TÜM YORUMLAR

Armayı takıp gökyüzüyle buluşan Türkiye'nin 5'inci F-35'i de havalandı
Armayı takıp gökyüzüyle buluşan Türkiye'nin 5'inci F-35'i de havalandı
DÜNYA
03 Ekim 2019, 19:30
Armayı takıp gökyüzüyle buluşan Türkiye'nin 5'inci F-35'i de havalandı
Lockheed Martin'in Forth Worth Teksas tesislerinde üretimi tamamlanan ve Türk Hava Kuvvetleri için imal edilen 5 numaralı F-35 savaş uçağı ilk uçuşunu 1 Ekim'de gerçekleştirdi. 18-0005 kuyruk numaralı uçak, yaklaşık bir saatlik uçuşun ardından kalkış yaptığı Forth Worth tesislerine indi. Uçuş, Lockheed Martin test pilotları tarafından yapıldı.
YORUMLAR 48
 • kaan 4 ay önce Şikayet Et
  Kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış , varımızı yoğumuzu ortaya koyup kendi uçağımızı yapmadığımız sürece bu tantana bitmeyecek
  Cevapla
 • Türk 4 ay önce Şikayet Et
  İyide vermeyiz diyorlar ama biz hala üretim bandındayız.. Bizde biraz dik durmamız lazım madem öyle siz karar verince üretime destek oluruz demeliyiz.. hem üretimde bulunacaz hem vermeyecekler, hemde veridkleri ülkeler bize kullanacak zaten hepsi Türk düşmanı
  Cevapla
 • E.A 4 ay önce Şikayet Et
  Amerika en iyi F35 uçaklarını İngiltere ve İsrail'e veriyor. Dünyanın diğer ülkelerine verdikleri uçakların mutlaka bir eksiği oluyor. Şimdi bize uçakları verecek ya dost düşman ayırımı yapan IFF kodunu vermeyecek ya da uçak üzerindeki silahları hareket ettiren kodu vermeyecek. Ne anladım bu işten? ama Rusya bize SU35'i tüm özellikleri ile birlikte vereceğini söylüyor. Siz olsanız hangisini alırsınız? yarım yamalak çalışacak uçak mı? yoksa tüm özellikleri çalışacak uçak mı?
  Cevapla
 • man 4 ay önce Şikayet Et
  peki size bir soru;abd bize" f35 i vercez bak, bekleyin ama ordan çekileceksiniz size 2 tane de patriot hediye" derse biz kabul etmek zorunda kalırmıyız?
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Siper hava savunma sistemi 2022de hazir olacak. O zamana kadar s400leri tutsunlar sonra arabistana satip f35leri alsinlar!
  Cevapla
 • şems 4 ay önce Şikayet Et
  Amerikaya hiç bir vakit güvenilmez. çünkü Amerikayi amerikalılar yönetmiyor lobiler yönetiyor. global sermayenin askeri amerikadir.
  Cevapla
 • Erdoğan 4 ay önce Şikayet Et
  F 35 leri kuzu kuzu vereceksiniz Riyakar olmadığınızı göstereceksiniz terörist işkalci zalim abd
  Cevapla
 • Aşağılayan 4 ay önce Şikayet Et
  Zavallisin.
  Cevapla
 • Memo 4 ay önce Şikayet Et
  Ekonomi düzenimiz batıya bağlı. Alsanda almasanda zarar görürüz hep. Tek milli üretim kurtarır. Sorun uzayıp duruyor savunma tam milli olmadıkça.
  Cevapla
 • Gonyali 4 ay önce Şikayet Et
  Sene 1900 İngiltere bize parasini verdiğimiz gemileri vermiyor, şimdi olmuş 2020 yine ayni oyun parasini verdiğimiz uçalari vermiyor ABD, ah Türkiyem 120 sene sonra ayni kaziga tekrar oturtuyorlar, biz ne zaman akillanacaz? O paralari Bayraktara verseydik bize hem F35 den iyisini yapardi hemde geri kalan parayla yerli arabayi yapardi, doğru değil mi?
  Cevapla
 • Beysehirli 4 ay önce Şikayet Et
  Hemşerim yerden göğe kadar haklisin ama gördük bu millet 4 kuruş cikar uğruda son seçimde cehape ye verdi oyunu, Reisin elinde gerçek Büyükşehir olarak bi Gonyamiz kaldi, ama cehape Gonyadada cehape li yerleştiriyor malesef ve biz gençlerinde bozuyorlar, gençlerimiz cay içip böyükkörükcü hocami dinlemek yerine festivali/konsere gidip bozayi ve içki içiyor ve cehapeyi seciyor, Erbakan hocamda şu duayi öğrendim ve hep yapiyorum “Allahim bize hak ve batili ayirmayi ve hep hakkin yaninda olmayi nasip et” hayirli cumalar...
  Cevapla
 • Afşin 4 ay önce Şikayet Et
  Aynen doğru.
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Mesele 5.nesil uçak teknolojisine sahip olabilmek.. İsrailin elinde olan herşey Türkiye de de olmalı.. İsrail Teknoloji ile bölgenin lideri olamaya kalkıyor...
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Patroiti alma
  Cevapla
 • vatan 4 ay önce Şikayet Et
  Nasıl ki İngiliz Devleti 1. dünya savaşından önce satın alınmış ve parası ödenmiş muhriplerimizin üzerine yatmıştır, burada da aynı senaryo söz konusudur.
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Imen iyisim almamak. Abd illada bu ucagi verecekse uste para istememiz lazim ki kopek ggibi me bur kabul etmk zorundalar uste para bile vermeyi. illa para verip alacaksak rus ucaklarindan almaliyiz. Bu f35 leri alirsak abd izin vermeSe ucagin kapagini iacip pilot koltuguna bile oturamayiz ucagin marşina bile basamayiz. Yani butun bilgiler onlarda olacak. Biz kandile giderken onlar ucak kalkmadan pkk’lilsra kacin diye billgi gonderecek.
  Cevapla
 • Canım vatanim 4 ay önce Şikayet Et
  Ben anlamıyorum yaa nasil bor politika bu Alma be kardesim alma yaa çokmu lazim hayret birşey yaa.Nedir bu f35 sevdası...
  Cevapla
 • Kemal Yılmaz 4 ay önce Şikayet Et
  Ya bu F 35 ler bi halta yaradığı yok almanlar çanak antenle bu uçakların yerini tespit etmiştir. Hani hayalettiler görünmezdi o bi halta yaramayan uçaklardan bizim bayrakları kaldırdıkdan sonra evirip çevirip münasib bir yerlerine monte etsinler. Bizim bir an önce kendi uçaklarımızı üretip bu saçma sapan işlerle vakit kaybetmeyelim. Artık dev uyandı bizi durduramazlar bize düşmanlık yapanlar çok ağır bedeller ödemeye hazır olsunlar NOKTA.
  Cevapla
 • Hacivat 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiyeye verilmeyen ucaga niye bayragi boyamislar bunlar resmen dalga geciyor
  Cevapla