İngiltere'den Kovid-19 açıklaması: İkinci dalgayı yaşayabiliriz

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, İspanya'nın 14 günlük karantinadan muaf tutulan ülkeler listesinden çıkarılmasını savunarak "Önlemler alınmadığı takdirde Kovid-19 vakalarında ikinci dalgayı ve yeni bir karantina dönemini yaşayabiliriz" dedi.

İngiltere'den Kovid-19 açıklaması: İkinci dalgayı yaşayabiliriz
İngiltere'den Kovid-19 açıklaması: İkinci dalgayı yaşayabiliriz
GİRİŞ 26.07.2020 16:46 GÜNCELLEME 26.07.2020 16:46

İngiliz Sky News'a konuşan Bakan Raab, İspanya'nın doğusundaki Katalonya ve Aragon özerk bölgelerinde yoğunlaşan koronavirüs (Kovid-19) salgınında, artan yeni vakalardan ülkesinin etkilenmemesi için hızlıca karar aldıklarını anlattı.

HEDEF RİSKİ AZALTMAK

Raab, İspanya'dan döneceklere yönelik alınan 14 günlük karantina kararı ile ülkedeki muhtemel ikinci dalga riskini azaltmayı hedeflediklerini aktardı.

"Kararın aniden alındığına" yönelik eleştirilere de cevap veren Raab, "İspanya'da son 2 günde Kovid-19 vakalarındaki ciddi artışı değerlendirdik. Alınan karar tatilcileri üzmüş olabilir ancak bunun için tatilcilerden özür dilemeyeceğiz. Hızlı ve kararlı olmamız gerekirdi. İngiltere'de salgının yayılmasını durdurmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Önlem alınmadığı takdirde İngiltere'de yeni bir karantina dönemi yaşayabiliriz." şeklinde konuştu.

14 GÜN KARANTİNA UYGULAMASI

İngiltere, ülkenin doğusundaki Katalonya ve Aragon özerk bölgelerinde yoğunlaşan, Kovid-19 salgınında artan yeni vakalar nedeniyle İspanya'dan gelecek yolculara 14 günlük karantina şartı getirmişti.

Ulaştırma Bakanlığı yaptığı açıklamada, İspanya'nın, "seyahat koridorları" adıyla yayımlanan "14 gün karantinadan muaf ülkeler listesi"nden çıkarıldığını bildirmişti.

 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ukrayna'da askeri uçak düştü: Ölü sayısı 22'ye yükseldi
Bakan Koca bu kez çok sinirlendi: Yapılan ahlaki değil