TÜM YORUMLAR

İşte Çanakkale'de en çok şehit veren il
İşte Çanakkale'de en çok şehit veren il
GÜNCEL
18 Mart 2019, 15:16
İşte Çanakkale'de en çok şehit veren il
Çanakkale, Birinci Dünya Savaşı'nda tarihin en kanlı mücadelelerinden birine sahne olurken, cephede en çok şehit veren şehrin 4 bini aşkın asker ile Bursa, ilçenin ise bin 34 kişi ile Orhaneli olduğu ortaya çıktı.
YORUMLAR 8
 • kamil 11 ay önce Şikayet Et
  Dünya genelinde ise Çanakkale'de en çok şehit veren Halep'tir
  Cevapla
 • DUA 11 ay önce Şikayet Et
  Rabbim hepsine gani gani rahmet etsin. Tüm şehit ve gazilerimizden Allah razı olsun. Onların kanı, gözyaşı, çilesi ile biz ülkemizde rahat yaşıyoruz. Allah düşmana fırsat vermesin, ezanımız dinmesin, Camilerimizden Kuran sesi eksik olmasın, gökyüzünde bayrağımız daima dalgalansın, ordumuz güçlü olsun inşallah.
  Cevapla
 • mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  orhaneli ve dağ ilçelerine bu değer verilmiyor...10 kmlik yol bile 20 yıldır yapıamadı her yıl müjde ihale yarım bırakılan tehlikeli yol....orhaneli dağ ilçeleri malesef göç verdi veriyor....tarım, sanayi kalkınma anlamında destek verilmeli gerçek bir değer destek verilmeli
  Cevapla
 • tunctunc 11 ay önce Şikayet Et
  Bu $ehir olarak verilmi$ rakkamlar.Ama yöre olarak ilk sirada %34 olarak trakya bölgesidir..ikinci olarak %33 ile kardeniz bögesidir..Ücünü olarakda %32 ile ege bölgesi..Bu resmi kayitlardada böyle yaziyor zaten ordan okudum..Birde en az katailan bölge ise %2 ile güneydogu anadolu bölgesi´dir.!!!
  Cevapla
 • Düzce 11 ay önce Şikayet Et
  doğu ve güneydoğu illeri kendilerine yakın olan kafkasya ırak filistin vs gibi cephelerdedir. İmaya gerek bir şehit bile olsa yeter .Ruhunu torunlarını incitemeyiz . sakata gelmeyelim
  Cevapla
 • devam 11 ay önce Şikayet Et
  balkanlardanda katılım çok mesela kosova , bosna ,macaristandan çok katılım olmuş
  Cevapla
 • Mizah 11 ay önce Şikayet Et
  Orhaneli isminin hakkını vermiş. Allah hepsinden razı ve hoşnut olsun.
  Cevapla
 • Türkiye 11 ay önce Şikayet Et
  Bu Vatan ve Millet Sizlere MİNNETTARDIR Ey ŞEHİDLER, Ruhunuz Şad Olsun.
  Cevapla