TÜM YORUMLAR

Irak'taki 'Aşure Günü' faciasında yeni gelişme
Irak'taki 'Aşure Günü' faciasında yeni gelişme
DÜNYA
11 Eylül 2019, 10:10
Irak'taki 'Aşure Günü' faciasında yeni gelişme
Uluslararası haber ajansları Irak'nın Kerbela kentinde bir Şii camisinde meydana gelen izdiham haberini son dakika olarak dünyaya duyurdu. Irak Sağlık Bakanlığı, Aşure Günü Etkinliği'nin yapıldığı camide, ilk belirlemelere göre 31 kişinin hayatını kaybettiğini, 100'den fazla kişinin de yaralandığını duyurdu. Irak'ın Kerbela kentinde izdiham sonucu 31 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle 3 günlük yas ilan edildi.
YORUMLAR 32
 • Mahmut Akar 4 ay önce Şikayet Et
  Yazık, Resulallah örnek alınmalıdır. Bunların tümü bid'attir. Bid'at ise dalallettir.
  Cevapla
 • mardin 47 4 ay önce Şikayet Et
  bunlar hiçbir zaman gerçek hz hüseyin nin fedaisi olmadılar gerçek fedailer ehlı sünnet vel cemaat mensubu olan dır ve gerçek inanç ehli sünnet vel cemaat tır bunu bilin
  Cevapla
 • Kürşat 4 ay önce Şikayet Et
  Bu mu İslam? Bunların yaptığı İslamı korkunç göstermekten başka nedir! Allahın laneti üzerlerine olsun!
  Cevapla
 • vuslat 4 ay önce Şikayet Et
  Peygamber sav efendimizin ismini yazınızda dile getirdiğinizde selavat getirmeniz gerekir Hz Hüseyin ra efendimizin isminide andığınızda radiyallahuanh demeniz gerekiyor amcanızın oğlundan bahseder gibi sadece isimleri kullanmanız inanca ters
  Cevapla
 • NİYAZİ KARACA 4 ay önce Şikayet Et
  Teşbihte hata olmasın. İspanya'da azgın boğaları insanların üzerine salıyorlar, bu kadar ölü yaralı olmuyor. Bunlar ne yapmaya çalışıyor, Allah akıl fikir versin.
  Cevapla
 • Efe 4 ay önce Şikayet Et
  Rabbim hepimize tüm insanlığa akıl fikir versin
  Cevapla
 • Taner Gun 4 ay önce Şikayet Et
  hz huseyin efendimize gel sana biat edecegiz diyen şiiler yeziti görünce kerbelada yalnız bıraktılar şimdide zincir ile dovünüyorlar iran ise bundan beslenen kan içicilerdir. iran için islam pers imparayorluğu için kullandığı aparattır Hz ömer efendimizdeki kuyruk acılarını arap siilerini kullanacaktır. Anadolu türkmen aleviliğine de musallat oldular. iran islam değildir bu biline ..
  Cevapla
 • Zafer 4 ay önce Şikayet Et
  Aynen kardeşim
  Cevapla
 • Anne 4 ay önce Şikayet Et
  Rabb'im uyandirsin Allah akıl fikir versin.islam bedene zarar verdiği için sigara bile mekruh kalmışken şunlarn bedenlerine zarar vererek kenderini öldürmeleri ne acı.islam bu değil..
  Cevapla
 • Artuk 4 ay önce Şikayet Et
  Bunlar Sahabe efendilerimize düşman oldukları için Allah da kendilerini, kendi elleriyle dövdürüyor, koşturuyor zincirliyor! Şia, huccet ve müceddid İmam-ı Rabbani Hazretlerinin görüşüne göre 72 fırkanın en sapkınıdır. Bunları seven ya da sempati duyan Sahabe Efendilerimize (Allah onlara rahmet etsin) sevmiyor demektir!!!
  Cevapla
 • Dua ya cevap 4 ay önce Şikayet Et
  Hz hasan ve Hüseyin Efendilerimiz sevmek insanı mümin yapar. Ancak bunlarda ki sevgi değil. Alet ediyorlar. Şiilik bir itikaddan önce siyasi bir tarımdır. Tarih okuyunuz lütfen. Allah kişinin kendi bedenine bilerek kasten böyle zarar vermesinden razı olmaz. Allahın razı olmadığı işden Hz. Hasan ve Hüseyin Efendilerimiz de razı olmaz. Kardeş sen ne sevgisinden bahsediyorsun Allah aşkına
  Cevapla
 • Dua 4 ay önce Şikayet Et
  Hz.Rusulullahın Hüseyin bendedir ben de hüseyindenim dediği hz. Hüseyini sevdikleri için mi din dışı oluyorlar O zaman haccda vefat edenlerede Allah'ın gazabına geldikleri için öldüler desek nasıl yanlışsa bu fetö düşüncesi de bu kadar yanlış Fetö gitti ama ümmeti ayrıştıcak fikirleri hala baki
  Cevapla
 • Asım 4 ay önce Şikayet Et
  Batı İslam'a yönelecek, Ancak bu işler Müslümanı bile üzüyor.
  Cevapla
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  İran baş belası senin Kerbelâ ile ne alakan var niçin sahipleniyorsun Hz.Hüseyin Efendimiz in yaşadığı ve uğrunda Şehit olduğu İslâm ile uzaktan yakından bir alâkan yok numara çekerek bütün Küffarı başımıza yığdın şimdide bize saldırmalarını bekliyorsun..bizde Acem oyunu derler..
  Cevapla
 • reis 57 4 ay önce Şikayet Et
  bunlar ne anlar kerbeladan
  Cevapla
 • Dolapdereli Sabri 4 ay önce Şikayet Et
  Haberi okumamadan yorum yapıyorsunuz, izdiham sebebi ücretsiz aşure veya camiden bir an önce çıkmak falan değil, kaldırım çökmüş ve bir kaos yaşanmış, böylesine kalabalık ortamlarda yaşanan izdiham bombadan daha tehlikeli. Ölenlere Allah rahmet eylesin, yaralılara şifa versin.
  Cevapla
 • eca 4 ay önce Şikayet Et
  aaaa neden acaba
  Cevapla
 • Insan 4 ay önce Şikayet Et
  Boyle islerle sadece nefret topluyorlar
  Cevapla