Hulusi Akar'ın Libya röportajında dikkat çeken detay

Resmi temaslarda bulunmak üzere dün Libya'ya giden Hulusi Akar'ın BBC'ye verdiği röportaj sırasında dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Akar'ın mülakatı sırasında arkasında ele geçirilen HIND tipi Mİ-24 Rus helikopter ile kullanılamaz hale gelen bir Rus savaş uçağının olması dikkatleri çekti.

GİRİŞ 05.07.2020 17:33 GÜNCELLEME 07.07.2020 16:03
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Libya'da devreye girmesiyle tüm dengeleri bir anda alt üst eden Türkiye, sahadaki güçlü duruşunu sergilemeye devam ediyor. Dün resmi temaslarda bulunmak üzere bölgeye giden Hulusi Akar, İngiliz BBC kanalına bölgede yürütülen faaliyetlere ilişkin bir röportaj vermişti. Röportajda dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

 

 

RUS HELİKOPTERİNİN ÖNÜNDE RÖPORTAJ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın verdiği röportaj sırasında arka fonda yer alan bir helikopter dikkat çekti. Helikopterin  Rus üretimi olan HIND tipi Mi-24 tipi taarruz helikopteri olduğu ortaya çıktı. 

 

 

MIG UÇAK ENKAZI

Helikopterin hemen arkasında ise bir başka detay dikkat çekti. Kullanılmaz halde olduğu görülen bir uçağın enkazının olduğu kadrajda görülürken, bu uçağın da Rus yapımı MİG-25 uçaklarından biri olduğu belirtildi.

Libya’yı ele geçirmeye çalışan terörist Halife Hafter; Rusya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır gibi ülkelerin desteğini aldı. Rus yapımı Mi-24 helikopteri ile MİG-25 uçaklarını Hafter güçleri tarafından aktif olarak kullanılıyordu.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 22
 • qqqq 4 hafta önce Şikayet Et
  Amerikan sevdalıları zaten daha önce Libya da kaddafi döneminde hep uçak ve helikopterler Rusya malıydı bunu anlamayacak kadar saf değilsiniz
  Cevapla
 • mehmetçik 4 hafta önce Şikayet Et
  düşmanı kızdıracaksın ki ateşi kendini yaksın
  Cevapla
 • Murteza 4 hafta önce Şikayet Et
  Sn. Bakan, RUS Helikopteri önünde röportaj yaptı, sonrasında RUS'larda gitti Vatiye hava üssünü bombaladı. Mesaj verirken her türlü önlemi de almak gerekir.
  Cevapla
 • Derya 4 hafta önce Şikayet Et
  Sizin düşündüğünüzü onlar düşünmemiştir , meslekleri de oyunculuk, dansçılik zaten, anlamazlar o işlerden değil mi?
  Cevapla
 • murathoca 4 hafta önce Şikayet Et
  NEYİN MESajı bu adamlar elini kolunu sallayarak ÜS OLARAK KULLANILACAK VATİYE ÜSSÜNÜNÜ VURUYOR HALA MESAJ DİYORSUNUZ.
  Cevapla
 • Cenk 4 hafta önce Şikayet Et
  Rahatsız mı oldunuz mesajlarından , onlar da helikopterini indirebilirim, indirdim diyor . Siz Türkiyenin ne yapmasını isterdiniz, Rusya nin ABD nin istediğini mi?
  Cevapla
 • Burhan 4 hafta önce Şikayet Et
  O üs onların elindeydi biz nasıl aldık? Herkesin üssü bombalanabilir ortada savaş var, böyle şeyler olacak tabi. Önemli olan kim üstünlük sağlıyor ona bak sen.
  Cevapla
 • Ahmet uçar 4 hafta önce Şikayet Et
  Kesin ve kesin ruslar dünkü genelkurmay başkanı hulusi akar paşanın akabinde yaşandı....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Papazın zor anları! Beyrut'ta meydana gelen patlamaya ayinde yakalandı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğünden 'koronavirüs vakalarına' ilişkin açıklama