Antalya

Vefakar eşin yardım çığlığı! Kavuşmaları için 10 bin lira gerekli

11:29 24 Ekim 2021 2 Yorum Var
Vefakar eşin yardım çığlığı! Kavuşmaları için 10 bin lira gerekli

Antalya’da yüzde 80 bedensel eşine bakan 59 yaşındaki İsa İnce rahatsızlandığı için hastaneye kaldırıldıktan sonra bu süreçte biriken borçları nedeniyle hem eşinden hem de evinden ayrı günler geçiriyor.

Antalya'nın Finike ilçesinde yaşayan İsa ve Gülümser İnce çifti, 22 yıl önce İstanbul'da dünyaevine girdi. Çiftin hayatı, 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminden sonra tamamen değişti. Göçük altında kalan Gülümser İnce'nin (60) belden aşağısı felç olunca eşi İsa, kişisel temizliğinden yeme-içmesine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Daha sonra İstanbul'dan Finike ilçesine taşınan çifti  tek geçim kaynağı ise Gülümser İnce için ödenen bakım parası. Geçen ay gece yarısı karın ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen İsa İnce, kasık fıtığının patladığı tespit edilerek acil ameliyata alındı. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan İnce'nin tedavisi, hastanede uzun süre devam etti. Bu süre içerisinde Gülümser İnce ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bir bakımevine yerleştirildi.

“CEBİMDE 1 LİRA HARÇLIĞIM KALMADI”

Tedavisinin ardından taburcu olan İsa İnce, ilk olarak eşinin yaşadığı bakımevine gitti.  Hastanede olduğu sürede daha önce de ödeyemediği 700 lira kira kira ve borçlarının katlanarak 10 bin lirayı bulduğunu belirten İnce, "Ev sahibime kiramız birikti. Eve gidecek yüzüm yok. Cebimde 1 lira harçlığım kalmadı. Üstelik bunlar olurken, bir taraftan da beni hayata bağlayan eşimden uzak kaldım. Ödeyemediğim için elektriğimiz, suyumuz kesildi. Eşimi yanıma alsam bile paramız kalmadığı için bakamayacak durumdayım. Bakım  yardımı parası eşimin kaldığı bakımevine gittiği için şu an bir gelirim yok. Borçlarımı ödeyebilirsem, eşimi yanıma alabileceğim. O, benim her şeyim. Oyuncağı elinden alınmış çocuk gibiyim. Eşimi çok seviyorum. Yardım edin" dedi.

EŞİNİN FOTOĞRAFINI CEBİNDE TAŞIYOR

Antalya Valiliği'ne yardım başvurusunda bulunduğunu belirten İnce, borcuna karşılık 1350 TL destek verildiğini söyledi. İnce, eşinin gençlik yıllarında çektirdiği siyah beyaz vesikalık fotoğrafını ise cebinde taşıyor. Eşinden ayrı kaldığı süre boyunca fotoğrafa baktığını anlatan İnce, "Eşime yeniden kavuşursam, yıllardır her türlü ihtiyacını karşıladığım gibi yine karşılamaya devam ederim" diye konuştu. Eve gitmediği için sokaklarda, parkta ve hastanelerin acillerinde sabahlayan İnce'nin kısa süreliğine yemek ve barınma ihtiyacını Antalya Yardımlaşma Platformu temsilcisi Halit Mert karşıladı. Bir miktar nakdi yardım ve kıyafet desteği veren Mert, İnce'nin kısa süreliğine bir pansiyona yerleştirildiğini ancak uzun vadede borçlarının ödenmesinin çözüm olacağını aktardı.

 

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • Mustafa Teke 1 ay önce Şikayet Et
  Antalya yardımlaşma platformu veya Halit Mert arkadaşımız ile Facebook üzerinden irtibata geçebilirsiniz
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Metin 1 ay önce Şikayet Et
  Yardım için ANTALYA valiliğine baş vursanız olur bence.
  Cevapla
 • doğrucu 1 ay önce Şikayet Et
  Haber kanalını arayın bilgilerini isteyin. İban vs bişiler veyahut şahsın iletişim bilgilerinin haber de yer almasını elbette beklemezsiniz
  Cevapla
 • gul 1 ay önce Şikayet Et
  hesap numarası verin yardim edelim
  Cevapla
 • ismail durav 1 ay önce Şikayet Et
  nasıl ulaşabiliriz bir telefon yokmu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.