TÜM YORUMLAR

Dünya ayakta! Türkiye, ABD, İngiltere, BM, AB, ve Norveç'ten açıklama
Dünya ayakta! Türkiye, ABD, İngiltere, BM, AB, ve Norveç'ten açıklama
DÜNYA
05 Haziran 2019, 15:32
Dünya ayakta! Türkiye, ABD, İngiltere, BM, AB, ve Norveç'ten açıklama
Sudan'da güvenlik güçleri pazartesi sabahı başkent Hartum'da ordu karargahı önündeki göstericilere müdahale etti. Bu saldırı sonrası ölü sayısı 60'a yükseldi. Sudan'da 3 Haziran'da yaşanan saldırıları kınayan ABD, İngiltere ve Norveç ortak açıklama yaptı. Bu üç ülkenin yanı sıra Türkiye'de ülkede itidal çağrısı yaparken, AB'den de açıklama geldi. BMGK da acil toplandı. Toplantı sonrası flaş bir açıklama yayımlandı.
YORUMLAR 39
 • Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Neden hep müslüman ülkeler... Biz müslüman benliğimizi kaybetmemeliyiz uyanık olmamız lazım. birlik olmamız lazım
  Cevapla
 • mechul 4 ay önce Şikayet Et
  Neden mi hep müslümanlar, çünkü onları bir arada tutan Devleti Aliye Osmanlı artık yok. Onun yerine kurulanlar ise sömürge konumunda. Türkiye ise prangalarından kurtulma mücadelesi veriyor. Özetle müslümanlar savunmasız ve korumasız.
  Cevapla
 • Yakub 4 ay önce Şikayet Et
  Anladık! Bize destek veren ülkeleri zora sokuyorsunuz. Bu sadece Abd Israil Ingiltere Fransa Avrupaya olan kini artırır. Türkiye'ye olan sevgiyi çoğaltır. Ne yapsalar boş. Artık kader bizden yana. Sudan milleti uyanık olmak zorunda. Her daim Hakkın yanında safını tutmalı çünkü gelecek inşaAllah Hakkı üstün tutanlarda olacak, gücü değil!
  Cevapla
 • airplane 4 ay önce Şikayet Et
  ya siz de fark ettiniz mi nedense hep müslüman ülkeler karışıyo biz müslümanları oyuncak gibi oynuyolar hiç kimsede uyanmıyo karıştırdığı yerden pazar çıkarıyo elin gavuru bizde oyuna geliyoz
  Cevapla
 • Hacivat 4 ay önce Şikayet Et
  Bmgk cani cehenneme yogoslavya dagilirken müslümanlar katledilirken niye acil toplanmadi
  Cevapla
 • Xye 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiye el koysa ne olur!!?!?! N
  Cevapla
 • Ibrahim 4 ay önce Şikayet Et
  Bm ymis adeletiniz batsin Allah insallah bu keferelere ser mudahale eder görür ne oldugunu
  Cevapla
 • uluhakan 4 ay önce Şikayet Et
  ömer el beşir katil esedle görüştün sonunu hazırladın halkınıda mahvetttin suud. mısır. .bae .abd kuklalarını iktidara getirttirdin sudan halkı ALLAH yanınızda devirin bu kuklaları zafer ALLAHındır
  Cevapla
 • Karpatlarınalpleri 4 ay önce Şikayet Et
  Üzüntüyle seyrediyorumAllah size ve cümle alemi islama selamet versin Gül yüzlü insanlar.
  Cevapla
 • Selçuklu 4 ay önce Şikayet Et
  Olmasaydı diyeceğim ama oldu, kansız bir ihtilal oldu, ama bu ne ya. Nasıl müslümansınız, yanı başınızdaki ülkelerden ders çıkarmadınız mı, Somali, Libya, Mısır, Tunus ve Cezayir bunları görmemek için kör değil uzayda yaşamak gerek. Ahmak insanlar, ülkeye müdahale edilecek haberleri yok, insan hakları deyip, BM adı altında abd oraya çökecek. En kötüsü dahi olsa bir hükümet kurun
  Cevapla
 • kanki 4 ay önce Şikayet Et
  Aynen hükümet olsun bizim olsun
  Cevapla
 • Antalyalı 4 ay önce Şikayet Et
  askerlere sivilleri vurun diyen zaten ABD, finanse eden suediler ve Bae dir .bunu 3 yasındaki bebekler bile biliyor. Sudan TC.ye el uzattı o kolu koparıyorlar.diğr kısım tiyatro yer altı zenginlikleri paylaşılacak. sonra sırada Venezuvella var dünya petrolunun 3 te 1 i onlarda arabalarına petrol veremiyolar şu an az kaldı oda ABD nin cebinde olcak.
  Cevapla
 • Görünen Köy 4 ay önce Şikayet Et
  Geleceğimizi daha bilinçli kurmak ve devam ettirmek için şimdiden ilkokulda çocuklarımıza abc den önce ABD yi ve niyetini öğretmeliyiz.Yoksa ilerde onların sempatizanı almayın deniladiği halde ısrarla iphone kullanan abd sempatizanı bir gençlik türer.Bu günkü emekler boşa gider.
  Cevapla
 • Görünen Köy 4 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın neresinde bir darbe varsa altını kazıyın.ABD çıkar.Güya barıştan yanaymış.Artık mızrak çuvala sığmıyor.Sudan da bulmuş yeni bir SİSİ orayı dizayn edecek güya.Allah bu hain ABD nin şerrinden tüm müslümanları korusun.
  Cevapla
 • Gulli 4 ay önce Şikayet Et
  ABD ve AB ajanlariyla gizlice devletleri karistir, fitne cikar. Simdide kendini cici göstermek icin aciktan cikardigin fitne neticesini kina. Hainsiniz.
  Cevapla
 • msfr 4 ay önce Şikayet Et
  bu katil darbecileri rusya ve cin destekliyor. dunyadaki zalimleri kime hizmet ettiklerine gore ya abd yada rusya destekliyor. olan hep mazlumlara oluyor.
  Cevapla
 • hemmet 4 ay önce Şikayet Et
  Katiller: Selman, Sisi ve Zayid, kendilerine benzer bir rejimi oluşturmaya çalışıyorlar.Demokratik bir sistem onları rahatsız eder. Ağababaları Amerika da aynı şeyi istiyor. Dikta'ya katliam yaptırıp, halkı ile arasını açtırmaya, varsa güvenin kırıntısını ortadan kaldırtmaya çalışıyor. Bakmayın yaşananlardan rahatsızlık olma rollerini. Tam tersine kendilerine yeni köle bir yönetim edineceklerinden seviniyorlar.
  Cevapla