New York'ta acil durum ilan edildi!

ABD'nin büyük bir kısmını etkisi altına alan sıcak hava dalgasının tehlikeli seviyede artacağı uyarısında bulunuldu. Bazı yerlerde hava sıcaklığının 44 dereceye yakın olması bekleniyor. Bu bağlamda New York'ta 'yerel bir acil durum' ilan edildiği açıklandı.

New York'ta acil durum ilan edildi!
New York'ta acil durum ilan edildi!
GİRİŞ 21.07.2019 15:09 GÜNCELLEME 21.07.2019 15:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ulusal Meteoroloji Servisi'nden yapılan açıklamada, Meksika körfezinden gelen yüksek basınçlı ısı ve nem dalgasının hafta sonu ABD'nin birçok bölgesinde ve Kanada'da etkili olacağı belirtildi.

 

 

Söz konusu sıcak hava dalgasının ölümcül olabileceği uyarısında bulunan yetkililer, sıcakların birçok bölgede 44 dereceden aşağı olmayacağını belirterek, vatandaşlara gerekli önlemleri almaları, serin yerlerde kalmaları, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları yönünde çağrıda bulundu.

Meteoroloji uzmanları, son derece tehlikeli sıcak havaların ABD'nin kuzeydoğu bölgelerini vurmaya başladığını ve hafta sonları sıcaklıkların doruk noktaya çıkacağını kaydetti.

 

 

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, kentte 'aşırı sıcak nedeniyle yerel bir acil durum' ilan edildiğini açıkladı. Halka zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın çağrısında bulundu.

De Blasio, sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak New Yoklulara seslendi:

"Bu önümüzdeki günlerde ortaya çıkan bir sıcak hava dalgası çok ciddi bir şey. Cumartesi ve pazar günleri gün boyunca gerçekten çok kötü olacak."

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • eternal 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsallah kavrukursunuz Cehenemi Yaşat Rabbim
  Cevapla
 • TOSUN 1 yıl önce Şikayet Et
  rabbim sicaklıklarını artır
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  o ne ki lan. gavur abd. bizim burada daha fazla sıcak var..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş maçı öncesi koronavirüs şoku! Kafile İstanbul'a gelemedi
20 yaşını geçmiş araçların fiyatı şaşkına çeviriyor!