Alparslan dizisi 'Öke Hatun' Öykü Gürman kimdir? Öykü Gürman nereli? Kiminle evli?

Alparslan Büyük Selçuklu'da Öke Hatun'u oynayan Öykü Gürman dikkat çekti. Peki Öykü Gürman kimdir? İşte Öykü Gürman oynadığı diziler ve biyografisi...

Alparslan dizisi 'Öke Hatun' Öykü Gürman kimdir? Öykü Gürman nereli? Kiminle evli?
Alparslan dizisi 'Öke Hatun' Öykü Gürman kimdir? Öykü Gürman nereli? Kiminle evli?
GİRİŞ 03.10.2022 15:50 GÜNCELLEME 03.10.2022 15:50

Öykü Gürman 4 Ağustos 1982'de İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Trabzon Of'ludur. Berk isminde bir ikiz kardeşi bulunmaktadır. Şimdilerde 40 yaşındadır. 

İlk öğrenimini Özel Efdal Ana ve İlkokulu'nda, ortaokul ve lise öğrenimini ise İstek Vakfı Acıbadem Lisesi ve Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde aldı. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu. 

Alparslan 'Seferiye Hatun' Kayra Zabcı kimdir? Kayra Zabcı kaç yaşında? Kayra Zabcı oynadığı dizilerAlparslan 'Seferiye Hatun' Kayra Zabcı kimdir? Kayra Zabcı kaç yaşında? Kayra Zabcı oynadığı diziler

Öykü Gürman

ÖYKÜ GÜRMAN NASIL ÜNLÜ OLDU?

Öykü Gürman, 2008'de kardeşi Berk Gürman ile 'Evlerinin Önü Boyalı Direk' şarkısını seslendirdi ve çektiği videoyu Youtube kanalından yayınladı. Kısa süre içinde olukça büyük beğeni toplayan bu video ile Öykü Gürman ülke çapında adından söz ettirdi. Yayınladıkları bu şarkı 10 Milyon 800 Bin kez izlendi. 

Daha sonra ikili bir albüm çıkardı. Öykü Gürman kardeşi ile kurduğu bu gruptan 2010'da ayrıldı. 

Öykü Gürman biyografisi

OYUNCULUK HAYATI

Öykü Gürman, 2004'te Türkü Filmi'nde oynadı. Söylediği şarkı ile ünlü olduktan sonra 2014'te Panzehir isimli yapımda rol aldı. Daha sonrasında birçok dizi ve filmde oyunculuk performansı sergiledi. 

Asıl çıkışını dönemin popüler dizisi olan Sen Anlat Karadeniz dizisinde yaşadı. Şimdilerde ise TRT1'in çok izlenen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde yer almaktadır. Diziye ikinci sezonda dahil olan Gürman, dizide Öke Hatun karakterini canlandırmaktadır. 

Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları ve rolleri...Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu oyuncuları ve rolleri...

Oyuncu Öykü Gürman

ÖYKÜ GÜRMAN OYNADIĞI DİZİLER

  • 2004 - Türkü Filmi 

  • 2014 - Panzehir 

  • 2014 - Urfalıyam Ezelden 

  • 2015 - Aşk Zamanı 

  • 2018-2019 - Sen Anlat Karadeniz 

  • 2020 - Gel Dese Aşk 

  • 2021 - Bayram Şekeri 

  • 2022 - Bandırma Füze Kulübü

  • 2022 - Alparslan: Büyük Selçuklu

ÖYKÜ GÜRMAN KİMİNLE EVLİ?

Öykü Gürman 4 Ağustos 2015'te ünlü sanatçı Yavuz Bingöl ile evlendi. Bu evlilik 2016'da boşanma ile sonuçlandı. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL