TÜM YORUMLAR

Başörtüsüne özgürlük bildirisine 3 bin 549 imza atıldı
Başörtüsüne özgürlük bildirisine 3 bin 549 imza atıldı
EĞİTİM
08 Şubat 2008, 16:30
Başörtüsüne özgürlük bildirisine 3 bin 549 imza atıldı
Üniversitelerde uygulanan başörtüsü yasağının kaldırılmasına destek amacıyla başlatılan imza kampanyası dün sona erdirildi. İmza kampanyasına toplam 3 bin 549 öğretim üyesi destek verdi. Bunlardan bin 8'inin profesör olduğu öğrenildi.
YORUMLAR 9
 • canadian 11 yıl önce Şikayet Et
  yazik. turk universiteleri dunya cabinda ilk 500 arasina girememistir ne yazik bu zihniyet devam ettikcede bole gider
  Cevapla
 • Süleyman Mavuş 11 yıl önce Şikayet Et
  Tebrikler.... Medeni cesaretini gösterip bildiriye imza atan sayın hocalarımızı tebrik ediyorum... Sehven ya da çeşitli mazeretlerle (!) imza atamayan hocalarımıza da selamlarımızı iletiriz ki bunların da binlerce olduğunu unutmamak lazım... İnanca saygı, Düşünceye saygı, Millete saygı...
  Cevapla
 • umut gündoğan 11 yıl önce Şikayet Et
  sayılar haklı çıkarıyorsa.... eğer bu rakamlara bakılarak türbana özgürlük isteyenlerin çokluğunu göstermeye çalışıyorsanız Türkiyede 90 bin öğretim üyesinin de bulunduğunu da belirtin derim.
  Cevapla
 • Enes Enes 11 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah.... Amasya Üniversitesi\'ndeki hocalarımdan sadece bir tanesini görebilsem de maşallah.Allah razı olsun herkesten.Ancak İsa hocamı,Asım hocamı,Ali Rıza hocamı... görmek isterdim.Belki benim gözümden kaçmış olabilir.Ayrıca liste harf sırasına göre verilse idi keşke gözlerim yoruldu...BAŞÖRTÜSÜNE ÖZGÜRLÜK!!!
  Cevapla
 • murat heper 11 yıl önce Şikayet Et
  maşallah. bak ne güzel meclisin %80 i evet diyorsa bu % 80 her yerde geçerli askeriyede üniversitede hakimler arsında her yerde bunu göreniyonuzmu cahiller
  Cevapla
 • neseyim :) 11 yıl önce Şikayet Et
  ....... bütün hocalarıma teşekkür ediyorum.başı açık olan biri olarak bu yasağa karşı olmalarına çok sevindim.bir kaç profesör istemiyor diye sanki bütün öğretim üyeleri buna karşı gibi gösteren medya inşallah bu imzaları da gündeme getirir.
  Cevapla
 • Muzaffer ATA 11 yıl önce Şikayet Et
  TEBRİKLER.
  Cevapla
 • KARA_DAVUT 11 yıl önce Şikayet Et
  HELAL OLSUN. helal olsun ... size
  Cevapla
 • Erol Garip 11 yıl önce Şikayet Et
  Bilimde geri kalmışlık. sadece laikçilerin eseri mi? Bakınız ne çok islamcı da varmış, bilimde geri kalmışların sebepleri arasında. eski bir akademisyen olarak biliyorum ki, bu listenin bir kısmını bayağı iyi tanırım. Hiçbirşey bilmeden doc, prof oldular. Kul hakkı çok yediler. Türbana destekle falan, elimden öbür dünyada kurtulamazlar.
  Cevapla