ABD'den yeni S-400 açıklaması!

ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi ve Askeri İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Müsteşar Yardımcısı Vekili Büyükelçi Tina Kaidanow, Patriot füze savunma sistemlerinin satışına yönelik teklif mektubuyla Ankara'ya gelirken, Washington yönetiminin Ankara'ya "Rusya’dan S-400 almaktan vazgeçin" baskısını sürdürdüğü belirtildi.

GİRİŞ 01.04.2018 13:48 GÜNCELLEME 02.04.2018 12:01
Bu Habere 259 Yorum Yapılmış

ABD - Türkiye Savunma Ticareti Diyaloğu toplantılarının 5'incisinde Türk savunma sanayii üreticileri ve ABD şirketlerinin Türkiye'deki temsilcileriyle bir araya gelen Büyükelçi Kaidanow, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı yetkilileriyle de toplantılar gerçekleştirecek.

Kadinow'un Ankara ziyaretinin gündemini değerlendiren bir ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, şunları söyledi:

 

"Türkiye'nin hava savunmasını güçlendirmek istemesini anlıyoruz. Ama bunu yaparken tüm NATO ülkelerinin NATO sistemleriyle birlikte çalışabilen teçhizatı tedarik etmeleri gerekir. Bir Rus sistemi bu standardı sağlamayacaktır. Türk hükümet yetkilileriyle yaptığımız çok sayıdaki görüşmede, S-400 tedariki konusundaki endişelerimizi vurguladık. 'Amerika'nın Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşı Koyma Yasası'nın 231. bölümündeki listede yer alan Rusya kuruluşlarıyla, savunma ile ilgili herhangi bir alışveriş yapmaktan vazgeçmeleri yönünde Türk hükümetine baskı yapmaya devam ediyoruz."

YAZDIR
YORUMLAR 259
 • Stinger 3 yıl önce Şikayet Et
  Ruslar ın füzeleri çok iyiydi de Afganistan da Amerikan üretimi Stinger füzeleri nasıl 140 tane Rus uçağını düşürdü. 10 sene boyunca Ruslar Afganistan da kendilerini kurtaramadılar ki sizi kurtaracaklar.
  Cevapla
 • Stinger 3 yıl önce Şikayet Et
  79 dan 89 senesine kadar Sovyetler Afganistan a müdahale etti. Bu savaş Sovyetler in çöküşünü hızlandırdı. Abd Afgan mücahitlere ruslara karşı kullanması için Stinger füzeleri hibe etti.
  Cevapla
 • I-Man 3 yıl önce Şikayet Et
  Tarih hangi senesinde, yazın buraya sonra bakarız ...
  Cevapla
 • SSCB CCCP Rusya 3 yıl önce Şikayet Et
  S400 alınması Amerika nın işine geliyor. Abd o bahaneyle F35 lerin parasına yatacak. Siz de Saddam Hüseyin in rus yapımı Scud füzesiyle kaldığı gibi kalacaksınız. Aferin aferin size. Saddam Hüseyin de ben rus füzeleriyle vururum yıkarım diyordu.
  Cevapla
 • F35 3 yıl önce Şikayet Et
  Tamamen medya tarafından uyduruk haber. S400 ler çok güçlü olsa Rusya dünyayı ve Abd yi haraça bağlardı. Gel gör ki rus karılarının çoğu kötü yolda maddi imkansızlıklar yüzünden.
  Cevapla
 • F35 3 yıl önce Şikayet Et
  F35 de Amerikan malı Patriot da. F35 siparişi niye verdiniz. Abd yapınca hayır gelmiyorsa F35 i niye istiyorsunuz. Çünkü en ucuz fiyatlı hava savunma sistemi s400. Ucuz etin yahnisinin yenmediğini Saddam Hüseyine sorun. Onda da rus Scud füzesi vardı. A dan Z ye Saddam ın ordusunda Rus teçhizatı vardı
  Cevapla
 • SSCB CCCP Rusya 3 yıl önce Şikayet Et
  Cahiller cesur olurlar hadisi tam sizin için. Saddam Hüseyin de Scud füzesi için aynı şeyi söylüyordu. Ancak kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. 1. Dünya Savaşının sonunda Padişah niye İngilizlere iltica etti. Benden korkup nato ya üye oldunuz. Şimdi Nato yu beğenmiyorsunuz.
  Cevapla
 • SSCB CCCP Rusya 3 yıl önce Şikayet Et
  Nato kazık atıyorsa çıkın nato dan
  Cevapla
 • okan 3 yıl önce Şikayet Et
  nato bize kazık atıyo biz saddam değiliz dünyada 350 milyon türk var rahat ol
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan Omicron varyantı ve Sezen Aksu'nun şarkısına ilişkin önemli açıklamalar
Muharrem İnce'den muhalefeti karıştıracak sözler: Yazık, günah!