TÜM YORUMLAR

İstismar olayına sert tepki: Ayrı ayrı bildiri yayınladılar
İstismar olayına sert tepki: Ayrı ayrı bildiri yayınladılar
GÜNCEL
03 Eylül 2019, 13:24
İstismar olayına sert tepki: Ayrı ayrı bildiri yayınladılar
Ümraniye’de bir derneğin bünyesinde faaliyet gösteren ruhsatsız yatılı Kuran kursunda kalan çok sayıda öğrencinin cinsel istismara uğramasına tepkiler çığ gibi büyüyor.
YORUMLAR 214
 • Abbas 5 ay önce Şikayet Et
  Fadime şahin olaylarını hatırlar oldum.
  Cevapla
 • mimli 5 ay önce Şikayet Et
  bu haberin asli astari ortaya cikmadan herkes kendine gore hukum vermis.!! bu haber" dogru ise" kesinlikle ve kesinlikle bu isi uapmasi icin yetistirilmis ruh hastasi sapiklardir.dusunun bakayim bu isten encok kim zarar goruyor,tabiiki dinimiz islam ve islami ogreten ehli sunnet vel cemaat medreseleri.peki kim kazancli cikiyor dinimize yani islama saldiran yerli ve yabanci mihrahklar.sucluyu savunmak icin demiyorum ama neden acaba bugun vaikan dahil butun kiliselerde ispatlanmis tecavuzlere bukadar yorum yazilmiyor.cunku hedef islamdir..hic bir sey bizi oslamdan ayirmayacak ..bu sucu osleyen ruh jastalari bile..
  Cevapla
 • harici 5 ay önce Şikayet Et
  ne saçmalıyorsun. klisede olsa ve biz hristiyan olsak yine tepki verecektik. Sapla samanı ayır
  Cevapla
 • Kamil 5 ay önce Şikayet Et
  Kadın dernek islama saldırmak için bahane bulmasın bu işin arkasında kolluk güçlerimiz ve adalet makamlarımız gereğini yapar. Hem suçu ıspatlanmadan sırf iddia ile bir kişiye sapık demek suçtur. Böyle açıklamaların basına yapılması da ciddi tazminat gerektirir. Olay kuran kursunda olunca bunların sesi heryerden duyuluyor, farklı yerde olunca hiç duyulmuyor. Böylelerine de hadleri bildirilmeli.
  Cevapla
 • Hasan 5 ay önce Şikayet Et
  Bu işte 28 şubat kokusu var
  Cevapla
 • Volkan 5 ay önce Şikayet Et
  Bunlar kafirin ta kendisi bunların asılmaları gerekli ki Müslümanları ilim yuvalarını böyle domuzluk yaparak kötülemek karalamak istiyorlar bunların zerre müslümanlıkla dinle imanla ilimle insanlıkşa alakaları yoktur bunları hadım Edip sallandırmak gereklidir ki hem ibret hem Müslümanları karalama kampanyası son bulsun kafir ve münafıkların yaptıklarını Müslümanların üstüne stma çabaları Kur'an kurslarını töhmet altında bırakma son bulur yoksa böyle domuzluk yapanlar çoğalır domuzdan da aşagılar bunlar
  Cevapla
 • haberci 5 ay önce Şikayet Et
  Anlaşıldi ki bu olay istismar ve cemaat algisi üzerinden yine muslumanlara yikilarak baski unsuru olarak kullanilacak evet kim bunu yaptiysa en agir cezayi almali,ancak bu cemaat ve kurslarin linc edilmesi manasina gelmemeli ayri tutulmalidir ayrica istismar ve taciz araniyorsa GECE KULUBLERIE ve DISKO ,MEYHANELERE bakmak yeterli alasini bulabilirler tabi işlerine gelmez ayrı konu
  Cevapla
 • akıllı 5 ay önce Şikayet Et
  çocuklarımızı disco meyhaneye göndersek ve orada başına iş gelse tepki göstermeyiz. Dini eğitim amaçlı müesseselerde bu tip şeyler yaşandı mı malesef elbetteki gruplara cemaatlere olan bakış açımız zedelenir. Kendi çocuğunun başına geldiğini düşünmek bile istemezken böyle uzaktan rahat rahat eleştirmek kolay gelir. Mesele cemaat algısı malgısı değil. Gerçekten bu yurtların kursların iyi denetlenmesi ve psikolog, pdr vb eğitimcilerin bulundurulması şarttır.
  Cevapla
 • Fatih 5 ay önce Şikayet Et
  Kendini bilen hic bir musluman boyle birsey yapmaz yapamaz bunlar kesinlikle iftira yada islama yapilan bir komplo dur.
  Cevapla
 • Hasan 5 ay önce Şikayet Et
  Bu işte bir oyun var. İslami kesim yıpratılmaya çalışılıyor. Bu iş çok iyi araştırılmalı
  Cevapla
 • Hüsnü 5 ay önce Şikayet Et
  İslama hizmet eden dernekleri ortadan kaldırmaya çalışan yabancı güçlerin parmağının olduğu bir oyun bence.Temkinli olmalıyız...
  Cevapla
 • sinan 5 ay önce Şikayet Et
  gene aynı senaryo oynanıyor olabilir.dikkatli olmak lazım
  Cevapla
 • memduh 5 ay önce Şikayet Et
  Bu tür söylemleri ilk başlatan kişiler mutlaka iyi bilinmelidir, yoksa çok kişi aynı şeyi söyler siz de doğru olduğuna kanaat getirirseniz sonuç felaket olabilir. Zira bu tür olayları 28 Şubat yıllarında bolca gördük, sonuçta anladık ki hepsi yalan düzmece ve iftira idi, tamamen filim stüdyolarında çekilmiş görüntüler idi. Türkiye gibi her an müslümanlar için fitne çıkarmaya hazır bir gürühun bulunduğu toplumda bu tür olaylara şiddetli temkin ile yaklaşmak gerekir. Kime taciz edildi, hangi olay taciz olarak sayılır, söyleyen kişiler ya yalan söylüyorsa, ya Kuran kursuna bu işin kayıt olmuşsa, bu tür tezgahları düşünmek gerekir.
  Cevapla
 • Ahmet bjk 5 ay önce Şikayet Et
  28 şubatçılar hortladı yine
  Cevapla
 • hakkı 5 ay önce Şikayet Et
  Sıra küçük cemaatlarda hepsini malesef kapatacaklar. Plan tıkır tıkır.
  Cevapla
 • gereksiz 5 ay önce Şikayet Et
  cemaatler içinde kötü niyetlileri tesbit edemiyor,barındırıyor, kendilerine emanet edilen sabilere sahip çıkamıyorsa kapatılsın
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  fetöcü müsün sen?? Hayırdırrr
  Cevapla
 • Akıl 5 ay önce Şikayet Et
  Eğer gerçek ise allah belalarını versin eğer komplo ise ki bu daha beterdir çocuk istismarı avrupayı ve kiliseleri sallamıştı şimdi müslümanları aynı gösterme çabasında olunabilir bu konu iyi araştırılmalı Allah muhafaza bomba gibi patlar ve kur'an hizmeti veren kurslarımızı büyük oranda olumsuz etkileyip vatandaşımızın bu hizmet yuvalarına olan güveni büyük ölçüde yok eder.
  Cevapla
 • adil 5 ay önce Şikayet Et
  sakal cubbe giyerek islama cemaatlere zarar vermeye çalışıyorlar yine ayni oyun yemiyoruz artik
  Cevapla
 • abdullah1 5 ay önce Şikayet Et
  sakal cüppe nin islamla alakası yok Resulullah kendi toplumunda nasıl giyiniyorsa her ferdi öyle giyiniyordu Ebu Cehil, Ebu Talip, Ebu Leheb nasıl giyinirse öyleydi yani İslam kisve dini değildir.
  Cevapla