Zonguldak

Seyyar simitçiden ilginç taktik!

11:32 12 Temmuz 2018 3 Yorum Var
Seyyar simitçiden ilginç taktik!

Zonguldak Alaplı'da seyyar simit satan 40 yaşındaki Ali Turan, müşterilerine hoparlörlü karaoke mikrofonla sesleniyor.

Uzun zamandır simit satışlarının azalması üzerine, simit arabasıyla mahalle mahalle, sokak sokak gezerek simit satmaya başladı. Satışı artırmak için bununla da yetinmeyen Turan, satışları arttırmak için internette gördüğüm karaoke mikrofonu satın alarak müşterilerine hoparlörlü karaoke mikrofonla "taze simit" diye sesleniyor, müzik yayını yapıyor. Güler yüzü ve neşeli tavırlarının yanı sıra satış tekniğiyle de müşterilerin takdirini kazanan Turan, kazancını büyük oranda artırdı. Simit satışlarının düşmesi üzerine bu yola başvurduğunu anlatan Turan, daha çok ilgi çekmek için de hoparlörlü mikrofonla müşteriye seslenmeye karar verdiğini belirtti. Ali Turan, zamanla bu şekilde satışların arttığını söyleyerek, "Günde ortalama 80 simit satarken bu uygulamayla 200 simit satabiliyorum. Bu uygulamadan ben de Alaplı halkı da çok memnun" dedi. 

Turan, işini gururla ve severek yaptığını anlattı. "Mesleğimiz icabı simit satıyoruz,bunun utanılacak bir durum yok. Sonuçta ekmeğinin peşindesin. İnsan istediği sürece ekmeğini taştan dahi kazanır. Yaptığım işten zevk alıyorum" diyen Gül, vatandaşın simidi keyifle aldığını, keyifle de yediğini aktardı. 

Alaplı sakinlerinden Hakkı Can, Turan'ın simit satış tekniğini güzel bulduğunu, mikrofonla satış yapmasını çok beğendiğini anlatarak, müzik eşliğinde satışı renkli bulduğunu aktardı. 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Gürültü kırlilği bu satıcılar motor a gürültü çıkaran aparat takanlar birde çöplerde karton vs.toplayanlar acil çözüm bekliyor en azında tek tip tulum eldiven maske ve belediye mahiyetinde yapsalar.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • İsimsiz. 7 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun ekmeğinin peşinde kulağımin dibinde seslensen bir ses çıkarmam.
  Cevapla
 • Bağır dayııı! 7 ay önce Şikayet Et
  Ülke zaten gürültülü, buda artık farketmez.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Zonguldak simitçi
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.