Sarkisyan'dan flaş savaş açıklaması

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, savaş çıkması halinde Karabağ'ın bağımsızlığını tanıyacaklarını söyledi.

Sarkisyan'dan flaş savaş açıklaması
Sarkisyan'dan flaş savaş açıklaması
GİRİŞ 04.04.2016 18:41 GÜNCELLEME 04.04.2016 18:41
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

AGİT ülkelerinin Ermenistan'daki büyükelçileriyle bir araya gelen Sarkisyan, Karabağ'daki çatışmaların geniş kapsamlı savaşa dönüşebileceğini ifade etti. Ermeni lider, savaş çıkması halinde Karabağ'ın bağımsızlığını tanıyacakları söyledi.

Bunun doğal olarak sadece Güney Kafkasya'nın değil, Avrupa'nın güvenliğini ve istikrarını da etkileyeceğini kaydeden, bu nedenle çatışmaların sona ermesinden ve ateşkesin sağlanmasından yana olduklarını iddia etti.

'TEK TARAFLI ATEŞKES SÖZ KONUSU OLAMAZ'

Öte yandan Sarkisyan, Karabağ'da tek taraflı ateşkesin söz konusu olamayacağını ifade ederek, Bakü'nün dün yaptığı tek taraflı ateşkes ilanını eleştirdi.
1994 yılında imzalanan ateşkes anlaşmasının halen yürürlükte olduğunu belirten Sarkisyan, "Azerbaycan, iyi niyet göstergesi ve uluslararası yükümlülüklerinin gereği olarak, bu anlaşmanın ruhuna uygun hareket etmeli"diye konuştu.

'AZERBAYCAN, KARABAĞ İLE MASAYA OTURMALI'

Bu arada Sarkisyan, Karabağ'ın 1994 tarihli anlaşmanın tarafı olduğunu anımsatarak, Azerbaycan'ın Karabağ ile masaya oturması gerektiğini söyledi.

"Azerbaycan, beğense de beğenmese de, Karabağ ile doğrudan müzakerelere başlamalı. Her bir ateşkes ihlalinin detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiğini düşünüyorum" diyen Sarkisyan, bunun etkili müzakere sürecinin garantörü olacağının öne sürdü.

 

ETİKETLER
serj sarkisyan
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Reis 5 yıl önce Şikayet Et
  İt ürür kervan yürür
  Cevapla
 • Er ebuderda 5 yıl önce Şikayet Et
  İşte, sen TEK TARAFLI ATEŞKES ilan edersen düşmanıda böyle öttürürsün! Savaşı başlatan onlar tahrik eden onlar, hâl böyleyken sen kalk ateşkes ilan et hemde tek taraflı:( Sonrada düşman çıkar İŞTE BÖYLE PİŞKİN PİŞKİN ÖTER! Kimse alınmasın bu herifin dediklerine çünkü suçlu biziz! Sonrada çık şukadar düşman öldürdük zafer bizimdir gibi boşboş milletin gazını al! Başlamışken düşmandan bekleyecektin ateşkes ilanını artık geçti borun pazarı, işgal altındaki topraklar Demekki müstehakmış size:(
  Cevapla
 • dadas 5 yıl önce Şikayet Et
  TC ye sorun olan Ermenistan toprakları Azerbaycan ve TC arasında paylaşılmalıdır.
  Cevapla
 • osman 5 yıl önce Şikayet Et
  azeri gardaşlara bizim fırtına obüslerinden verselerde rüzgar eken ermeni fırtınayı biçse allahın izniyle
  Cevapla
 • mehmet köse 5 yıl önce Şikayet Et
  populasyonu değiştirdiler karabağdaki şimdide masaya oturabilir diyolar farkındalar kaybetceklerinin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan afet bölgesinde helikopterden incelemelerde bulundu
Adana'dan acı haber! Aynı aileden 5 kişi can verdi