Zonguldak

BEÜ TÖMER kapasite artırdı

15:59 23 Ekim 2016
BEÜ TÖMER kapasite artırdı

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Karaelmas Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER), kapasite artırımına gittiği bildirildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, önceki yıllarda iki sınıfta Türkçe öğretimi veren merkezin, bu yıl kapasite artırımı yaparak üçüncü sınıfını devreye aldığı belirtildi.

Kütüphanenin yanı sıra dil öğretimi için teknik donanıma sahip BEÜ TÖMER’in televizyon, bilgisayar, dvd, projeksiyon gibi görsel ve işitsel araçlarla dil eğitimini desteklediği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"TÖMER, 2016-2017 akademik yılda Suriye, Irak, Mısır, Kuveyt, Türkmenistan, Fas, Azerbaycan, Bangladeş, Kazakistan, Ukrayna, Libya, Somali, İran, Filistin gibi çeşitli ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler için 3 ayrı dil sınıfında Türkçe eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. 2012-2013 akademik yılında kurulan Karaelmas TÖMER, kısa sürede başarıyı gelenek haline getirdi. Kuruluşunun daha ilk yılında Türkiye’deki dil merkezlerinin katıldığı Türkçe Konuşma Yarışması'nda birincilik kazanan Karaelmas TÖMER, ikinci yılında da aynı başarıyı tekrarlayarak iki yıl üst üste birinci olma başarısı gösterdi ve 2015’de düzenlenen yarışmaya da ev sahipliği yaptı."

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.