En yakınındaki isimden Hafter'e büyük darbe!

Libya'da sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Hafter'e bir darbe de Batı Libya'da koordinasyondan sorumlu Tümgeneral İdris Madi'den geldi. Madi, " Hafter'e verdiğim destek ve görevimi bırakıyorum. Tüm silah arkadaşlarımı UHM çatısı altında birleşmeye davet ediyorum" dedi.

En yakınındaki isimden Hafter'e büyük darbe!
En yakınındaki isimden Hafter'e büyük darbe!
GİRİŞ 06.06.2020 18:44 GÜNCELLEME 06.06.2020 18:44
Bu Habere 112 Yorum Yapılmış

Birleşmiş Milletleri (BM) tarafından tanınan Libya Mutabakat Hükümeti'nin ( UMH) son günlerde Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerinin lideri Halife Hafter'’in Trablus Uluslararası Havaalanı’nda, Terhune gibi kritik kentlerde kontrolü sağlamasının ardından kritik bir gelişme daha yaşandı.

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı milislerin lideri Halife Hafter'e bir darbe de sağ kolu olarak bilinen ve milislerin koordinasyonundan sorumlu komutanı Tümgeneral İdris Madi'den geldi.HAFTER'İN SAĞ KOLU İSTİFA EDİP ÇAĞRIDA BULUNDU

 

Madi, sosyal medya hesabından Hafter'e verdiği destek ve görevinden istifa ettiğini duyurdu.Tümgeneral Madi yaptığı açıklamada, " Hafter'e verdiğim destek ve görevimi bırakıyorum. Tüm silah arkadaşlarıma ve kardeşlerime çağrıda bulunuyorum. Sizleri Libya'nın meşru hükümeti olan UHM çatısı altında birleşmeye davet ediyorum." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 112
 • bulent 1 ay önce Şikayet Et
  herzaman güçlünün yanında kalmayı tercih ederek hayatta kalmayı başaran tipler
  Cevapla
 • Ahi Evren 1 ay önce Şikayet Et
  Bunun bir karşılığı olmalı
  Cevapla
 • Ersoy 1 ay önce Şikayet Et
  Darbeci hafterin safında yer alan kaybedeceğini anlayınca da UMH safına geçen, kimbilir gün olur ihanet etmeyeceğini belki de proje komplo da olabilir
  Cevapla
 • hüsam 1 ay önce Şikayet Et
  bence tutuklansın bu adam
  Cevapla
 • Can Çakır. 1 ay önce Şikayet Et
  Batan gemiyi önce fareler terkeder.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gerçeği görünce neye uğradığını şaşırdı
Defalarca araçla ezdiler! (12 Temmuz Bi Acayip Haberler)