Harekat devam ederken Türkiye'ye duygulandıran Barış Pınarı desteği

Pakistan Milli Meclis Başkanı Esad Kayser, Keşmir’de yasa dışı ilhak ve ablukanın sürdüğünü söyledi. Barış Pınarı Harekatı’nı da desteklediklerini belirten Kayser, "Zor zamanlarda Türkiye bizim için her zaman geldi. Barış Pınarı Operasyonu'nda biz Türkiye'nin yanındayız. Biz siyasi, askeri her adımında Türkiye’nin yanındayız" dedi.

Harekat devam ederken Türkiye'ye duygulandıran Barış Pınarı desteği
Harekat devam ederken Türkiye'ye duygulandıran Barış Pınarı desteği
GİRİŞ 20.10.2019 07:59 GÜNCELLEME 20.10.2019 14:23
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Pakistan Milli Meclis Başkanı Esad Kayser, Cammu Keşmir, Barış Pınarı Harekatı ve ortak televizyon konusunda açıklamalarda bulundu. Kayser, her şart altında Türkiye'nin yanında olduklarını söyledi.

Tartışmalı Cemmu Keşmir bölgesinde Hindistan tarafından sürdürülen yasa dışı ilhak ve ablukanın sürdüğünü belirten Kayser, "Hindistan'ın sokağa çıkma yasağını hafiflettiği iddiası kesinlikle doğru değil. Hindistan sadece dünyaya göstermelik olarak böyle bir girişimde bulundu. İnsanların temel ihtiyaçlarını dahi karşılamasını engelleyen sokağa çıkma yasağı hala olduğu gibi devam ediyor" dedi.

4 AYDIR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR

Yaklaşık 8 milyon Müslümanın bulunduğu Cemmu Keşmir'deki durumu anlatan Kayser, "Keşmir hakkında Birleşmiş Milletler tarafından alınmış bir karar var. Hindistan'ın da imza attığı bu karara göre Keşmir'in geleceğine ancak Keşmir halkı karar verebilir. Ama şu anda Hindistan bu karardan kaçmak istiyor. Keşmir'de 4 aydır sokağa çıkma yasağı var ve yasak hala devam ediyor. Keşmir konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan desteğini dile getirdi ve biz bundan çok memnunuz" diye konuştu.

BARIŞ PINARI'NA TAM DESTEK

Türkiye'nin sınırını teröristlerden temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Operasyonu'na desteğini yineleyen Kayser, "Zor zamanlarda Türkiye bizim için her zaman geldi. Barış Pınarı Operasyonu'nda biz Türkiye'nin yanındayız. Bu destek yeni değil, Hilafet zamanından beri bu sevgi ve ilişki devam ediyor. Biz siyasi, askeri ne olursa olsun her adımında Türkiye'nin yanındayız" diye konuştu.

Artan İslam düşmanlığına dikkati çeken ve planlanan ortak girişimden bahseden Kayser, "En önemli haber bildiğiniz gibi Pakistan, Türkiye ve Malezya birlikte yeni bir televizyon kanalı açıyor. Bu bizim için çok önemli" dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • vatan 7 ay önce Şikayet Et
  zaman şu zamandır, bu ülkelerin KKTC'yi tanımaları gerekmektedir.
  Cevapla
 • Eren 7 ay önce Şikayet Et
  Bizim Size Sevgimiz , Kardeşliktir ... ATA yadiyarı Pakistan ile Kıyamete kadar olarak yan yana olmaya devam edeceğiz ... Devletinle bin yaşa ....
  Cevapla
 • Eren 7 ay önce Şikayet Et
  Arapların Hepsini Toplasan Filistin dahil , Bir Pakistan yapmaz... Selam ve Sevgilerle , Can Pakistan, Dost Pakistan, Kardeş Pakistan ....
  Cevapla
 • keleş 34 7 ay önce Şikayet Et
  tebrikler. kardeş. pakistana. bizde. onların. haklı. davalarını. desdekliyoruz. ve. herzaman. yanlarındayız
  Cevapla
 • onrat38 7 ay önce Şikayet Et
  Kurtuluş savaşındada maddi ve manevi destek verdiler
  Cevapla
 • Burhan 7 ay önce Şikayet Et
  Sonra Kamal bu kardeşlerimizin gönderdiği paraları alıp banka kurdu ve CHP'ye verdi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
UEFA, Trabzonspor'a 1 yıl men cezası verdi!
İran'ın başı normalleşme ile belada! Günlük vaka sayısında çok ciddi artış