Bitlis

Aşçıların zorlu ramazan mesaisi

11:19 08 Haziran 2018
Aşçıların zorlu ramazan mesaisi

Bitlis'te aşçılar, ramazanda yoğun mesai yapıyor.

Bitlis Belediyesi, Türk Kızılayı ve Bitlisli iş adamlarının desteğiyle kentte her gün 2 bin kişi için iftar hazırlanıyor.

Sabah erken saatlerde işe başlayan aşçılar, büyük emekler vererek iftar sofraları için yemeklerini hazırladıktan sonra, saat 22.00'ye kadar ertesi gün için hazırlık yapıyor.

Aşçıların yaptıkları yemekler bir taraftan iftar çadırlarına gönderiliyor bir taraftan da ihtiyaç sahibi 500 kişinin evlerine ulaştırılıyor.

Aşçılardan Abdurrahman Özdemir, yaptığı açıklamada, her gün 2 bin kişilik yemeği 3 aşçı ve 4 yardımcı ile hazırladıklarını söyledi.

Her gece bir sonraki günün hazırlıklarını yaptıklarını anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

"Sebzeleri, etleri ve tüm malzemeleri hazırlayarak bazılarını suya bırakıyoruz. 2 bin insana yemek vermek bizim için bir şeref ve gururdur. Havanın sıcak olduğu günlerde kazanların buharı ve tüplerin sıcağıyla neredeyse 60-70 dereceye kadar sıcak oluyor. Sıcakta kalsak bile bu mübarek ramazan ayında ibadetimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Yemeği en kaliteli şekilde yapmaya çaba gösteriyoruz."

Aşçılardan Aydın Şenol ise ramazanda sabah 07.00'den gece 22.00'ye kadar yoğun bir mesai harcadıklarını ifade etti.

Her gün farklı bir yemek yaptıklarını anlatan Şenol, "Halkımıza hizmet sunuyoruz. Çok gurur duyuyoruz. İşimizi çok severek yapıyoruz. Her işin bir zorluğu var. Bu yıl havalar çok sıcak değil ama çalıştığımız yer çok sıcak. Kan ter içinde kalıyoruz. Bu sıcak ortama rağmen ibadetimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR

ETİKETLER
sıcaklık
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.