Rusya'da yeni koronavirüs kararları

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının merkezi konumunda bulunan başkent Moskova'da 14 Haziran'a kadar sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek.

Rusya'da yeni koronavirüs kararları
Rusya'da yeni koronavirüs kararları
GİRİŞ 27.05.2020 22:30 GÜNCELLEME 27.05.2020 22:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, yaptığı açıklamada, iki hafta önce Moskova'da tedbirlerin gevşetilmesine yönelik, sanayi ve inşaat sektöründeki işletmelerin açılmasını ve maske-eldiven zorunluluğunu içeren ilk aşamanın devreye sokulduğunu hatırlattı.

 

 

Sobyanin'in şehirde tedbirlerin gevşetilmesinde ikinci aşamaya geçmek üzere imzaladığı karara göre, Moskova'da 1 Haziran'dan itibaren 65 yaş üstü dahil herkes izin almadan haftanın 3 günü sabah saat 09.00'dan akşam saat 21.00'e kadar sokaklarda ve parklarda gezebilecek.

Açık havada spor yapmak isteyenler ise her gün sabah saat 09.00'a kadar bu imkandan yararlanabilecek. Oto galeriler, gıda ürünü harici perakende satış yapan mağazalar, temizlikçiler, giyim tadilat ve tamir atölyeleri, benzer temel hizmetleri veren işletmeler açılacak.

 

 

Tiyatro, müze, kuaför, restoran ve spor salonları kapalı kalmaya devam edecek. Maske ve uzaktan çalışma uygulamasının devam etmesi için 14 Haziran’a kadar evde izolasyon, sokağa çıkma izin uygulaması, uzaktan çalışma ve diğer kısıtlamalar devam edecek.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
rusya koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Kesinlikle 15 Hazirana kadar bu salgın tam olarak kontrol altına alınana kadar bizde de sıkı tedbirler almalıyız ve sokaga çıkma tam olarak yasaklanmalı.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
HDP'li Beştaş'tan akıllara durgunluk veren açıklama!
Nihat Özdemir: Yabancı kuralında hiçbir değişiklik yok