TÜM YORUMLAR

Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
EĞİTİM
18 Ocak 2012, 15:00
Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu olanlara tanınan haklardan faydalanması için çalışma başlatıyor.
YORUMLAR 11
 • Burak Akca 7 yıl önce Şikayet Et
  Öğretmenlik Ne Hallerde. Sözleşmeli öğretmenlerin kadro konusu garanti zaten er yada geç kadroya bi şekilde geçecekler onunla uğraşana kadar senelerdir ataması yapılmayan hala ders başı saati 6 bucuk ytl ye derse giren ayda 500-600 ytl asgari ücret gibi komik bir maaş alan ücretli öğretmenlerin şartları düzeltilsin...
  Cevapla
 • mevlüt bostancı 7 yıl önce Şikayet Et
  kendi ağzınızla söylüyorsunuz. 5393 sayılı yasaya göre çalıştığınızı. kadroya alınan sözleşmeliler 657 sayılı kanunun 4. maddesinin b fıkrasına göre istihtam edilenler içindir. belediye başkanının oluru ile hiç bir sınavsız yüksek ücretlerle çalışanlar için değil. ben yinede kadroya karşı değilim ama en azından ufakta olsa bir sınav yapılsın. en azından gece gündüz verdiğimiz emekle dalga geçilmemiş olur.... !
  Cevapla
 • irfan bayuk 7 yıl önce Şikayet Et
  haksızlık. devlet memurlarının nasıl atanacağı ilgili yönetmeliklerle belirlenmiştir. bir takım ayak oyunları ile önce sözleşmeli alıp sonra kadroya geçirmek gibi atama hukuksuzluktur. kadro bekleyen diğer memur adaylarına yapılan bir haksızlıktır. protosto ediyorum ve yanlışlardan dönülmesini tavsiye ediyorum.
  Cevapla
 • ADEMOGLU 7 yıl önce Şikayet Et
  RAHATSIZ OLAN BOSTANCI. Kardeş verilen sözü her gün gündeme getirmemden rahatsız oldun sanırım. Biz verilen sözü dile getiriyoruz, verilmeyeni değil. Bu eleştiriyi bana değil başbakana yapman lazım, sanırım yönünü şaşırdın. Buradan sıkıntıyı dile getirmek KPSS çalışmaya engel değil bunu da hatırlatayım..
  Cevapla
 • enes baran 7 yıl önce Şikayet Et
  belediye ve il özel idareleri. 5393 sayılı yasaya göre mahalli idarelerde çalışıyoruz. sözleşmemiz 4-b statüsünden yapılıyor. taşeron firma elemanı ya da 4-c li de değiliz. başbakan bizzat kendi ağzıyla canlı yayında defalarca söz verdi meclis açılınca kadrolarını alacaklar diye. nereye gitti bu söz. seçimde vaad ettiniz. seçim sonrası umut verdiniz. 16500 aile sizin iki dudağınıza bakıyor aylardır. artık yeter. olumlu olumsuz bir açıklama yapın. bozun sessizliğinizi sayın başbakan.
  Cevapla
 • salim birinci 7 yıl önce Şikayet Et
  başbakanımız artık bizi duymalı. Sözleşmeli belediye çalışanları, kendilerine verilen sözlerin tutulmasını istiyor.
  Cevapla
 • EMRAH KEBABCI 7 yıl önce Şikayet Et
  askerdeyken kardoya geçenler ne olacak?. askerliğimi yapmakta iken kpss puanım ile kadroya geçtim fakat asteğmen olduğum için göreve başlamam 1 ağustos 2011 de oldu. sorum burada esas göreve başlama tarihi mi yoksa atama tarihi mi? göreve başlama tarihi ise askerde olmam suç mu bunca askere gitmeyen veya bedelli yapan yanında!!
  Cevapla
 • mevlüt bostancı 7 yıl önce Şikayet Et
  ADEMOĞLU. hergün benzer yorumlar yazıyorsun. buraya yorum yazmaya uğraşana kadar kpss çalışsana. birilerinin kıyağı ile yüksek ücretlere (kadroluların iki katı ücrete) çalışıyorsunuz. sınavsız vs. kadro istiyorsunuz. kadroya geçirilen sözleşmeliler daha önceden girdikleri kpss ile 4-B li olarak girmişlerdi. siz belediyeler kanunu ve iş kanununa göre çalışıyorsunuz. madem hükümet size kadro verecek, 4/b lilerin girdiği gibi formaliteden de olsa bir sınav yapmalı. kimsenin hakkı kimseye geçmemeli. sınavsız kadroya hayır. !!!
  Cevapla
 • süleyman gülcü 7 yıl önce Şikayet Et
  belediye taşeronları. Evet artık bizlerde kadroya geçmek istiyoruz yerel seçimler zamanında değil şimdi gündem edilmesini istiyoruz taşeronlar bitirilsin bu sıkıntılara bir son verilsin.
  Cevapla
 • Fikret KÖKALP 7 yıl önce Şikayet Et
  PERSONEL Mİ? PERSONELLER Mİ?. Yanılmıyorsam personel kelimesi İngilizceden dilimize girmiştir. Tekil kişiler için person, çoğul kişiler için personel kelimesi kullanılıyor. Haberde ise personeller kelimesi yazılmış. Çoğul bir defa daha çoğaltılmış.
  Cevapla
 • ADEMOGLU 7 yıl önce Şikayet Et
  BELEDİYE ÇALIŞANLARI SİZİ UNUTMAYACAK... Belediye çalışanları verdiği sözü tutmayan hükümetin bu yaptığını unutmayacak! Yerel yönetimler ve il özel idarelerde çalışanlara kadro sözü verip de sözünü tutmayanları kınıyoruz..
  Cevapla