Fatih Tezcan kimdir ve aslen nerelidir? Fatih Tezcan eşi kim? Fatih Tezcan neden hapis cezası aldı?

"Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek" suçundan yargılanan Fatih Tezcan kimdir? Hakkında hapis cezası talep edilen Fatih Tezcan'ın mesleği ve hayatı merak konusu oldu. Peki Fatih Tezcan nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte Fatih Tezcan eşi ve hakkında tüm merak edilenler...

Fatih Tezcan kimdir ve aslen nerelidir? Fatih Tezcan eşi kim? Fatih Tezcan neden hapis cezası aldı?
Fatih Tezcan kimdir ve aslen nerelidir? Fatih Tezcan eşi kim? Fatih Tezcan neden hapis cezası aldı?
GİRİŞ 08.12.2021 11:23 GÜNCELLEME 08.12.2021 11:24

Fatih Tezcan 1976'da İstanbul’da haya gözlerini açtı.  Annesinin adı Şükriye, babasının adı Fahri'dir. Aslen Osmanlı muhaciridir. 

Fatih Tezcan ilk ve orta öğreniminden sonra Behçet Kemal Çağlar Lisesi’ni tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde eğitim aldı. Ancak bu öğrenimini yarım bıraktı.

Genç yaşlardan itibaren okumak ve yazmak ile iç içeydi. Tezcan'ın yazdığı yazılar birçok farklı gazetede yayınlandı. 

1999’da Türkiye’nin çevrimiçi İslami Platform'da yönetici pozisyonunda çalıştı. Bir dönem Boğaziçi İlim Erdem Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’de kurucu başkanı olarak yer aldı. 

Özel olarak Ortadoğu ve İsrail-Filistin ilişkileri ile ilgilenen Fatih Tezcan çeşitli araştırmalar yaptı. Konu ile ilgili çok sayıda hatrı sayılır yazılar yayınladı. Bu konudaki deneyimlerinden ötürü birçok TV programında yorumcu olarak yer aldı. 

Bugüne dek çok sayıda seminer verdi. Fatih Tezcan 2011’de, Suriye Devrimi'nin yapıldığı sıralarda bölgeye giden ilk Türk gazeteci olarak anıldı. 

Bir dönem, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili 'İslam düşmanı alkolik' demesi ile gündeme geldi. 

FATİH TEZCAN'IN EŞİ

Fatih Tezcan, 2003'de Güzin Tezcan ile hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden 3 çocuk sahibi oldu. 

Çift, 2007'de evliliklerini sonlandırdı. 

FATİH TEZCAN HAPSE GİRECEK?

Fatih Tecan, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret etme suçundan ötürü 3 yıla kadar hapis istemi ile yargılandı. Mahkeme sonucunda Tezcan,1.5 yıl hapis cezası aldı.  

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL