Bursa

Öğrencisine tokat atan öğretmene kötü haber!

09:03 23 Ekim 2019 5 Yorum Var
Öğrencisine tokat atan öğretmene kötü haber!

Bursa'da, tartıştığı öğrenciye tokat attığı iddiasıyla yargılandığı davadan beraat eden öğretmen Yargıtay'dan gelen haberle sarsıldı. Yüksek Mahkeme; öğrencinin dudaktan yaralanmasına sebep olan öğretmenin ceza alması gerektiğine hükmetti.

Bursa'da bir ortaöğretim kurumunda görev yapan öğretmen iddiaya göre; soru sorduğunda kendisine ters cevap veren öğrenciye tokat attı. Hastaneye giden öğrencinin üst dudağından yaralandığı tespit edildi. Adli Tıp Kurumu'ndan da rapor alan öğrenci, öğretmenden şikayetçi oldu. Tokatçı öğretmen hakkında, Bursa 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'basit yaralama' suçundan dava açıldı. Mahkeme, öğretmenin beraatine hükmetti. Karar öğrencinin avukatı tarafından temyiz edildi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, mahkemenin verdiği beraat kararını bozdu. Yargıtay kararında; ''Katılanın öğretmeni olan sanığın kendisine tokat attığına ve sanığın da soru sorduğunda katılanın kendisine ters cevaplar vermesi üzerine sadece yakasından tutarak silkelediğine dair beyanları ortadadır. Öğrencinin üst dudaktan yaralandığına dair Adli Tıp Raporu ile belgelenmiştir. Tüm dosya içeriğine göre, sanığın katılanı yaraladığı sabit olduğu halde, sanığın atılı suçtan mahkumiyeti yerine, yasal ve yerinde olmayan gerekçe ile yazılı şekilde beraatine karar verilmesi bozmayı gerektirmiştir. Mahkeme kararının bozulmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.'' denildi.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • Eğitim şart 8 ay önce Şikayet Et
  Öğretmen velinin ogrencinin korkusundan işini yapamiyor..bizi bu duruma getirenler duysun...o çocuk ne yapti da ogretmeni tokat attı bakalım bunu kimse sorgulamiyor.
  Cevapla
 • İmam43 8 ay önce Şikayet Et
  Sen uzaya çıkmak istedin de engel olan mı oldu Ahmet.Bizim ecdadımızın kitapları bu gün batı devletlerinin üniversitelerinde ders kitabı olarak okutuluyor.Istanbulu feth eden 20 yaşındaki fatih sultan mehmet han kaç tane yabancı dil biliyor bir araştır bakalım Hocası Akşemsettin e karşı bir edepsizliği saygısızlığı olmamıştır.sana yüzlerce örnek verebilirim.En büyük darbe harf inlilabıdır.Nesil atalarının geçmişini bilmiyor,okuyamıyor.
  Cevapla
 • Turan 8 ay önce Şikayet Et
  Bence olumlu bir karar degildir biz hafta bir kez sıra dayağı yiyerek büyüdük şu zamandaki egitimde verilen kararlar yüzünde öğretmenler velilerin öğrencilerin korkusunda öğrencilerine egitim veremeyecek duruma gelinmiştir bence egitim eski duruma getirilmeli
  Cevapla
 • Recep 8 ay önce Şikayet Et
  Ölçülü olması kaydıylagerektiğinde dayak olmalı. Öğrenci haddi bilecek öğretmen de bilecek. Okullarda düzen kalmadı. Biz sıra dayağı ile büyüdük, öğretmenlerimi gördüğümde hala önümü ilikler kendime çeki düzen veririm, 30 sene olmuş hala saygımdan ödün vermem, şimdikiler öğretmeni takmıyor Bile. Okuyanların bir kısmı kızacak ama dayak olmazsa yarın kim adam olup iş güç sahibi olacak.
  Cevapla
 • İmam43 8 ay önce Şikayet Et
  Bizim zamanımızda dayak atmayan öğretmene öğretmen denmez di,eti senin kemiği benim hocam denirdi.ögretmeni karşıdan görünce yolumuzu değiştirirdik,onun için başarı gelirdi.şimdi sıkıysa öğrenciye bir dokun bakalım,öğretmen ne yapsın çaresiz kalıyor.öğrenci hocasından sigara yakmak için ateş bile ister hale geldi.
  Cevapla
 • Ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Tabi canim ondan uzaya çiktik.
  İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.