TÜM YORUMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Metin Feyzioğlu görüşmesi sonrası açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan-Metin Feyzioğlu görüşmesi sonrası açıklama!
SİYASET
14 Mayıs 2019, 20:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan-Metin Feyzioğlu görüşmesi sonrası açıklama!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Görüşmenin ardından Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu,
YORUMLAR 86
 • zmc 9 ay önce Şikayet Et
  kanunlar; zenginleri, ünlüleri ve tanınmış kimseleri fakir , fukara ve ezilenlerin hışmından korumak için yapılır. '' Çünkü çalmışlar. '' Sorun çıktığında bu yüksek zümre alt tabaka ile muhatap olmamak için AVUKATLARI kullanır. İşte adalet budur. yaşasın ŞERİAT !!!
  Cevapla
 • afyonlu 9 ay önce Şikayet Et
  sadece bir soru sorsak 300-500 lira alıyorlar. bundan iyisinimi arıyorlar. kdv mdv diyorlar, devede kulağı bahane ediyorlar. asıl anaparanın yüksekliğinden bahsetmiyorlar gibi geldi bana.
  Cevapla
 • belde 9 ay önce Şikayet Et
  bu konuda haklı olabilir fakat avukatlar da en ufak davada milleti soymaya kalkıyor buna da bir limit lazım değil mi. dava büyük deyip, eğer getirisi çoksa olduk olmadık yerden davayı kazanmak için her tür yolu mubah görmek, adaletin neresinde yazıyor. buna da bir açıklık getirilse iyi olur. avukatlık etik değerleri sadece yazıda kalıyor sözde uygulanmıyor, herkes birbirinin avcısı olmuş, hak hukuk sadece laf. inşaallah düzeltilir yoksa gelecek karanlık görünüyor. Metin bey elbette ki dürüst bir baro üyesi ve başkanı olabilir fakat görünen gerçekler farklı
  Cevapla
 • esas 9 ay önce Şikayet Et
  Ne olduğu belli olmayan siyasi bir figür olarak karşımıza çıkabilecek biri. Bir o yana bir bu yana sesini duyan yoktu ama baro başkanı olabilmesi için arkası olmalı.
  Cevapla
 • H.Hüseyin ERTUĞRUL 9 ay önce Şikayet Et
  Türkiye 'de gelinen ekonomik durumda yüzde 18 KDV her sektör için çok fazla. Avukatlık hizmetlerin de KDV yüzde 18 de başka sektörlerde değilmi? Mesela Muhasebe Mali Müşavirlik hizmetlerinde de yüzde 18, Beyaz eşya, elektronik başta olmak üzere başka sektörlerde de yüzde 18. Bu konuya kökten bir çözüm gerekiyor. Bence temel ihtiyaç maddelerinde ekmek, su vs. gibi KDV sıfır olmalı, diğer tüm sektörlerde de yüz 10 olmalı. Şimdiki haliyle çok ciddi vergi adaletsizliği var.
  Cevapla
 • m. Ali Efendiler 9 ay önce Şikayet Et
  Şu CHP'nin başındakiler de, senin kadar vatan millet konusunda hassas olsalardı, BU ÜLKEYE NE DIŞARDAN EMPERYALİSTLER, NE DE TERÖRİST PKK VE FETÖ SALDIRMA CESARETİ BULURLAR DI..
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 9 ay önce Şikayet Et
  özel okulun 5 yıl muhasebeciliğini yaptım izmirde avukatlarla çok çalıştık aldıkları paralara tahsilat makbuzu resmi kesmiyorlardı.normal kağıda alındı yazıp imza atıyorlardı.yüze 18 kdv diyor fevzioğluda tam resmi makbuz kullanan faiz aldıkları davalarda devlete vergi veriyorlarmı.ayda 20-30 bin kazanan var resmiyete baksanız 2-3 bin olarak gösterenler var
  Cevapla
 • Ahmet2323 9 ay önce Şikayet Et
  Yuh bee. Avukatların milleti sömüre sömüre zengin oldu.. Birde sorundan bahsediyorsunuz...
  Cevapla
 • mehmmet 9 ay önce Şikayet Et
  sakın çözme reis sanatçıların sorunlarını da çözdün ilk fırsatta sırtından hançerlediler
  Cevapla
 • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkede en çok haybeye para kazananlardan biri avukatlar... çoğu vergisini ödemiyor çocuk kandırıyorsunuz sanki . Resmi yollardan almıyorlar paraları nakit olarak elden istiyorlar. çok uçuk rakamlar talep ediyorlar.
  Cevapla
 • Gazi 9 ay önce Şikayet Et
  Onca insanı mağdur edin sonra gelin mağduriyet edebiyatı yapın. Avukatların, belki de çoğunun derdi adaleti temin değil, insanları mağdur ederek para kazanma derdinde. Ne yazık ki hukuk sistemimiz de uygulayıcıların çoğunluğu buna seyirci ve hatta teşvik ediyor. Bu mesele çözümlenmeden ilave haklar verilmesi de ayrıca bir adaletsizlik olur Reis.
  Cevapla
 • misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Mağduriyet varsa bunu çözmek devletin görevidir. Şöyle bir durumda olduğunu kabullenmek gerek, öyle avukatlık ofisleri var ki şaşırmamak elde değil. Bu yerlerin adalet peşinde koşarken düzgün vergi vermediklerini bilinmez mi. Özelikle kamulaştırma yapılan yerlerden dosya alan avukatlar yüzbinler alıyorken, devlete dosya bedeli minimum göstermiyorlar mı. Adalet isterken adaletsizlik içinde olanları ilk ayıklamak gerekir ki adil vergi anlayışı oluşsun.
  Cevapla
 • hasan 9 ay önce Şikayet Et
  bu avukatlara az bile, esnafın günahı ne de yükle vergi ödüyorlar. hiçbir masrafları olmadığı halde yüzde 18 vergi çokmuş. yediğiniz rüşvetlere sayın. yüzsüz bunlar... not:tüm avukatları kastetmiyorum. ancak baroların çoğunda durum bu...
  Cevapla
 • hasan er 9 ay önce Şikayet Et
  beter olun diyesim var. bir dilekçeyi 1000 liraya yazıyorlar. insafsızların elinde düşen kurtulamıyor.
  Cevapla
 • Abdullah 9 ay önce Şikayet Et
  Mahalle bakkalının kestiği fatura kadar bile serbest meslek makbuzu-fatura- kesmeyen avukatlara mı %18 KDV çok (!...) 200-300 bin TL geliri olan avukatın beyanı 10-20 bin anca.
  Cevapla