Zonguldak

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

13:59 04 Ekim 2016
Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Zonguldak’ta Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Mithatpaşa Ortaokulu öğrencileri, cami ziyaretinde bulundu.

Zonguldak İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Kömü, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan haftanın bu yılki temasının "Cami ve Kitap" olarak belirlendiğini anımsattı.

Kendilerinin de en önemli amacının insanları camiye toplayıp, onları kitapla buluşturup sevdirmek olduğunu ifade eden Kömü, şöyle konuştu:

"Bizler de müftülük olarak hafta dolayısıyla camilerimizde ‘gençlik’, ‘kadınlar’, ‘çocuklar’ ve ‘engelliler’ buluşması tertip ediyoruz. Bugünü de çocuklarımıza ayırdık ve Merkez Yeni Cami’de çocuklarımızı misafir ediyoruz. Onlarla dinimizin çok önemsediği bir konu olan sevgiyi işledik. Bizler, peygamberimizin çocukları sevdiği gibi sevmeye gayret ediyoruz. Onları, kucaklıyor, bağrımıza basıyor, 'salih' olsunlar, 'saliha' olsunlar, devletimizi, vatanımızı, milletimizi sevsinler diye dua ediyoruz. Bugün de çocuklarımıza camimizi, sevgiyi, peygamberimizi, İslam’ı tanıttık."

Büyükleriyle öğle namazı kılan öğrencilere namaz sonrası ikramda bulunuldu.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.