? Bunların cevaplanması lazım
  Cevapla
 • Kaptan 5 ay önce Şikayet Et
  Her is kazasi Kader mader degil. Güvenlik yok bilgi yok malzeme yok. Hayatinda Okuldan baska yer görmemisler is Sahasinda Mühendis olursa olacagi bu. Unuttum birde gözünü Para bürümüs olan Patronlar olursa.
  Cevapla
 • Kaptan 5 ay önce Şikayet Et
  Sanki cok calismak isteyen var. O is yerinde kim calismak isterki Adamlar ucuza calistirdigi halde Güvenlik diye birsey yok.
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 5 ay önce Şikayet Et
  Belediyeden işi alan firma sigortasız ve ucuz iş gücü diye çalıştırdıgı gibi yüklü cezayıda çekecek inşaAllah.
  Cevapla
 • zafer gülten 5 ay önce Şikayet Et
  soruşturma başlatılması bazı şeylerden şüphe olduğu manasına geliyor. kaza geçiren işçiler Afgan uyrukluymuş,çaşılma tecrübeme göre şimdiye kadar yerli işçilerle,yabancı uyruklu işçilerin hiç bir zaman geçinemediğine şahit oldum.niye mi---yerli işçi maaşının azlığını,işsizliğinin sebebini yabancı işçikere bağlar hep,bu hep böyledir her işyerinde. olayda kasıt olabilir.
  Cevapla
 • Muhalif 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye’deki bütün zor işleri yabancı uyruklular yapar, sonra da kalkıp "Suriyeliler gitsin!" diye nâra atarlar. Elbette Allah bunun hesabını soracak.
  Cevapla
 • Oktay can 5 ay önce Şikayet Et
  Halk iş begenmez tabii hakkını vermezsen işçiye üç lira müdüre üç binlira
  Cevapla
 • birkissadanbinhisse 5 ay önce Şikayet Et
  dedigin cok dogru
  Cevapla
 • HakanDE 5 ay önce Şikayet Et
  Aynen kardes
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  halkımız maalesef iş beğenmiyor.
  Cevapla
 • isimsiz 5 ay önce Şikayet Et
  Çekip gitsinler insanlarımız açken ülkemiz mülteci çöplüğüne dündü
  Cevapla
 • Talha 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiyede herkes her isi yapıyor . Zor olmayan is mi var ? Yan gelip yatacak mıydı? Allah rahmet eylesin bu arada
  Cevapla