Fransa'nın maskesi düştü: AİHM'den 'insanlık suçu' kararı!

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Fransa'nın, iltica talebinde bulunanlara insanlık dışı muamele yaptığı yönünde karar verdi.

Fransa'nın maskesi düştü: AİHM'den 'insanlık suçu' kararı!
Fransa'nın maskesi düştü: AİHM'den 'insanlık suçu' kararı!
GİRİŞ 03.07.2020 01:42 GÜNCELLEME 03.07.2020 01:49
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

AİHM, Fransa'da iltica talebinde bulunan 4 kişinin, aylarca kötü ve insanlık dışı şartlarda yaşamaya maruz bırakıldığı gerekçesiyle yaptığı başvuru hakkındaki kararını verdi. 

İNSANLIK DIŞI MUAMELE YAPILDI!

Mahkeme, Fransa'nın, iltica talebinde bulunan Afgan asıllı N.H, Rus asıllı K.T. ve İran asıllı A.J. için Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin (AİHS) insanlık dışı muamele yapılmamasını içeren 3'üncü maddesinin ihlal edildiğine hükmetti.

Rus asıllı S.G. için ise AİHS'in 3'üncü maddesinin ihlal edilmediği ifade edilen kararda, Fransız yetkililerin yasal zorunlulukları yerine getirmediği ve söz konusu kişilerin aylarca sokaklarda hiçbir gelir olmadan, tedaviye erişemeden ve temel ihtiyaçlarını gideremeden yaşamalarından sorumlu olduğu belirtildi.

PARA CEZASI VERİLDİ!

Kararda, söz konusu kişilerin insanlık dışı ve aşağılayıcı muameleye maruz kaldığı vurgulandı. Kararda Fransa'nın, K.T'ye 12 bin avro ve A.J'ye 10 bin avro manevi, N.H'ye ise 10 bin avro manevi, 2 bin 396,80 avro maddi tazminat ödemesi gerektiği kaydedildi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
insanlık suçu
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • qqqq 1 ay önce Şikayet Et
  AİHM de Türkiye'den kaç milyon dosya bekliyor hepside yandaş hakimlerin yanlı kararları
  Cevapla
 • Manisalı 1 ay önce Şikayet Et
  Ahim bunu da gör.yap gereğini de.bilelim sizi.
  Cevapla
 • Hüsnü 1 ay önce Şikayet Et
  Gazımızı maalesef anlamadınız. Asıl geçmişte yapılan katılanları unuttunuz . Yemezler.
  Cevapla
 • BALTACI 1 ay önce Şikayet Et
  Sonunuz yakındır dünyanın kan emici vampirleri fransa. Ve ingiltere sizin gibi vampirlerin kalbine kazık cakılacak mahşere kadar yaptıgınız zülümlerin cezasını cehenmem çukurunda yasayacaksınız zülümle afat olan devletlerin akibeti aynı zülümle yok olacak sonunuz geldi bizim içimizdeki sevicilerinizinde sonu hüsran ve helak olacak vesselm
  Cevapla
 • Nefer 1 ay önce Şikayet Et
  Fransa soykırım, insanlık suçları, darbecileri destekleme, ülkelerin iç işlerine karışıp çatışmaları körükleme gibi daha birçok suçu olan terorist bir ülkedir. Siyasi başarısızlıklarını ortmek icin terörü destekleyerek çıkar peşine düşmüştür. Suriye ,libya gibi ülkelerde teröre nasıl destek verdiği dünya ya iyi anlatılmalıdır. BM de bu ülkenin cezalandırılması için Türkiye hertürlü siyasi ,lobi faaliyetlerine girişmesi gerekir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Barcelona hezimete uğradı! Tam 10 gol
Gökyüzünde tüyleri diken diken eden görüntüler