Zonguldak

Zonguldak Valisi Kaban'dan inceleme

14:57 04 Ekim 2016
Zonguldak Valisi Kaban'dan inceleme

Zonguldak Valisi Ali Kaban ve beraberindekiler, yapılması planlanan cami inşaatıyla ilgili incelemede bulundu.

Kaban, Çengelköy Yıldırım Beyazıt Camisi İmam Hatibi Mustafa Demirkan ile beraberindeki heyet, Milli Egemenlik Caddesi'nde bulunan tır parkında, cami yapılması palanlanan alanda incelemede bulundu.

Vali Ali Kaban, gazetecilere yaptığı açıklamada, caminin Osmanlı mimarisi ile yapılacağını ve 4 minareden oluşacağını belirterek, "Zonguldak kentine hizmet edecek üst düzey bir yapı olacak. Üç bin 500 kişilik bir cami yapılacak. İki kat otoparkın yer aldığı ve 4 minareli klasik normda olacak cami Osmanlı mimarisi ile yapılacak." diye konuştu.

Caminin 3 bin 500 kişi kapasiteli olacağını ifade eden Kaban, "Zonguldak Belediye Meclisinin alana cami yapılması için verdiği 'evet' kararının ardından da burada gerekli ölçüm ve incelemeler yapılmaya başlandı. İnşallah yıl başına kalmadan bütün işlemleri başlayacak. Yeni Zonguldak'ın yeni çehresi için bir başlangıç olacak." diye konuştu.YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.