TÜM YORUMLAR

Sony en ince televizyonu üretti
Sony en ince televizyonu üretti
TEKNOLOJİ
02 Ekim 2007, 09:41
Sony en ince televizyonu üretti
Japon elektronik devi Sony, organik ışık yayan diyot (OLED) teknolojisi kullanarak geliştirdiği ultra ince televizyonu Aralık'ta piyasaya çıkarıyor.
YORUMLAR 31
 • ejnebi türk 10 yıl önce Şikayet Et
  sakın elektronik cihaz alırken marka önemli daha önemlisi markasının arkasında duran kuruluşlardır.. vesteli çok iyi ürüleride var idare eder ürünleri var ama hiç deyilse sattıgı ürünün arkasında marka olmanın vasıflarını taşıyor ben iki yıl önca dörtmilyara 106 ekran phılıps plazma aldım üç defa arza yaptı hemde içinde bir patlamayla haliyle bu ürünün deyiştirimesini istedigimizde genel müdürlügün beni bir dövmedigi kaldı adamlar pişkin yok efendim biryıl içinde 3defa aynı arzayı yapması lazım hergün servisle ugraşacagıma plazmayı phılıpse bedelsiz hediye ettim böylece kökten kurtuldum kafam rahat ya siz.
  Cevapla
 • soguzhank 10 yıl önce Şikayet Et
  ben anlamadım yahu. ne demek yeni icat tv? oled denen görüntüleme zaten senelerdir var. bunun özelliği arkasına anten bağlamaları mıymış? anten takmaya ne var bırak Veltel\'i ben bile yaparım
  Cevapla
 • hamza salman 10 yıl önce Şikayet Et
  Vestelmi cok komiksiniz arkadaslar:). ya vestelin türkiyeden baska pazari varmi bi onu sorun önce belki türki cumhiriyetlerinin birkacina daha sartiyordur ama vestel avrupada yok sifir hangi teknolojiden bahsediyorsunuz ya siz dünyayi türkiyedne ibaret saniyorsunuz galiba:) beko dünya markasiymis ya oda anaca türkiye dünya si icinde:) ayni vestel gibi ben 30 yildir avrupadayim daha tekstilden baska türkyienin ihrac ettigi bi mal görmedim ha bide arada bi fayans geliyor ucuz diye sabancilardan:)onuda marketlerde toptan tr den aliyorar:)
  Cevapla
 • Turgut Bayraktaroğlu 10 yıl önce Şikayet Et
  Cevap hakkı. Sayın Hüseyin ve Fatih kardeşimin dikkatine, Hz.Süleyman(a.s) ın eşyayı nakletmesinin mucize olduğuna şüphe yok.Ama insanlara örnek olduğunu ve teknolojide nereye varılabileceğiyle ilgili bir ölçü olduğunu vurgulamak istedim.Hz.Davud\'da demiri elinde hamur gibi yapıyordu. Bakın bugün demir ne hallere sokulabiliyor vs... Japon\'u tebrik ediyorum. Ama Türk\'ü de teşvik ediyorum.Ne eksiğimiz var? GEREKSİZ işlerle uğraşıyoruz vesselam.Mesela Türkiye\'de 3 şeyin Cahili yoktur derler1.Siyaset 2.Tababet 3.Diyanet
  Cevapla
 • Kaan ORBAY 10 yıl önce Şikayet Et
  Oku yorumları kahrol.. (3). Çözüm eğitimde yaratıcı düşünmeyi teşvik ile olur. Bir de bu tarz üretim teknolojilere yatırım yapacak sermayedarlar bulmak gerekli. Turkcell\'in hayata geçiş hikayesini bir okuyun. Sonra bu yeniliklere ne kadar açık olduğumuzu sorgulayın. Biz GSM operatörlüğü trenini kaçıran (rahmetli) Sakıp ağa gibi çok dövünürüz \"Vay babam biz nasıl görmemişiz, vay babam biz nasıl anlamamışız\"
  Cevapla
 • yasin aypay 10 yıl önce Şikayet Et
  Japon İşi. Japon yaptığı zaman boyle yapar teknoloji dediğin bu işte kim bilir bizim ülkemizde ne zaman boyle bir teknoloji üretilir. Üreten değil tüketen toplum olduk..
  Cevapla
 • serhat yılmaz 10 yıl önce Şikayet Et
  neden. neden böyle teknolojik aygıtlarla uğraşalım ki türbanla uğraşmak varken japonya ve sony yanlış yapıyor bence
  Cevapla
 • Kaan ORBAY 10 yıl önce Şikayet Et
  Oku yorumları kahrol.. (2). Türkiye\'de işin içine bilgisayar ve elektronik girdimi adı yüksek teknoloji oluverir. Ama işin esas içini bilen yüksek teknolojinin Türkiye\'de pek uğramadığını çok iyi bilir. Çünkü çoğu büyük şirket için Arge, mutfak gibi, satınalma gibi, şirketin sıradan bir departmanıdır.
  Cevapla
 • Kaan ORBAY 10 yıl önce Şikayet Et
  Oku yorumları kahrol.. (1). Ülkemizde değil OLED\'i, TFT LCD paneli plazma paneli üretecek tesis/teknoloji/fabrika yok. Paneller dışarıdan alınır, elektronik komponentlerin %90dan fazlası dışarıdan alınır. Türkiyede elektronik mekanik aksamı geliştirip üretilir, monte edilip TV haline getirilir. Tüplü TVde Avrupa pazarını Türk üreticiler yönlendirmekte idi. Düz ekranlar içinse durum meçhul
  Cevapla
 • Yılmaz Çelik 10 yıl önce Şikayet Et
  Vestel mi üretiyor?:). Vestel tam türk şirketi değil, ABD ortaklı bir firma. Silikon vadisindeki ABD\'nin. Ayrıca bişey ürettiği falan yok arkadaş tıpkı diğer birçok firma gibi çin malına etiket koyuyor. Gene yerli malı fanatizme geçmeyin.
  Cevapla
 • Hilal Anbartepe 10 yıl önce Şikayet Et
  Sırada Ne Var?. :))))
  Cevapla
 • Mirza Budarnayev 10 yıl önce Şikayet Et
  vestel. vestel teknoloji üretmiyor ki, montaj yapıyor. türkiye daha mikrochip üretebilen bir ülke bile değildir. hatta daha acıklısı, türkiyede hesap makinesi üretilemiyor biliyormuydunuz ? çünkü hesap makinesi yapabilmek için mikrochip kullanılır. hesap makinesi, çinde üretiliyor, buraya geliyor, ve burada 1 milyona satılıyor. artık düşünün :)))
  Cevapla
 • murat özden 10 yıl önce Şikayet Et
  vestel alın. arkadaşlar vestel canla başla birşeyler yapmaya çalışıyor. sabancı ile koç da marketçilik yapıyor. ne kadar ayıp küçük esnafın ekmeginide ellerinden aldılar. bide din düşmanı ikiside ford fabrikasında namaz kılanı kovuyorlarmış işten. gerisi size kalmış.
  Cevapla
 • salih ateş 10 yıl önce Şikayet Et
  vestel den bahseden arkadaşlara bi güleyim. yok vestel yapmışda piyasaya vermiyormuş falan, git külahıma anlat elektronik eşyanın türkiye gibi piyasası mı var dünyada. hem vesteli çok iyi tanırız kuszura kalmasınlan vestel türkçeleştirmeyi iyi yapar gerisi fasa fiso, arkadaşlar birde şunu unutmayın bizim elektroik eşyada ortadogu ile rekabet gücümüz yok. çünkü bizde silisyum vadileri yok, YOK a gelince onlarda iyi siyaset yaparlar,hırsızlık yapıp yargıdan hırsızı korurlar ona bunudu aba altından asa gösterirler...
  Cevapla
 • HÜSEYİN KARADAĞ 10 yıl önce Şikayet Et
  . bu haberde bazı arkadaşlar vestel ile ilgili yorumlar yapmış.bu sony firmasına yapılmış en büyük bir hakarettir.vestel parçaları dışarıdan alıp birleştiren taklit bir firmadır.ayrıca bir arkadaş hz. süleymanın eşyayı naklettiğini söylüyor.bu olay bir mucizedir.Allah hz.süleymana birçok nimetler ve birçok mucizeler vermiştir.bunun teknoloji ile ne gibi bir alakası var anlamadım.
  Cevapla