Zonguldak

Yavru kedilere yuva aranıyor

16:30 03 Ekim 2016
Yavru kedilere yuva aranıyor

Alaplı ilçesinde otomobil çarpması sonucu telef olan kedinin 3 yavrusuna yuva aranıyor.

İlçeye bağlı Tepeköy Mahallesi'nde 10 gün önce yolun karşısına 3 yavrusuyla geçmeye çalışan anne kedi, otomobil çarpması sonucu telef oldu. Yavru kedilere sahip çıkan mahalle sakinlerinden Ayşe Çelik yavru kedilere bakabilecek yeni yuva arıyor.

Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, apartman ortamında kedilere bakmanın zor olduğunu belirterek, isteyen ve bahçeli evi olan ailelere yavru kedileri verebileceğini söyledi.

Kedileri sütle beslediğini ifade eden Çelik, "Yaklaşık 10 gün önce yavru kedileri ile yolun karşısına geçmeye çalışan anne kediye otomobil çarptı. Anne kedi telef oldu. Yavru kedilere çok üzüldüm. On gündür süt ile besleyerek yavrulara bakmaya çalışıyorum. Ancak apartman ortamında kedi beslemek çok zor olduğu için tekir yavru kedilere yeni yuvalar arıyorum. Kedi yavrularını, bahçesi olan ve kedileri çok seven kişilere emanet etmek istiyorum." diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
alaplı
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.