TÜM YORUMLAR

İşte JAK'ın hayat kurtaran mucizevi yöntemi! Kuyu ve galeri metodu
İşte JAK'ın hayat kurtaran mucizevi yöntemi! Kuyu ve galeri metodu
GÜNCEL
27 Ocak 2020, 15:02
İşte JAK'ın hayat kurtaran mucizevi yöntemi! Kuyu ve galeri metodu
Jandarma Arama ve Kurtarma (JAK) timi, Elazığ’da yıkıntıların arasında kuyu ve galeri metodunu kullanarak depremzede kurtardı. Yüsra bebek ve annesini kurtaran JAK timi o anları ve arama kurtarmada kullandıkları kuyu ve galeri metotlarını anlattı.
YORUMLAR 22
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  bu tarz ekiplerin sayısını gönüllülük esasında arttırmak gerek..
  Cevapla
 • Harbi adam 2 ay önce Şikayet Et
  duruşlarinda asalet var ALLAH .cc aslanlari varlun sag olun diri olunki bu kudretli devlet var olsun rabbim yar ve yardimciniz olsun
  Cevapla
 • FM.. 2 ay önce Şikayet Et
  Allah sizden razı olsun Koçyiğitler
  Cevapla
 • niksarlı 2 ay önce Şikayet Et
  yüce rabbim acıma ve merhamet duygusunu sadece türk milletine vermiş..askerime ,polisime ve afat ekine sonsuz kere teşekkür ederim..Allah onlardan razı olsun..polemik yapanlarında Allah belasını versin..
  Cevapla
 • gariban 2 ay önce Şikayet Et
  Bu söz Allah'a iftiradır. Her millette zalim ve merhamet sahibi insanlar vardır. Irkçılıkta bu kadar ileriye gitmek, İslama ve itikadına zarar verir. Kendi milletini bu kadar yüceltmek Tekesur suresi ile men edilmiştir. Biraz daha müslümanca düşünmeye ve yorum yapmaya çalışın ve yeryüzünde seçkin ırk olmadığını kabullenin, yoksa Jön Türkler ve İttihatçıların yaptığı gibi Müslüman Milletleri kendinizden soğutacaksınız.
  Cevapla
 • Osmanlı Evladı 2 ay önce Şikayet Et
  kardeş. bu söz doğru da olsa yazılacak bir söz değil. ve de ben de bir kürt olarak Türk milletinin islam dini için özel bir millet olduğuna inanıyorum lakin bu söz vakarlı türk milletinin bir ferdine yakışmaz.
  Cevapla
 • Yakub 2 ay önce Şikayet Et
  Allah cc Ümmeti Muhammede sav RAHMET EYLESİN İNŞAALLAH. Elazığ depremi Milletimize rahmete dönüşür inşaAllah. Bi Elazığ 'lılar bu saatten sonra Pkk ya desteği tamamen keser inşaAllah. Özellikle avrupadan gelen para trafiği biter inşaAllah
  Cevapla
 • Osmanlı Evladı 2 ay önce Şikayet Et
  kardeş. elaziz şu ana kadar pkk.ya tek milletvekilli verdi mi ki böyle konuşuyorsun. gerek yok böyle yazmaya
  Cevapla
 • Egeliden 2 ay önce Şikayet Et
  O haber kanalları polemik yaratan siyasi tartışmalar yerine JAK_AFAD_UMKE_İHH gibi acil kurtarma ve yardım ordularımızın kahramanlarına hayat kurtaran meleklerine yer vermeli,tanıtmalı.Gençlere çocuklara önlerine bir hedef koyarsak özendirirsek toplumuz daha sağlam temeller üzerinde güvenle yükselecek mutlaka.
  Cevapla
 • Luto 2 ay önce Şikayet Et
  Şu toprağın insanına askerine can kurban... Allah sizi daima var etsin...
  Cevapla
 • Yaşar dede 2 ay önce Şikayet Et
  ALLAH HU TEALA sizlerin hepinizi cennet ile şerflendirsin AMİN
  Cevapla
 • Cavit 2 ay önce Şikayet Et
  ALLAH razı olsun sizlerden
  Cevapla
 • DELİ DUMRUL 2 ay önce Şikayet Et
  Zonguldak madencileri aklıma geldi. Bunlardan olağanüstü istifade edilebilir. Bu madencilerin arama kurtarmaları da mükemmele yakındır. Üstelik delme , kuyu ve galeri konsunda müthiştirler. Sadece arama kurtarmaya da alışmaları lazım. Bunlardan da Deprem Ekibi oluşturulabilir.
  Cevapla
 • madenci 2 ay önce Şikayet Et
  var zaten galeri yontemi ile Van depreminde bir kisi sag kurtarildi ekip tarafindan. ayrıca 7/24 tahlisiye istasyonunda 10 kadar madenci nöbet beklemekte. ani mudahale için
  Cevapla
 • kaplan 2 ay önce Şikayet Et
  Allah c.c devletimize zeval vermesin
  Cevapla
 • bozan 2 ay önce Şikayet Et
  Dikey ve yatay olmak üzere bir enkazda ilerlemenin iki yolu vardır. Haberin başlığını görünce acaba bilmediğimiz bir yöntem mi geliştirmişler sandım bir an. Ama burada önemli olan deneyimdir, çünkü yanlış bir yerden girmeye çalışırsanız ya enkaz çöker ya da saatlerce boşuna uğraşırsınız, kurtarmaya çalıştığınız canı kaybedersiniz. JAK, AFAD ve İtfaiye teşkilatları deprem enkazına müdahale alanında sanırım dünyanın en önde gelen ve tecrübeli ekipleri, an itibariyle. AKP zamanında istanbul itfaiyesine alınan araçlara bir bakın, hepsi sadece yangın değil böylesi bir afet düşünülerek alınmış donanımda araçlar. Yani devlet bu işi sıkı tutuyor.
  Cevapla
 • Ünsüz 2 ay önce Şikayet Et
  Rabbim ekmeğini yetimle paylaşan, sabi sübyanı bağrına basan karnını doyuran, nerede bir garip varsa koşturan imdadına yetişen bu milleti düşmanlarına ve hainlere karşı galip kıl. Bu millete Gani isminin tecellisini göster ki oda senin gariplerini versin. Amin!
  Cevapla
 • Zafer 2 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsunç.
  Cevapla
 • mistoria 2 ay önce Şikayet Et
  Ya niye doğru düzgün sorular sormuyor? Allah'tan JAK soruları kendilerine göre değiştirip cevaplıyor yoksa doğru düzgün bilgi alamazdık...
  Cevapla