Köşeye sıkışan Hafter'e dostundan mayın desteği!

Libya'nın ve Libya hükümetinin çıkarları için Türk askerlerinin de bulunduğu Trablus'ta sivil yerleşim alanlarında çok sayıda mayın bulunmuştu. Libya Savunma Bakanlığı mayınların tamamının Rus üretimi olduğunu söyledi.

Köşeye sıkışan Hafter'e dostundan mayın desteği!
Köşeye sıkışan Hafter'e dostundan mayın desteği!
GİRİŞ 19.06.2020 22:01 GÜNCELLEME 19.06.2020 22:01

Libya'nın Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Savunma Bakanlığı, Trablus'un sivil yerleşim alanlarına yerleştirilen mayınların hangi ülkeden geldiği açıkladı.

Siyasi istikrarsızlığın hakim olduğu Libya'da Ulusal Mutabakat Hükumeti ile Hafter güçleri arasındaki çatışma devam ediyor. Rusya'nın desteklediği darbeci Hafter güçleri, Trablus hükumeti güçlerine karşı, elindeki cepheleri bir bir kaybediyor. Türkiye'nin de krizin başından beri destek verdiği meşru hükumet zafere ilerlerken; Libya'da köşeye sıkışan Moskova yönetimini zora sokacak bir gelişme daha yaşandı.

MAYINLAR RUS YAPIMI

Libya Savunma Bakanlığı ülkenin pek çok yerinde Ulusal Mutabakat Hükümeti ordusunun temizlediği mayınlarla ilgili bilgilendirmede bulundu. Savunma Bakanlığı, "Trablus'un sivil yerleşim alanlarına yerleştirilen mayınların tamamı Rus üretimidir" dedi.
Trablus'ta yerleştirilen mayınların tamamının Rus yapımı olduğu ortaya çıktı

RUSYA, HAFTER'E SAVAŞ UÇAĞI DA GÖNDERMİŞTİ

Türkiye destekli Libya ordusu karşısında hezimete uğrayan Hafter'in imdadına geçtiğimiz günlerde yine Rusya koşmuştu. Düzine hava savunma sistemi Türk SİHA'larınca yok edilen Moskova yönetimi, Suriye'deki Hımeymim Üssü'nden 8 savaş uçağını Libya'ya yollamıştı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan Babacan'a çok konuşulacak cevap!
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum