TÜM YORUMLAR

BİLSEM sınavı ne zaman? 2020 Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM başvuru tarihleri
BİLSEM sınavı ne zaman? 2020 Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM başvuru tarihleri
EĞİTİM
10 Aralık 2019, 12:27
BİLSEM sınavı ne zaman? 2020 Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM başvuru tarihleri
Her sene olduğu gibi bu senede da özel yetenekli öğrencilerin eğitim göreceği BİLSEM sınıfları için grup tarama ve bireysel değerlendirme sınavları gerçekleştirilecek. İlkokul öğrencilerine uygulanan BİLSEM sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek. Özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı 2020 BİLSEM'in sınav tarihi belli oldu.
YORUMLAR 9
 • Mantıklı 2 ay önce Şikayet Et
  Tablet le yapılan sınavda çok vebale girilebilir. düşünsenize herşey bir tıkla oluyor o tıkı sınıftaki öğretmen yapmışsa kim bilebilir... Bu yüzden daha mantıklı bir sınav bekliyoruz.
  Cevapla
 • egeli 2 ay önce Şikayet Et
  bır yerde mülakat varsa torpıl kayırma vardır..adam gıbı yazılı çoktan seçmeli yap sınavı başarılı olanlar bılsem okuluna gıtsın..
  Cevapla
 • hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Bir defa özel yetenek deniyor veliler kursa falan yazdırıyor kazansın diye sonra da hüsran anladık herkezin evladı zeki ama garip değil mi hep eleştiren kazanamayan çocukların velisi eğitimci yok mu değerlendirebilecek sonra da çıkmışsınız yok öyleydi falan beyler bu kurum etüt merkezi değil tamam çocuklar zeki anladık ama bu yavruları at yarışına sokup hava atmak ya da ATAMAMAK ne kadar doğru o kadar biliyorsunuz alın evladınızı meşgül etmeyin bu imkanı ki başkası değerlendirsin nankörlüğün lüzumu yok
  Cevapla
 • mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Yetenek sınavıyla öğrenci alıyorsunuzda, hiçbir müfredat yok, eğitim modeli yok aynı anasınıfı gibi ders işleniyor birde velilerden 750 TL bağış adı altında para alınıyor, bunuda geçtim öğretmenler kendini üstün yaratık yerine koyuyorlar, bende çocuk akzandı özel bir programla eğitim modeliyle dahada desteklenecek sandım ama içi boş bir sistem
  Cevapla
 • sorunsal 2 ay önce Şikayet Et
  tablet ve mülakat içeren bir sınav hakkaniyetli, objektif ve adil yapılamaz...manipülasyona ve kayırmacı torpile her daim açıktır...ilgililere duyurulur
  Cevapla
 • Abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  BİLSEM - 2 / yetenekli öğrenciler giremiyor ki! tabletten sınav ve sonra mülakat. Bilsem denemesinde en fazla yüzde 10 hata yapan öğrenci bi bakıyorsun yüzde 50 hata yapmış. Nasıl oluyor? Neye itiraz edeceksin? Tabletten yapılan bir sınav çok absürd. Hesap verebilir değil. Manipülasyona açık. Diyelim sınavı geçtin bi şekilde. Mülakat var, işte orda eliyorlar bu sefer. Neye göre eliyorsun? Torpilin dik alası yoksa ben de bişey bilmiyorum. Hatta kazandı diye açıklanan öğrenci ertesi gün bakıyor değişmiş sonuç, kazanamamış.
  Cevapla
 • Abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  BİLSEM 1 / Mesela, kişi ve yer belirtiyorum. Akdeniz Bölgesindeki illerimizden birisinin eski Milli Eğitim müdürlerinden birinin çocuğu Bilsem'de okuyor. Tuhaf mı? Tabiki değil... babası müdürdü! pardon zeki, hem de çok zekiydi! çocuğu da zeki tabi. ilkokul 4'e kadar okullarda sınavla değerlendirme yok ama sen gidip tabletten!!! (itiraz edilemeyen, iddiası ispatlanamayan) bir sınav yapacaksın, sonra el kadar çocuğu mülakatla değerlendireceksin. Yanlış, yanlış, yanlış, çok yanlış. Sayın Milli Eğitim Bakanım lütfen bu ucube sisteme bi son verin. Sınavlar test olarak yapılsın ve mülakat kaldırılsın...Yoksa devletin bu imkanlarından yetenekli çocuklar değil torpilli çocuklar faydalanır.
  Cevapla
 • halil 2 ay önce Şikayet Et
  boşu boşuna , vakit kaybıı
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Yüzde yüz haklısın, benim kızımda bilsemde oradan biliyorum...
  Cevapla