Yozgat

Şehitlerin anısı müzede yaşatılacak

09:54 20 Şubat 2018
Şehitlerin anısı müzede yaşatılacak

Yozgat'ta bir coğrafya öğretmeni, şehitlerin özel eşya ve kıyafetlerinin sergileneceği bir müze açmak için çalışma başlattı.

Mimar Sinan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi coğrafya öğretmeni Menderes Kılıçarslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, şehitlerin hatırasını yaşatmak, yeni nesillere milli bilinci aşılamak amacıyla "Şehitler Müzesi" açmak istediğini söyledi.

Şehitler Müzesi için çalışmalara başladığını dile getiren Kılıçarslan, "29 Ekim 2017'de kurduğum WhatsApp grubuna şehit ailelerimizi dahil ettim. Sonrasında şehitlerimizin kıyafetlerini talep ettik. Kendileri de bizi kırmadı. Şu ana kadar 100'den fazla şehit ailemiz, grubumuza dahil oldu. Yaklaşık 80 şehidimizin kıyafeti elimize ulaştı." dedi.

Sayıyı artırmak istediklerini ifade eden Kılıçarslan, "Şehit aileleri de müzenin açılmasını istiyor. Evlatlarının, eşlerinin, kardeşlerinin aziz hatıralarının yaşatılmasını istiyorlar. Biz de kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Kılıçarslan, ailelerden gönderilenler arasında şehitlere ait üniforma, gömlek, kravat, gözlük gibi eşyaların bulunduğunu belirtti.

YORUMLAR

ETİKETLER
sergi Yozgat
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.