TÜM YORUMLAR

Osmanlı Devleti'ni öne sürdüler! Türkiye'den koparılıyorlar
Osmanlı Devleti'ni öne sürdüler! Türkiye'den koparılıyorlar
DÜNYA
11 Eylül 2019, 12:49
Osmanlı Devleti'ni öne sürdüler! Türkiye'den koparılıyorlar
Haber7 yazarı Taha Dağlı, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın Osmanlı için söylediği sözleri "Maruni Başrahibi Osmanlıcı çıktı, Peki Lübnan'ı bizden kim, neden uzaklaştırıyor?" adlı köşe yazısında kaleme aldı. Dağlı yazısında, Libya ve Mısır'ın, Batılı ülkeler aracılığıyla Doğu Akdeniz'de nasıl Türkiye'den koparıldığını belirterek, Avn eliyle aynı sürecin Lübnan'da da işletildiğini yazdı.
YORUMLAR 22
 • Ali Yar 1 ay önce Şikayet Et
  En iyi yahudi 'ölü' olandır. Kökünüz kurusun maymun soyu
  Cevapla
 • berdel 1 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı ne bedeller ödedi bunların güvenliğini sağlamak için hiç birinin tırnağı olamazlar. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.
  Cevapla
 • Ders 1 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı bir iş yapmak kolay olmayabilir, derslerimize iyi çalışarak, artısını eksisini hesaplayarak adım atmalıyız. Netice getirme ihtimali olan işlere uğraşmaya konsantre olup, genel olarak istikametimizide unutmamalıyız. Müslüman ız, müdafaa mız için hesap yapalım hepberaber
  Cevapla
 • Halil 1 ay önce Şikayet Et
  Akdenizde oynan oyun büyük? Akdenize kıyısı olan ülkeler, birer birer Siyonist güçlerin himayesine girmeye başladı? Burada bir Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti saf dışı bırakılmaya çalışıyor? Onun içinde, seçimlerde kurulan ittifaklara bakmak yeterli? Yeni yeni parti kurmak çabaları, birilerini parlatma çabaları, anamuhalefet partisinin, törör destekçisi partiyle kol kola olması tesadüf değildir. Bunlar hep Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunlardır.
  Cevapla
 • medo 1 ay önce Şikayet Et
  Osmanlıyı parçalayıp buralarda onlarca sömürülecek devletçik oluştururken Türkiye de dahil. Herhalde başlarına vatan sever, milliyetçi, adaletli, dürüst insanları yerleştirecek değillerdi. Türk ,Arap görünüp ama aslında yahudi, ermeni, ingiliz olan. Müslüman görünüp aslında siyonist, hıristiyan, dinsiz olan işbirlikçi, satılmış hain aileleri, insanları yerleştirdiler. Türkiye kendi özüne dönüt, güçlenip bu it sürülerini Müslüman halkların başından def etmedikçe Müslüman alemi huzur bulmaz. Bunlar def edilmezse zaten dışarıda düşman aramaya gerek yok.
  Cevapla
 • belde 1 ay önce Şikayet Et
  sözde islam ülkesi diye tanımladığımız birçok ülkenin başında şeytana hizmet edenler bulunmakta. Halkı Müslüman başlarının ne olduğu belli olmayan bir sürü Şeyh, Emir, Kral oturmuş devletin başına nereye hizmet ettikleri, nereye savruldukları belli değil. bu anlayışla Müslüman devletlerin birlikte hareket etmeleri çok zor. çünkü fitne taaa hücrelerinde geziniyor çoğunluğunun.
  Cevapla
 • Ahmed 1 ay önce Şikayet Et
  Bir ülkede de devlet başkanı yerli bölge halkından olsun artık. Mişel Avn, aslen Lübnanlı değil.
  Cevapla
 • Akdeniz Ortadoğu 1 ay önce Şikayet Et
  Fransız, ingiliz, italyan, abd ve israil'in bölgedeki faliyetlerinin sonucu. Osmanlıyı da böyle çökertmişlerdi. Etnisite, milliyetçilik, ırkçılığı körükleyip ayrıştırıp parçaladılar. Türkiye bütün bunlara karşı bu ülkeleri ve faliyetlerini yakın takibe alıp karşı hamlelerle etkinlikletini düşürme, faliyetletini sabote etme de dahil her yolu denemeli. Kendi varlığını korumak için haklarına en ufak taviz vermeden sıkı sekilde sahip çıkmalı. Herifler yıllardır kukla yönetimler inşa edip uzaktan kumanda edip istedikleri gibi yönetiyor, oynuyor, istedikleri gibi sömürüyor, kurutup atıyor.
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  "Müslüman kardeşimiz" dediğimiz Lübnanlı, çıkıp, rahmetlik olmuş Müslüman atalarımıza neredeyse küfrediyor; ama elin Hristiyan rahibi bu Müslümanlara sahip çıkıp haklarını koruyor. Müslümanlar! Biz ne günlere kaldık böyle!
  Cevapla
 • Karadenizli 1 ay önce Şikayet Et
  Osmanli güneşini hangi hain ve cahil inkar edebilirki.
  Cevapla
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Bizlerde göstere göstere Bir an önce Özgür Suriye Ordusu’nu silahlandırmalıyız !
  Cevapla
 • Isvicre AK Ūlkūcū 1 ay önce Şikayet Et
  Kizil elma ve Nizami alem ūlkūsūnū kendimize ve yaşantimiza sokmak gerek.gerisi boş.Cūnkū biz Osmanliyiz.
  Cevapla
 • Osmanlı_Torunu 1 ay önce Şikayet Et
  Bu oyun büyük. Biz tek, siz hepiniz olarak savaş/siyaset yapılıyor.
  Cevapla
 • canturk 1 ay önce Şikayet Et
  turkıye dedıkı lübnanda denız sahalarımızı birleştirirsek akdenizde buyuk bir alanda petrol cıkartabılırız demıstı ardından osmanlıya hakaret geldı osmanlıyı kotu gostererek lubnanla arayı actırmaya ınsanları kın ve dusmanlıga sevketmeye calısıyorlar farklı kutumlar yaratmanın yolu kın duymasını saglamaktır osmanlıyı bda aynı sekılde parcaladılar araplara fıtne sokturlar osmanlıya arapları kotu gosterdıler araplarada osmanlıyı bu bol parcala yut projesının oyunudur lıbya denız sahasını turkıye ıle bırlestırmesın dıye darbe yapmaya calıstılar mısıra yaptılar sudana yaptılar vs
  Cevapla
 • Bozkurt 1 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı keşke araplar yerine türk dünyasına fetihler yapsaydı leninin devrimi olmaz sovyetler kurulmazdı
  Cevapla
 • Halil 1 ay önce Şikayet Et
  Bunu engellemek için araya İran'ı soktular zaten
  Cevapla