Liberman açıkladı: Yeni Yahudi yerleşim planı

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Batı Şeria'nın El-Halil kentinde 31 yeni Yahudi yerleşim birimi inşası planını pazar günü hükümete sunacağını duyurdu.

Liberman açıkladı: Yeni Yahudi yerleşim planı
Liberman açıkladı: Yeni Yahudi yerleşim planı
GİRİŞ 12.10.2018 10:06 GÜNCELLEME 12.10.2018 10:06
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, pazar günü hükümete sunacağı planın kentte yeni Yahudi yurdu kurulması yolunda atılmış bir adım olduğunu belirtti.

İnşaat ve planlama kurumlarınca onaylanan planın evler, parklar ve kamusal alanlardan oluştuğunu aktaran Liberman, Batı Şeria'da iskan projesini sadece sözle değil fiille desteklemeyi sürdürdüklerini kaydetti.

 

 

HÜKÜMET TÜM ÜLKEYİ TEHLİKEYE ATACAK

İsrail Meclisi üyesi Stav Shaffir ise Twitter hesabından, Liberman'ın açıklamalarını değerlendirdi. Liberman'ın siyasi kararlar alarak güvenlikle ilgili verdiği sözleri uygulamaktan kaçtığını vurgulayan Shaffir, hükümetin tüm ülkeyi tehlikeye atacak bir proje hazırlığı içinde olduğunu ifade etti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Liberman'ın vadettikleri gibi Hamas'ı ortadan kaldırmadıklarına, aksine "terör" saldırılarının devam ettiğine, Gazze ve Batı Şeria için çözüm üretilmediğine dikkati çeken Shaffir, "İsrail'in güvenliğini düşünmeyen bir grup, tüm ülkeyi tehlikeye atıyor." yorumunu yaptı.

İsrail İnşaat ve Planlama Komiteleri 1,5 ay önce Filistin topraklarında 984 Yahudi yerleşim birimi inşası projesini onaylamıştı. Nihai olarak onaylanan 384 yerleşim biriminin inşaatının ise yakın zamanda başlaması bekleniyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
kudüs han el ahmer
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ehli kitap 2 yıl önce Şikayet Et
    Liberman yatacak kalkacak yerin yok .
    Cevapla
  • ugur btn 2 yıl önce Şikayet Et
    Babanın toprağımı oralar terörist işgalciler
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Şoke eden görüntü! Muslera, Babacar'ın üzerine yürüdü
Milyar dolarlık ihracat hedefleniyor! 2023'te devreye giriyor