TÜM YORUMLAR

Hangi çıkolatada GDO var belli değil!
Hangi çıkolatada GDO var belli değil!
SAĞLIK
07 Mart 2011, 08:01
Hangi çıkolatada GDO var belli değil!
Çikolata-şekerleme markaları başta olmak üzere gıda üreten firmalar yasalara aldırış etmeden eski sistemi sürdürüyor. "Tüketici konuyu unuttu" diye yüzlerce GDO'lu ürün, etiketlerinde hiçbir uyarı yapılmadan market raflarında rahatça satılıyor
YORUMLAR 6
 • HalitBinVelit 7 yıl önce Şikayet Et
  GDO işine akıl sır ermiyor?. ABD GDO,yu insan ömrünü uzatması için bir çok sebzede,meyvede kullanmayı bu sayede insan ömrünün 200 yıla çıkacağını hesaplıyorlar Örnek= GDO,lu ürün Mor üzüm Kansere Göz rahatsızlıklarına ve bir çok hastalığa birebir biz ise GDO denince korkuyoruz? anlaşılır gibi değil?.
  Cevapla
 • Gökhan SERT 7 yıl önce Şikayet Et
  Haram olsun. Yıllarca markalı ürün, kaliteli ürün, güvenilir ürün diye aldığımız çikolatalarda bile böyle bir tehlike varsa yazıklar olsun. Evime bundan sonra minimum seviyede çikolata ve hazır gıda girecektir. ne demişler " Ne edersen kendine, edersin kendi kendine "
  Cevapla
 • mehmet kara 7 yıl önce Şikayet Et
  Hazır gıda almamak lazım. hangi hazır gıdaya el atsanız bir sürü kimyasal madde ile karşı karşıya kalırsınız.
  Cevapla
 • Abdullah 7 yıl önce Şikayet Et
  Sağlığımız tehlikede.... Bu zamanda neye güvenip neyi yiyecez arkadaş. Bunda alkol var, şunda domuz yağı, onda bilmem ne... Sağlık bakanlığına çok iş düşüyor bence. Denetim artırılmalı ve caydırıcı ceza ve yaptırımlar uygulanmalı. İş sadece kanunda kağıtta kalırsa yandık.
  Cevapla
 • hasan ucar 7 yıl önce Şikayet Et
  tarım ve sağlık bakanı nerde. ayıptır bu gerçekten vergi ödemeyenlere binen maliye var ama halkın sağlığıyla oynayanlara ses çıkaran sağlık bakanlığı lafta var ama gerçekte yok ...o zaman ben vatandaş olrak sorsam devlet nerde
  Cevapla
 • deniz 7 yıl önce Şikayet Et
  açıklasınlar. gdo lu ürünlerin açıklanması lazım söz konusu sağlığımızdır. kimsenin bunları gizlemeye hakkı yoktur. biz de ona göre o ürünü alır ya da almayız. ama karınca duası gibi ufacık yazılarla değil büyük puntoolarla yazılması lazım üzerlerine.
  Cevapla