Yürek burkan hikaye! Tedavi için parası yok

Çin'de yaşayan Zhang Liyong, maddi imkansızlıklar yüzünden kısa bir ömrü kalan ancak tedavi ettiremediği Akdeniz Ateşi hastası kızı Zhang Ixinlei için bir mezar kazdı.

Yürek burkan hikaye! Tedavi için parası yok
Yürek burkan hikaye! Tedavi için parası yok
GİRİŞ 13.07.2017 11:51 GÜNCELLEME 13.07.2017 11:57
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Metro.co.uk'de yer alan habere göre; çiftçilik yapan talihsiz adamın kızı ciddi bir kan hastalığıyla dünyaya geldi. Varını yoğunu 2 yaşındaki kızının tedavisine harcayan Zhang Liyong, bu güne kadar tedavi için toplamda yaklaşık 76 bin TL harcadı. Zhang Liyong'un aylık kazancı 287 pound ancak giderek artan masrafların altından artık kalkamıyor. 

TEDAVİ İÇİN PARALARI YOK

Baba Liyong, birçok kişiden borç aldıklarını bu nedenle de artık kimsenin borç vermek istemediğini söyledi. Liyong çifti, talihsiz bebeklerine kan nakli sağlamak için ikinci bir çocuk sahibi olmaya karar verdiklerini ancak kan uysa da bu naklin gerçekleşmesini sağlayacak paralarının olmadığını açıkladı.

Masrafların altından kalkamadığı için kızını her gün mezara götürüyor. Liyong, "Sadece bu fikri bulabildim, onu buraya oynamaya getirdim. Huzur içinde yatacağı yer burası. Tek yapabileceğim şey ona her gün eşlik etmek olacak" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Halim Kut 4 yıl önce Şikayet Et
  Yok mu ülkesinde bir babayiğit, derdine merhem olacak.
  Cevapla
 • sinan 4 yıl önce Şikayet Et
  bir babanın en çaresiz yakarışı allah kimseyi evlat acısı ile imtihan etmesin gerekirse bir kampanya başlatılsa yardım toplansa din ırk bizim için ne fark eder önemli olan insanlık önemli olan bir çocuk değilmi?hangi baba çocuğu için yaşamıyorki
  Cevapla
 • mahmutt 4 yıl önce Şikayet Et
  biz toplayalım
  Cevapla
 • yasin tokcan 4 yıl önce Şikayet Et
  yarabbi bu kızımıza şifa ver çocuklarımız ölmesin anne ve babasını evlat hasretiyle yakma
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika Haberi: Gaziantep'ten sonra Bolu - Ankara karayolu da ulaşıma kapandı!
BAE ile 64 milyarlık swap anlaşması imzalandı! Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama geldi