Tanju Özcan kimdir? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan nerelidir? Tanju Özcan asıl mesleği nedir?

Katıldığı bir programda tesettürlü bir kadın ile ilgili anlattığı anıyla tepki çeken Tanju Özcan'ın kim olduğu ve asıl mesleğinin ne olduğu merak konusu oldu. Tanju Özcan nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte Tanju Özcan hayatı ve kariyeri...

Tanju Özcan kimdir? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan nerelidir? Tanju Özcan asıl mesleği nedir?
Tanju Özcan kimdir? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan nerelidir? Tanju Özcan asıl mesleği nedir?
GİRİŞ 25.11.2021 11:29 GÜNCELLEME 25.11.2021 11:29
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Tanju Özcan 12 Aralık 1973'te Bolu'da dünyada geldi.  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini tamamladıktan sonra serbest avukat olarak çalıştı. Bir dönem belediye meclis üyeliği ve Boluspor yöneticiliği yaptı. 

TANJU ÖZCAN'IN SİYASİ HAYATI 

İlk kez 29 Mart 2009'da yerel seçimlerde CHP'den Bolu belediye başkan adayı oldu ancak seçilemedi.  Daha sonra 2011 genel seçimlerinde CHP Bolu milletvekili olarak seçildi. TBMM XXIV. dönem Başkanlık Divanı Kâtip üyeliği yapan Özcan, hükümetin kurulamadığı Haziran 2015 genel seçimlerde CHP Bolu milletvekili olarak görev aldı. Kasım 2015 genel seçimlerinde yeniden CHP Bolu milletvekili olarak meclise giren Özcan, 2018 seçimlerinde bir kez daha Bolu milletvekili oldu. 

3 dönem yaptığı milletvekilliğinin ardından 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde CHP Bolu belediye başkanı adayı oldu. Seçimde %52.71 oy alarak Bolu Belediye Başkanı seçilen Özcan, milletvekilliğinden istifa ederek kendi isteğiyle Kur'an-ı Kerîm'e el basarak yemin etti ve belediye başkanlığı görevine başladı.  

TANJU ÖZCAN'IN EŞİ

Şuan Bolu Belediye Başkanlığı yapan Tanju Özcan evli ve bir çocuk babasıdır. 

YORUMLAR 5
 • afacan 5 gün önce Şikayet Et
  kim olacak chp den bir ise yaramaz adam daha
  Cevapla
 • s.ahmet çakırgöz. 5 gün önce Şikayet Et
  müptezel.
  Cevapla
 • Misafir 5 gün önce Şikayet Et
  Adam olamadıktan sonra önemi yok nereli olduğu....
  Cevapla
 • Xxx 3 ay önce Şikayet Et
  Irkçılık
  Cevapla
 • sezayi 3 ay önce Şikayet Et
  bolunun meşhur kökez suyu vardır.bolu spor maçlarına giderdim içmek nasip oldu.emeği geçenlere teşekkür ederim.tanju bey kökez suyunun kurtlu halini anımsatıyor bana siyaseti.stad yanında kadınlar pazarı vardır meşhur anımsatırım oradan öğrenilecek çok ama çok şey var siyaset ve ekonomi bilimi ile izlemesini tavsiye ederim.halk adamı halkçı olacaksa eğer?
  Cevapla