İsrail saldırıları sonrası acil olarak toplandılar

Arap Parlamento Birliği, Mısır Parlamento Başkanı, Ali Abdul-Al’ın, başkanlığında Filistin yönetiminin de katılımıyla, İsrail’in Gazze saldırısı ve Kudüs meselesini görüşmek üzere Mısır’ın Başkenti Kahire’de 28. oturumunu başlattı.

İsrail saldırıları sonrası acil olarak toplandılar
İsrail saldırıları sonrası acil olarak toplandılar
GİRİŞ 21.07.2018 18:12 GÜNCELLEME 21.07.2018 18:12
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Parlamento, Kuveyt ve birkaç Arap ülkesinin Kudüs meselesi ve İsrail’in Filistin’deki saldırılarını görüşmek üzere toplandı.

Arap ülkeleri parlamentoların başkanlarının katıldığı toplantıda Başkan Abul Al, Arap Parlamento Birliği’nin, ABD yönetiminin tek taraflı olarak Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Filistin halkına uyguladığı şiddeti görüşmek üzere Arap Parlamentolar Birliği Anlaşmasının 5. Maddesi gereği acil olarak toplandığını söyledi.

Abul-Al, karar tasarısı heyetinin, Mısır’ın başkanlığında Mısır, Filistin, Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten oluştuğunu belirterek İsrail’in Filistin halkına karşı işlediği suçların uluslararası kuruluşlar tarafından soruşturulmasını istedi.

Filistin ve İşgal Altındaki Arap Toprakları Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Said Abu Ali, ABD yönetiminin meseleyi çözme doğrultusunda aldığı kararlar sebebiyle olağan istisnai durumların  ortaya çıktığını söyledi.  ABD’nin Birleşmiş Milletler Yakındoğu Filistin Mültecilerine Yardım Ajansı, UNRWA’yı hedef alması ve Washington’ın UNRWA bütçesine katılımını askıya alması Kuruluşu mali krize sürüklediğini, Filistin yönetimine düşmanca tavır takındığına dikkat çekti.

Genel Sekreter, Amerika’nın İsrail yanlısı tutumunun İsrail’i saldırganlaşmaya ittiğini ve Kudüs’ü tecrit etmeye sevk ettiğini söyledi.

Genel Sekreter Ebul Gheit, İsrail Parlamentosunda, ayırım siyasetine ağırlık veren ve işgal altındaki topraklardaki gösterilere karşı İsrail’in uyguladığı şiddetin artmasına yol açan “Yahudi Milliyetçiliği” kanunun tehlikeleri konusuna uyarıda bulundu.

ETİKETLER
arap birliği
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Meta 1 yıl önce Şikayet Et
  Zalimin zulmü varsa mazlumunda Allah'ı vardır
  Cevapla
 • Fakirullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Toplaniyorsunuzda ne yapiyosunuz.Reziller toplulugu.Cılız bir tepkiden baska ne yapiyosunuz.Bir arap olarak utaniyorum sizden.
  Cevapla
 • Ömer Sivas 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizin gibi alçaklar olduğu müddetçe bu Yahudiler daha ne yapmaz
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Hepinize selam olsun yaktığınız ateşi önce siz gireceksiniz bugün Filistin yarın sizedir olmasa çocuklarınızadır
  Cevapla
 • Çicek 1 yıl önce Şikayet Et
  İsraile destek verenler inşallah allah hepinizin cezasını verir amin kötülük yapanlar merhamet istemesinler azrail canını almaya geldiğinde Rabbim tek tek hesap sorar sizin azabınız daha acı olacak gelecek kitaplarda yazıyor Peygamberimiz söylemiştir kıyamet alametleri güneş doğudan dogmuycak batıdan doğacak yıldızlar tek tek sönücek ve dünyada karmaşa haksızlıklar cogaldıgında Rabbim kıyameti kopartıcak bekle ve gör ün hainler cehennem sizin için bekliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca paylaştı, dünyaya örnek olacak! Gece yarısı gururlandıran paylaşım
TFF, Süper Lig için son kararını verdi!